Zpět na seznam míst co vidět v Miami
Key Biscane

Key Biscayne

Ostrov Key Biscayne se svým přírodním parkem Cape Florida State Park je oblíbeným odpočinkovým místem pro místní i turisty stranou od hlavních proudů davů.

V současnosti se stává Key Biscayne populárním místem pro bydlení vyšších vrstev obyvatel s luxusními sídlišti. Jeho jižní přírodní část však přitahuje i turisty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta nebo pláží na Miami Beach.

Cape Florida State Park

Jižní cíp ostrova totiž vyplňuje přírodní park Bill Baggs Cape Florida State Park, který je známý pro krásnou pláž s historickým majákem a hustými mangrovovými porosty. Při procházkách po turistických stezkách skrz husté křoviny vás budou doprovázet stovky neškodných a velmi plachých leguánů.

Hlavním tahákem park je bezesporu Cape Florida Beach, pláž, kterou v roce 2013 magazín Forbes vyhlásil jako 7. nejkrásnější pláž USA.

Přímo na pláži pak stojí nejstarší stavba v celém širokém Miami, Cape Florida Light. Maják dohlíží na vody Atlantského oceánu již od roku 1847.

Pláž je populární také ke šnorchlování a najdete zde bohatou nabídku vodních aktivit jako je kajaking nebo jízda na vodním skútru. Půjčovny lehátek a slunečníků tu jsou až násobně levnější než na slavné South Beach: za celý set zde zaplatíte kolem 25 USD na den.

Jak se na Key Biscayne dostat?

Přírodní park Cape Florida je jedním z mála míst v Miami, kam je nejlepší vyrazit autem. Stavte se zde třeba první den půjčení auta, kdy budete vyrážet z Miami dál po Floridě. Ostrov Key Biscayne je s pevninou spojený dálnicí a dojet můžete autem až přímo k pláži, kde se nachází obrovské parkoviště z velké části stíněné vzrostlými stromy.

Za vjezd se platí poplatek 5 USD za auto.

Vypravit se sem lze i MHD. Od stanice metra a metromoveru Brickell jezdí k severní hranici přírodního parku autobus linky B. Během dne a o víkendech jede jen jednou za hodinu, ráno a odpoledne cca jednou za 20 minut. Při cestě směrem sem dejte pozor, že část spojů linky B nejezdí k přírodnímu parku, ale do jiné velmi vzdálené části Key Biscayne. Jeďte pouze těmi spoji, které mají označení konečné stanice jako "Crandon Blvd".

Od autobus vás k pláži čeká ještě asi 3 km dlouhá cesta po stezce sdílené s cyklisty. Poplatek za vstup pro pěší do přírodního parku činí 2 USD.

  • Naviguj: 25.6759, -80.1597

Další místa v Miami

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu