Průvodce ostrovem
Ostrov údolí Maui
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Maui

Jak se dostat na Maui 

Jedině letecky, osobní lodní doprava mezi Havajskými ostrovy prakticky neexistuje, jedinou výjimkou je trasa z Maui na ostrov Lanai. 

Letecky 

Největší procento cestovatelů zamíří nejdříve do Honolulu, hlavního města Havajských ostrovů a až poté řeší místní přelety. Pravdou je, že obvykle jsou letenky odkudkoli stejně drahé na všechny ostrovy na Havaji, ať už poprvé přistanete v Honolulu, nebo na Maui.  

Nejlepší je zvolit tzv. open-jaw letenku. Tj. přiletíte například do Honolulu, odletíte z Maui, ušetříte si tak jeden místní přelet. Běžná cena podobných letenek z Evropy se pohybuje kolem 22–24.000 Kč, párkrát do roka se objeví i akce až o třetinu levnější. 

Meziostrovní přelety zajišťují tři aerolinky – Southwest AirlinesHawaiian Airlines a menší Mokulele Airlines. Nejlevnější letenky pořídíte vždy u Southwest, a to už od 29 USD jedním směrem i se zavazadlem, avšak pouze do Honolulu. Průměrná cena jednosměrné letenky z jiného ostrova se pohybuje kolem 60–80 USD bez zavazadla (to stojí obvykle 15–20 USD navíc). Na Maui jsou tři letiště: 

  • Letiště Kahului – Hlavní mezinárodní uprostřed ostrova, kam míří většina spojů z USA i Honolulu, 
  • Letiště Kapalua – Malé místní letišťátko na západě ostrova, kam se dostanete z Honolulu a Molokai, 
  • Letiště Hana – Nejmenší letiště na východě ostrova, které má jedinou přímou linku do Kahului, nelétá se tedy odsud ani na jiné ostrovy. 

Lodí

Pravidelným trajektem se z Maui dostanete pouze na blízký ostrov Lanai. Lodě plují z městečka Lahaina 5x denně, plavba trvá hodinu a půl a jednosměrná jízdenka vyjde na 30 USDgo-lanai.com/ferry-schedule/.

Jak se pohybovat po Maui 

Pokud nechcete trávit celou dovolenou na jednom místě v hlavních plážových destinacích, bez auta se nemáte šanci obejít.  

Autem

Půjčení auta je ta nejsnadnější a vlastně jediná smysluplná možnost. Autopůjčovny nejsou na rozdíl od ostatních služeb na Havaji nikterak závažně předražené, za den v průměrném autě zaplatíte kolem 40–45 USD

Maui není rozlohou velký ostrov a silnice jsou kvalitní a výborně značené, nicméně při cestách po pobřeží velmi klikaté, což výrazně prodlužuje jízdní dobu a je dobré s tím počítat. Benzinové pumpy najdete jen ve městech. 

Řidiči, kteří si nejsou až tak jistí v kramflecích, by se měli vyhnout silnici číslo 340 vinoucí se po severozápadním pobřeží ostrova. Patří sice ke scenericky nejkrásnějším, ale také ke zdaleka nejnáročnějším, především kvůli dlouhým úzkým a klikatým úsekům, kdy z jedné strany je sráz dolů, z druhé skála a nevidíte za roh.  

TIP: Na Havaji si půjčte kabrio-Mustanga. Projížďka bez střechy k Maui prostě a jednoduše patří. Pravda, Mustang je tu něco jako Octavie u nás, ale jedině tak si projížďky po ostrově pořádně užijete. Půjčovné není zas tak výrazně dražší, za den kolem 60–70 USD

Cena benzinu na Maui se po přepočtu na litry a koruny pohybuje kolem 20 Kč. 

Mustang

Autobusem 

Autobusem se relativně dobře dopravíte mezi Kahului, jihem a západem ostrova, stejně jako po větších obcích (Kahului, Wailuku, Lahaina, Kiehi). Intervaly se většinou pohybují mezi 60 a 120 minutami, ale dostanete se s nimi opravdu jen mezi městy. Všechny detailně rozepsané jízdní řády najdete na oficiálním webu okresu Maui.

Jízdenka stojí 2 $ nehledě na ujetou vzdálenost. 

Co tady objevíš?

Druhý největší havajský ostrov je mnohými označován jako nejkrásnější a nejpohodovější ze všech. Něco na tom asi bude, na své si totiž přijde úplně každý. Jak milovníci luxusních hotelových komplexů, bujarých večírků, klidných vesniček, surfování a především… naprosto uchvacujících přírodních scenerií. Ne nadarmo si Maui vysloužilo přezdívku „The Valley Isle“, ať už kvůli širokému monumentálnímu údolí, které rozděluje ostrov na dvě polovičky, nebo kvůli úzkým strmým roklinám zasazeným vysoko do hustě porostlých kopců. Na Maui také najdete největší koncentraci pláží ze všech havajských ostrovů 

Maui je místo, kam Američané jezdí nejčastěji na líbánky. A vědí proč. Ostrov zkrátka vybízí k relaxu, na nějž do konce života nezapomenete.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
4-7 dní
Doba, která by měla stačit na průzkum všech částí ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Havajské klima je přívětivé po celý rok, jeďte kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
24 000 Kč
Průměrná cena letenek z Prahy. V akci i o třetinu méně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu