Maui – Havajské ostrovy

Jak se dostat na Maui

Na Maui se dá dostat jedině letadlem. Osobní lodní doprava mezi Havajskými ostrovy prakticky neexistuje, jedinou výjimkou je trasa z Maui na ostrov Lanai.

Letenky na ostrov Maui

Cena letenky na Maui z Evropy

Největší procento cestovatelů zamíří nejdříve do Honolulu, hlavního města Havajských ostrovů a až poté řeší místní přelety. Pravdou je, že obvykle jsou letenky odkudkoli z Evropy stejně drahé na všechny ostrovy na Havaji, ať už poprvé přistanete v Honolulu, nebo na Maui.  

Nejlepší je zvolit tzv. open-jaw letenku. Tj. přiletíte například do Honolulu, odletíte z Maui, ušetříte si tak jeden místní přelet. Běžná cena podobných letenek z Evropy se pohybuje kolem 22–25 000 Kč, občas se objeví i akce až o třetinu levnější, nicméně je velmi těžko předvídatelná a podobné akce se objevují značně nepravidelně.

Všechny velké aerolinky, se kterými vždy na Maui přiletíte, pokud si kupujete jednu letenku z Evropy, přistávají na místním rušném letišti Kahului, ze kterého míří denně desítky letů do kontinentálních USA na letiště Los Angeles, San Francisco, Seattle, San Diego, Portland, Phoenix a další.

Letecky mezi ostrovy

Meziostrovní přelety zajišťují tři aerolinky – Southwest AirlinesHawaiian Airlines a menší Mokulele Airlines. Nejlevnější letenky pořídíte vždy u Southwest, a to už od 29 USD jedním směrem i se zavazadlem. Southwest Airlines létají z Maui do Honolulu a na Big Island (letiště Kona). Průměrná cena jednosměrné letenky z jiného ostrova se pohybuje kolem 60–80 USD bez zavazadla (to stojí obvykle 15–20 USD navíc). Na Maui jsou tři letiště: 

  • Letiště Kahului – Hlavní mezinárodní uprostřed ostrova, kam míří většina spojů z USA i Honolulu, 
  • Letiště Kapalua – Malé místní letišťátko na západě ostrova, kam se dostanete z Honolulu a Molokai, 
  • Letiště Hana – Nejmenší letiště na východě ostrova, které má jedinou přímou linku do Kahului, nelétá se tedy odsud ani na jiné ostrovy. 

Lodí

Pravidelným trajektem se z Maui dostanete pouze na blízký ostrov Lanai. Lodě plují z městečka Lahaina 5x denně, plavba trvá hodinu a půl a jednosměrná jízdenka vyjde na 30 USDgo-lanai.com/ferry-schedule/.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.