Lokality 

Ostrov sice není tak velký, ale přece jen se vyplatí ubytování plánovat podle aktivit, které chcete na Maui podnikat. Především ale platí jedno zásadní pravidlo: rezervujte s velkým časovým předstihem – minimálně 4–6 měsíců. S postupujícím časem nabídek ubývá, až zbydou jen oči pro pláč a prázdná peněženka. 

V hlavním městě Wailuku a přilehlém Kahului se ubytujte, pokud chcete dovolenou strávit aktivně a podnikat výlety po celém ostrově. Blízkost letiště a mnoha velkých supermarketů jistě nebude na škodu. 

Západní strana ostrova, tedy pás měst od Lahainy přes Napili po Kapaluu je zasvěcen luxusním resortům, kde necháte několik tisíc za noc, a také plážové dovolené. Je však nutné počítat s tím, že některé pláže jsou přístupné jen hotelovým hostům.  

Jih Maui v čele s obcí Kihei bude rovněž vhodný pro plážovou dovolenou, je tu ale mnohem víc volně přístupných pláží. Okolní vody jsou nejlepší pro šnorchlování a potápění. 

Odlehlá východní strana ostrova kolem městečka Hana je pak ideální pro klidný odpočinek od všeho. Dlouhá a kultovní cesta z Kahului bude trvat minimálně půl dne, Hana je tak ideální pro jednodenní přespání před cestou zpět. Husté zelené lesy v okolí, méně lidí a dramatické útesy padající do moře poskytnou úchvatnou podívanou. Pláží tu ale moc nenajdete. 

Ceny 

Položka ubytování budou tou největší ve vašem rozpočtu. Dokonce i nejlevnější hostely v Kahului či Wailuku startují na 1.500 Kč za noc, průměr ceny ve spíš horším hotýlku či penzionu představuje částka 3.000 Kč na noc, velké hotely u moře pak startují na 5.000 Kč, přičemž cena nezahrnuje daň ve výši 12 %.  

Alternativa v podobě airbnb obvykle selhává taktéž, ceny se pohybují v průměru kolem 2.500 Kč a nabídek je nedostatek, plánujte s velkým předstihem. 

Vyhledej si svůj hotel na Maui. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu