Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Mount Olympus

Mount Olympus

Turistická stezka na 792 metrů vysoký kopec Mount Olympus je oblíbenou a velmi frekventovanou přírodní atrakcí přímo na kraji Honolulu. Výšlap na Mount Olympus patří k nejdostupnějším trekům do pravé přírody ostrova Oahu, stezka totiž začíná ještě v rámci města Honolulu. Zavede vás do nitra havajské přírody hustých zelených lesů i dechberoucích výhledů z hřebenových stezek.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Délka a náročnost treku

Trek na Mount Olympus nese název Wa'ahila Ridge Trail a začíná ve vilové čtvrti St. Louis Heights. Cestu si lze mírně zkrátit začátkem ve výše položené oblasti Manoa.

Celkem tam i zpět měří 9,5 km a je označovaná jako náročná. Velkou část cesty totiž tvoří velmi úzká bahnitá stezka vinoucí se do prudkého svahu, avšak nečekají vás zde žádné vyloženě nebezpečné úseky, jen poměrně velké převýšení. Dobrá turistická obuv je nutností.

Jak se dostat na začátek treku

Na startu hlavní trasy Wa'ahila Ridge můžete bezplatně zastavit na malém oficiálním parkovišti. Cesta sem ale vede úzkými uličkami rezidenční oblasti a může být velmi zdlouhavá a někdy i matoucí.

Dá se sem ale pohodlně z oblasti Waikiki dostat i autobusem linky číslo 14 až na konečnou. Na začátek trasy Kolowalu Trail, kterou si můžete cestu asi o 2 km zkrátit, se dostanete autobusem linky 6.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.