Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Manoa Falls

Příroda

Manoa Falls

Přes 150 metrů vysoký vodopád na severním předměstí Honolulu padá ze skály do malého přírodního bazénku a patří mezi nejvyšší vodopády na Havaji. Manoa Falls se nacházejí uprostřed husté zelené džungle na úpatí hor, což vytváří zdání výletu zcela mimo civilizaci. Přitom centrum rušného Honolulu je od Manoa Falls je vzdálené jen 5 km vzdušnou čarou.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Velmi oblíbeným místem je přírodní jezírko, do kterého vodopády padají a z něj vytéká potok Manoa Stream, rozhodně však není doporučeno se v tomto jezírku koupat kvůli možnému výskytu bakterií leptospirózy.

Manoa Falls Trail

Od parkoviště na konci vilové čtvrti vede k vodopádům zhruba půlhodinová procházka bujnou vegetací. Značená turistická stezka Manoa Falls Trail měří asi 2 km jedním směrem a vede po přírodní cestě hustým lesem. Převýšení kolem 200 metrů se rovnoměrně rozprostře a cestu bez problémů zvládnou i méně trénovaní cestovatelé.

Vstup na stezku není regulován ani zpoplatněn.

Jak se sem dostat

Na začátek stezky se dá dojet autem, nicméně o víkendech či v sezonách zde bývá velmi rušno a najít místo na parkování může být oříšek. Oficiální parkoviště stojí 5 USD, neoficiálně mnoho lidí parkuje podél silnice.

Dojet na konec vilové čtvrti lze z centra Honolulu i autobusem linky 5, který jezdí 1-2x za hodinu. Od zastávky k začátku stezky ujdete jen asi o 200 metrů více než od parkoviště.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.