Maui – Havajské ostrovy

Ubytování na Maui

Kde se ubytovat na Maui

Ostrov sice není tak velký, ale přece jen se vyplatí ubytování plánovat podle aktivit, které chcete na Maui podnikat. Především ale platí jedno zásadní pravidlo: rezervujte s velkým časovým předstihem – minimálně 4–6 měsíců. S postupujícím časem nabídek ubývá, až zbydou jen oči pro pláč a prázdná peněženka. 

V hlavním městě Wailuku a přilehlém Kahului se ubytujte, pokud chcete dovolenou strávit aktivně a podnikat výlety po celém ostrově. Blízkost letiště a mnoha velkých supermarketů jistě nebude na škodu.

Západní strana ostrova, tedy pás měst od Lahainy přes Kaanapali po Kapaluu je zasvěcen luxusním resortům, kde necháte několik tisíc za noc, a také plážové dovolené. Tato letoviska jsou ideální například k trávení líbánek a luxusní dovolené bez kompromisů.

Zatímco Kapalua a Kaanpali jsou opravdová letoviska, kde najdete prakticky jen hotely, nádherné pláže a luxusní restaurace, Lahaina je spíš klasickým městem se supermarkety, levnějšími fastfoody, službami, ale ne tak hezkými plážemi.

Jih Maui v čele s obcí Kihei a letoviskem Wailea-Makena bude rovněž vhodný pro plážovou dovolenou, je tu mnohem více menších pláží než na západním pobřeží, kde jsou pláže spíše větší a otevřenější. Okolní vody jsou nejlepší pro šnorchlování a potápění. Městečko Kihei nabízí na poměry Maui relativně levné apartmány (od 4 500 Kč na noc), zatímco Wailea-Makena je domovem luxusních resortů a podobně jako západní pobřeží je ideální pro dovolenou bez starostí a se vším přepychem.

Odlehlá východní strana ostrova kolem městečka Hana je pak ideální pro klidný odpočinek od všeho. Dlouhá a kultovní cesta z Kahului bude trvat minimálně půl dne, Hana je tak ideální pro jednodenní přespání před cestou zpět. Husté zelené lesy v okolí, méně lidí a dramatické útesy padající do moře poskytnou úchvatnou podívanou. Pláží tu ale moc nenajdete.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na Maui hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Ceny ubytování na Maui

Položka ubytování budou tou největší ve vašem rozpočtu. Dokonce i nejlevnější hostely v Kahului či Wailuku startují na 1 500 Kč za noc ve společném pokoji, průměr ceny ve spíš horším hotýlku či penzionu představuje částka 4 500 Kč na noc, velké hotely u moře pak startují na 7 000 Kč, přičemž cena nemusí zahrnovat daň ve výši 12 %, čtěte pozorně konkrétní nabídky. Některé uvádí konečnou cenu, jiné však bez daně, což je v USA legální.

Alternativa v podobě airbnb obvykle selhává taktéž, ceny se pohybují v průměru kolem 4 000 Kč a nabídek je nedostatek, plánujte s velkým předstihem. 

Naše tipy na ubytování

Sháníte to nejlevnější ubytování na Maui a tak trochu se ztrácíte v záplavě nabídek na rezervačních portálech? Nebo snad hledáte hotel s nejlepším poměrem ceny k výkonu? Podívejte se na naše tipy, které vám rozhodování usnadní.

Nejlevnější ubytování nabízí oblíbený baťůžkářský The Northshore Hostel Maui ve městě Wailuku, kde vlastní pokoj pořídíte od 3 500 Kč na noc pro 2, postel ve společném pokoji pro 4-5 osob pak od 1 400 Kč.

Do 4 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji se vejdete například v krásném soukromém Bed and Breakfast God's Peace of Maui ve vnitrozemské obci Makewo poblíž cesty na horu Haleakala skvělý penzion Wailuku Guesthouse v klidné okrajové části největší městské aglomerace Kahului-Wailuku.

Klasické 3* hotely s nejlepšími poměrem ceny a výkonu očekávejte s cenami mezi 4 000 a 7 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji, avšak rezervovat musíte ideálně s několikaměsíčním předstihem a pro co nejnižší cenu obvykle alespoň na 4 noci. 

Kempování na Maui

Výrazně levnější variantou spaní budou kempy, ve kterých oproti klasickým apartmánům nebo hotelům ušetříte i tisíce za noc. Většina kempů je spravována národními nebo přírodními parky nebo přímo správou ostrova Maui. Zaplatit zde můžete za spaní ve vlastním stanu, pouze jeden kemp v přírodním parku Waiʻānapanapa umožňuje kempování v campervanu, proto ani pronájem tohoto typu karavanu vám moc nepomůže.

Všechny kempy jsou vybaveny toaletami a sprchami s teplou vodou, které lze využívat zdarma.

  • Hosmer Grove Camping – populární kemp na úpatí hory Haleakala, poplatek za místo pro stan činí 5 USD na noc, nutno rezervovat i měsíce dopředu
  • Kipahulu Campground – známý kemp na konci Road to Hana a u stezky k vodopádům Waimoku, poplatek za místo pro stan činí 5 USD na noc, nutno rezervovat i měsíce dopředu
  • Pāpalaua Wayside Park – kemp spravovaný okresem Maui leží u silnice mezi Kahului a letovisky na západě, poplatek za místo pro stan činí 5 USD10 USD dle dne v týdnu
  • Waiʻānapanapa State Park – velký moderní kemp na Road to Hana ve známé přírodní rezervaci. Místo nutné rezervovat předem, platí se 10 USD za celé auto + 5 USD vstup do přírodní rezervace
  • Polipoli Spring State Recreation Area – klidný kemp v nádherném lesním prostředí zcela mimo civilizaci. Místo nutné rezervovat předem, platí se 30 USD za celé auto, je zde i možnost pronájmu lesní chaty za 100 USD. K cestě do kempu v Polipoli je nutné auto s pohonem 4x4

Spaní v autě a pod širákem

Pokud jste z jiných zemí zvyklí spát "nadivoko" kdekoliv se vám zrovna líbí, pak Maui a obecně Havajské ostrovy bohužel nebudou tím pravým místem pro vás. Spaní mimo kempy nebo oficiální ubytování je ilegální. Kontroly policií nebo správou národních parků jsou velmi časté i na odlehlých místech, kde byste je nikdy nečekali. Policisté jsou k turistům obvykle shovívaví, avšak nekompromisní a pokud by vás přistihli opakovaně, hrozí vysoké pokuty.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Maui. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.