Pláže a koupání 

Celé západní a jižní pobřeží ostrova je lemováno kratšími i delšími písečnými plážemi, teplým oceánem a příjemným mikroklimatem bez větších srážek. Na západním pobřeží jsou ty nejlepší pláže přístupné pouze hotelovým hostům, naopak na jihu si přijdou na své všichni, zejména na větších plážích Maluaka a Makena. 

Surfování 

Havaj je místem zaslíbeným všem surfařům, od začátečníků po profíky. I když hlavním surfovacím ostrovem je Oahu, i na Maui najdete prakticky všude surfařské školy pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Nejpopulárnější místo je Hookipa na severovýchod od Kahului a také prakticky celé západní pobřeží. 

Roadtripy 

I na rozlohou nevelkém ostrově si přijdou na své milovníci náročného řízení. Díky klikatým úzkým silničkám, které se kroutí desítky i stovky metrů nad oceánem v dramatické hornaté krajině, můžete jezdit ostrovem křížem krážem klidně 3 dny a stále se nebudete nudit.  

Kultovní je především „Road to Hana“, tedy silnice z Kahului podél severního pobřeží do města Hana na východě. Přes 80 km dlouhou cestu pojedete minimálně 2 hodiny a to jen když se po cestě nebudete zastavovat. A garantujeme, že se zastavovat budete každou chvilku. Ať kvůli krásným výhledům, zajímavým místům po cestě nebo jen na ananasový džus vymačkaný přímo u cesty. 

Šnorchlování a potápění 

Maui patří k hlavní šnorchlovacím ostrovům na Havaji. Především vody při jižním pobřeží ostrova jsou mimořádně bohaté na korálové útesy, tisíce barevných rybek nebo mořských želv. Nejfrekventovanějším místem je úžasný Molokinicrater na půli cesty mezi Maui a ostrůvkem Kaho’olawe. Dostanete se sem jen s některou z mnoha agentur, které pořádají šnorchlovací výlety. Většina z nich sídlí v Kahului a ve městečku Kihei. 

Průměrná cena za zhruba 4–7 hodinový výlet s obědem se pohybuje mezi 85 a 120 USD

Zábava a noční život 

Zatímco ostatní ostrovy jsou spíš klidnější a na Oahu se baví jen smetánka, Maui v noci žije pro všechny. Především ve vesnici Kihei jsou časté večerní akce pro mladé baťůžkáře se živými koncerty místních kapel, venkovními bary nebo barbecue. Důsledně ale dbejte na to, aby ve vaší partě byl vždy aspoň jeden, který nepije, to pokud se budete na hotel vracet autem. Policie je nekompromisní a řízení pod vlivem si můžete klidně i odsedět… 

Horská a pěší turistika 

Na Maui sice není tolik pěších tras jako na sousedním Big Islandu, ale ostrovu dominuje 3.000 metrů vysoká sopka Haleakala, která náruživce pěší turistiky jistě nejméně na 2–3 dny bohatě zabaví. Treky jsou spíše kratší a většinou se dají zvládnout během jediného dne. 

Pěkné krátké stezky na pár desítek minut až hodiny jsou také na severozápadní straně ostrova, kam navíc nemíří tolik turistů a vy tak budete mít dramatické přírodní scenerie roklí, hor a rozbouřeného oceánu jen sami pro sebe. 

Pozorování velryb 

Každoročně zhruba od konce listopadu do začátku května putují mělkými vodami mezi ostrovy Maui a Lanai. Nejčastěji se zde objevují obrovští keporkaci, vy si buď můžete zaplatit půldenní výlety s některou z mnoho agentur sídlících ve městech Lahaina nebo Maalea (kolem 100 USD na osobu), nebo se zastavit na vyhlídce u hlavní silnice z Lahainy do Kahului a zkusit štěstí, zda velrybu nezahlédnete alespoň z pevniny. 

Jednodenní výlet na ostrov Lanai 

Pokud vás snad náhodou bude Maui nudit nebo si budete na seznam připsat další navštívený havajský ostrov, vydejte se na Lanai, které je vzdálené necelou hodinku a půl trajektem. Lanai nabídne klid a výrazně menší počet turistů a vyprahlou krajinu.  

Lodě vyplouvají několikrát denně z přístavu Lahaina a jednosměrný lístek vás bude stát 30 $.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu