Autem

Pokud nechcete trávit celou dovolenou na jednom místě v hlavních plážových destinacích, bez auta se nemáte šanci obejít.  

Půjčení auta je ta nejsnadnější a vlastně jediná smysluplná možnost. Autopůjčovny nejsou na rozdíl od ostatních služeb na Havaji nikterak závažně předražené, za den v průměrném autě zaplatíte kolem 40–45 USD

Maui není rozlohou velký ostrov a silnice jsou kvalitní a výborně značené, nicméně při cestách po pobřeží velmi klikaté, což výrazně prodlužuje jízdní dobu a je dobré s tím počítat. Benzinové pumpy najdete jen ve městech. 

Řidiči, kteří si nejsou až tak jistí v kramflecích, by se měli vyhnout silnici číslo 340 vinoucí se po severozápadním pobřeží ostrova. Patří sice ke scenericky nejkrásnějším, ale také ke zdaleka nejnáročnějším, především kvůli dlouhým úzkým a klikatým úsekům, kdy z jedné strany je sráz dolů, z druhé skála a nevidíte za roh.  

TIP: Na Havaji si půjčte kabrio-Mustanga. Projížďka bez střechy k Maui prostě a jednoduše patří. Pravda, Mustang je tu něco jako Octavie u nás, ale jedině tak si projížďky po ostrově pořádně užijete. Půjčovné není zas tak výrazně dražší, za den kolem 60–70 USD

Detailní informace o cestování autem po Maui se dočtete v samostatné kapitole Půjčení auta Maui.

Autobusy na Maui

Autobusem se relativně dobře dopravíte mezi Kahului, jihem a západem ostrova, stejně jako po větších obcích (Kahului, Wailuku, Lahaina, Kiehi). Intervaly se většinou pohybují mezi 60 a 120 minutami, ale dostanete se s nimi opravdu jen mezi městy. Všechny detailně rozepsané jízdní řády najdete na oficiálním webu okresu Maui.

Jízdenka stojí 2 USD nehledě na ujetou vzdálenost a platí se vždy v hotovosti u řidiče v přesné částce.

Hlavní autobusová zastávka se nachází v Kahului u obchodního centra Queen Ka'ahumanu Center, odkud vyjíždí většina linek.

Chcete-li na Maui trávit pouze a výhradně plážovou dovolenou, pak můžou být autobusy volbou, jak ušetřit za půjčení auta, nicméně budete velmi limitovaní jízdním řádem a zejména možnostmi výletů kamkoliv jinam než do hlavních letovisek.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu