Zavřít boční panel

Ubytování na Maui

Lokality 

Ostrov sice není tak velký, ale přece jen se vyplatí ubytování plánovat podle aktivit, které chcete na Maui podnikat. Především ale platí jedno zásadní pravidlo: rezervujte s velkým časovým předstihem – minimálně 4–6 měsíců. S postupujícím časem nabídek ubývá, až zbydou jen oči pro pláč a prázdná peněženka. 

V hlavním městě Wailuku a přilehlém Kahului se ubytujte, pokud chcete dovolenou strávit aktivně a podnikat výlety po celém ostrově. Blízkost letiště a mnoha velkých supermarketů jistě nebude na škodu. 

Západní strana ostrova, tedy pás měst od Lahainy přes Napili po Kapaluu je zasvěcen luxusním resortům, kde necháte několik tisíc za noc, a také plážové dovolené. Je však nutné počítat s tím, že některé pláže jsou přístupné jen hotelovým hostům.  

Jih Maui v čele s obcí Kihei bude rovněž vhodný pro plážovou dovolenou, je tu ale mnohem víc volně přístupných pláží. Okolní vody jsou nejlepší pro šnorchlování a potápění. 

Odlehlá východní strana ostrova kolem městečka Hana je pak ideální pro klidný odpočinek od všeho. Dlouhá a kultovní cesta z Kahului bude trvat minimálně půl dne, Hana je tak ideální pro jednodenní přespání před cestou zpět. Husté zelené lesy v okolí, méně lidí a dramatické útesy padající do moře poskytnou úchvatnou podívanou. Pláží tu ale moc nenajdete. 

Ceny 

Položka ubytování budou tou největší ve vašem rozpočtu. Dokonce i nejlevnější hostely v Kahului či Wailuku startují na 1.500 Kč za noc, průměr ceny ve spíš horším hotýlku či penzionu představuje částka 3.000 Kč na noc, velké hotely u moře pak startují na 5.000 Kč, přičemž cena nezahrnuje daň ve výši 12 %.  

Alternativa v podobě airbnb obvykle selhává taktéž, ceny se pohybují v průměru kolem 2.500 Kč a nabídek je nedostatek, plánujte s velkým předstihem. 

Vyhledej si svůj hotel na Maui. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Druhý největší havajský ostrov je mnohými označován jako nejkrásnější a nejpohodovější ze všech. Něco na tom asi bude, na své si totiž přijde úplně každý. Jak milovníci luxusních hotelových komplexů, bujarých večírků, klidných vesniček, surfování a především… naprosto uchvacujících přírodních scenerií. Ne nadarmo si Maui vysloužilo přezdívku „The Valley Isle“, ať už kvůli širokému monumentálnímu údolí, které rozděluje ostrov na dvě polovičky, nebo kvůli úzkým strmým roklinám zasazeným vysoko do hustě porostlých kopců. Na Maui také najdete největší koncentraci pláží ze všech havajských ostrovů 

Maui je místo, kam Američané jezdí nejčastěji na líbánky. A vědí proč. Ostrov zkrátka vybízí k relaxu, na nějž do konce života nezapomenete.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
4-7 dní
Doba, která by měla stačit na průzkum všech částí ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Havajské klima je přívětivé po celý rok, jeďte kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
24 000 Kč
Průměrná cena letenek z Prahy. V akci i o třetinu méně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu