Kde se ubytovat na Maui

Ostrov sice není tak velký, ale přece jen se vyplatí ubytování plánovat podle aktivit, které chcete na Maui podnikat. Především ale platí jedno zásadní pravidlo: rezervujte s velkým časovým předstihem – minimálně 4–6 měsíců. S postupujícím časem nabídek ubývá, až zbydou jen oči pro pláč a prázdná peněženka. 

V hlavním městě Wailuku a přilehlém Kahului se ubytujte, pokud chcete dovolenou strávit aktivně a podnikat výlety po celém ostrově. Blízkost letiště a mnoha velkých supermarketů jistě nebude na škodu.

Západní strana ostrova, tedy pás měst od Lahainy přes Kaanapali po Kapaluu je zasvěcen luxusním resortům, kde necháte několik tisíc za noc, a také plážové dovolené. Tato letoviska jsou ideální například k trávení líbánek a luxusní dovolené bez kompromisů.

Zatímco Kapalua a Kaanpali jsou opravdová letoviska, kde najdete prakticky jen hotely, nádherné pláže a luxusní restaurace, Lahaina je spíš klasickým městem se supermarkety, levnějšími fastfoody, službami, ale ne tak hezkými plážemi.

Jih Maui v čele s obcí Kihei a letoviskem Wailea-Makena bude rovněž vhodný pro plážovou dovolenou, je tu mnohem více menších pláží než na západním pobřeží, kde jsou pláže spíše větší a otevřenější. Okolní vody jsou nejlepší pro šnorchlování a potápění. Městečko Kihei nabízí na poměry Maui relativně levné apartmány (od 4 500 Kč na noc), zatímco Wailea-Makena je domovem luxusních resortů a podobně jako západní pobřeží je ideální pro dovolenou bez starostí a se vším přepychem.

Odlehlá východní strana ostrova kolem městečka Hana je pak ideální pro klidný odpočinek od všeho. Dlouhá a kultovní cesta z Kahului bude trvat minimálně půl dne, Hana je tak ideální pro jednodenní přespání před cestou zpět. Husté zelené lesy v okolí, méně lidí a dramatické útesy padající do moře poskytnou úchvatnou podívanou. Pláží tu ale moc nenajdete.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na Maui hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Ceny ubytování na Maui

Položka ubytování budou tou největší ve vašem rozpočtu. Dokonce i nejlevnější hostely v Kahului či Wailuku startují na 1 500 Kč za noc ve společném pokoji, průměr ceny ve spíš horším hotýlku či penzionu představuje částka 4 500 Kč na noc, velké hotely u moře pak startují na 7 000 Kč, přičemž cena nemusí zahrnovat daň ve výši 12 %, čtěte pozorně konkrétní nabídky. Některé uvádí konečnou cenu, jiné však bez daně, což je v USA legální.

Alternativa v podobě airbnb obvykle selhává taktéž, ceny se pohybují v průměru kolem 4 000 Kč a nabídek je nedostatek, plánujte s velkým předstihem. 

Naše tipy na ubytování

Sháníte to nejlevnější ubytování na Maui a tak trochu se ztrácíte v záplavě nabídek na rezervačních portálech? Nebo snad hledáte hotel s nejlepším poměrem ceny k výkonu? Podívejte se na naše tipy, které vám rozhodování usnadní.

Nejlevnější ubytování nabízí oblíbený baťůžkářský The Northshore Hostel Maui ve městě Wailuku, kde vlastní pokoj pořídíte od 3 500 Kč na noc pro 2, postel ve společném pokoji pro 4-5 osob pak od 1 400 Kč.

Do 4 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji se vejdete například v krásném soukromém Bed and Breakfast God's Peace of Maui ve vnitrozemské obci Makewo poblíž cesty na horu Haleakala skvělý penzion Wailuku Guesthouse v klidné okrajové části největší městské aglomerace Kahului-Wailuku.

Klasické 3* hotely s nejlepšími poměrem ceny a výkonu očekávejte s cenami mezi 4 000 a 7 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji, avšak rezervovat musíte ideálně s několikaměsíčním předstihem a pro co nejnižší cenu obvykle alespoň na 4 noci. 

Kempování na Maui

Výrazně levnější variantou spaní budou kempy, ve kterých oproti klasickým apartmánům nebo hotelům ušetříte i tisíce za noc. Většina kempů je spravována národními nebo přírodními parky nebo přímo správou ostrova Maui. Zaplatit zde můžete za spaní ve vlastním stanu, pouze jeden kemp v přírodním parku Waiʻānapanapa umožňuje kempování v campervanu, proto ani pronájem tohoto typu karavanu vám moc nepomůže.

Všechny kempy jsou vybaveny toaletami a sprchami s teplou vodou, které lze využívat zdarma.

  • Hosmer Grove Camping – populární kemp na úpatí hory Haleakala, poplatek za místo pro stan činí 5 USD na noc, nutno rezervovat i měsíce dopředu
  • Kipahulu Campground – známý kemp na konci Road to Hana a u stezky k vodopádům Waimoku, poplatek za místo pro stan činí 5 USD na noc, nutno rezervovat i měsíce dopředu
  • Pāpalaua Wayside Park – kemp spravovaný okresem Maui leží u silnice mezi Kahului a letovisky na západě, poplatek za místo pro stan činí 5 USD10 USD dle dne v týdnu
  • Waiʻānapanapa State Park – velký moderní kemp na Road to Hana ve známé přírodní rezervaci. Místo nutné rezervovat předem, platí se 10 USD za celé auto + 5 USD vstup do přírodní rezervace
  • Polipoli Spring State Recreation Area – klidný kemp v nádherném lesním prostředí zcela mimo civilizaci. Místo nutné rezervovat předem, platí se 30 USD za celé auto, je zde i možnost pronájmu lesní chaty za 100 USD. K cestě do kempu v Polipoli je nutné auto s pohonem 4x4

Spaní v autě a pod širákem

Pokud jste z jiných zemí zvyklí spát "nadivoko" kdekoliv se vám zrovna líbí, pak Maui a obecně Havajské ostrovy bohužel nebudou tím pravým místem pro vás. Spaní mimo kempy nebo oficiální ubytování je ilegální. Kontroly policií nebo správou národních parků jsou velmi časté i na odlehlých místech, kde byste je nikdy nečekali. Policisté jsou k turistům obvykle shovívaví, avšak nekompromisní a pokud by vás přistihli opakovaně, hrozí vysoké pokuty.

Vyhledej si svůj hotel na Maui. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu