Miami z výšky

20 míst co vidět v Miami

South Beach

Pláž

Miami pláž

Miamská Jižní pláž je slavná díky domům ve stylu Art Deco, svému divokému nočnímu životu, nejširší nabídce ubytován, ale především pak díky neuvěřitelně dlouhé pláži s jemným bílým pískem. Na pláži se navíc o vaši bezpečnost starají plavčíci každý den od 9:00 ráno do 17:00 odpoledne.

South Beach patří mezi nejlepší městské pláže na světě a i vy byste se o tom během svého pobytu v Miami rozhodně měli přesvědčit.

V Miami této lokalitě nikdo neřekne jinak než zkráceně "SoBe".

Koupání a vybavení pláže

Hlavní část South Beach začíná na nejjižnějším bodě Miami Beach a táhne se po celém východním pobřeží zhruba 5 km na sever ke Collins Parku, kde volně přechází v Mid Beach.

S průměrnou šířkou 100 metrů je South Beach nejprostornější pláží v Miami a i během hlavní sezony tu najdete docela dost volného prostoru. Nejvíce zaplněná bývá pláž o víkendech a svátcích.

Mrakodrapy přímo u pláže najdete jen v její nejjižnější části, zbytek lemuje park a nebo spíš nižší maximálně 10patrové domy. Atmosféra na South Beach tak nepřipomíná velkoměsto, ale spíš klidnější pohodovou pláž za městem.

South Beach je pro veřejnost otevřená od 5:00 do 22:00, během noci se písek rolbuje a čistí.

Slunečníky, plážové židle a lehátka jsou k pronájmu přímo na pláži, ovšem za drakonické ceny. Během víkendů počítejte s cca 140 USD za set dvou lehátek a jednoho slunečníku, zatímco ve všední dny cena "klesá" cca k 80 USD.

Na pláži nechybí také stánky s drobným občerstvením, větší restaurace, fast-foody a kavárny pak najdete na přilehlé dnem i nocí žijící Ocean Drive, která je od pláže vzdálená asi 20 metrů.

 • Povrch pláže: jemný bílý písek
 • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů
 • Délka pláže: 5 km
 • Šírka pláže: 100 metrů
 • Půjčovny lehátek: ano, po celé délce pláže
 • Záchody a sprchy: ano, zdarma po celé délce pláže
 • Stravování: ano, menší snack bary přímo na pláži, restaurace do 100 metrů od ní
 • Obchody: ano, velké množství obchodů do 100 metrů od pláže

Vodní sporty

Na několika místech South Beach můžete zažít klasické vodní aktivity jako je jízda na vodním skútru, nafukovacím banánu nebo půjčení paddleboardů.

Příklady cen

 • půjčení paddelboardu: 40 USD na hodinu
 • půjčení vodního skútru: 110 USD na 30 minut
 • tour na vodním skútru s průvodcem: 250 USD na hodinu
 • jízda na nafukovacím banánu: 15 USD za 15 minut

Ubytování na South Beach

Největší koncentraci poměrně levných hotelů (alespoň na USA) najdete v oblasti Collins Avenue zhruba uprostřed South Beach. Noc v běžném dobře zařízeném 2lůžkovém pokoji tu pořídíte za ceny mezi 2 500 a 4 000 Kč, což na takto exkluzivní lokalitu není zase tolik.

V hlavním centru South Beach s docházkovou vzdáleností do 3 minut k pláži bychom doporučili tyto hotely: Hotel ImpalaHotel BreakwaterKent Hotel.

Hledáte-li luxusnější a větší hotely, připravte si částky mezi 11 000 a 20 000 Kč na noc. K nejlepším hotelům na SoBe patří Hilton Bentley Miami/South Beach v jižní části pláže nebo The Ritz-Carlton South Beach.

Doprava na South Beach

Vzhledem k nedostatku parkovacích míst je vhodné na South Beach vyrazit MHD. Jezdí sem pouze autobusy, z centra Miami dojedete do 30 minut, stejně jako z letiště.

Pro dopravu po celé Miami Beach lze využít pomalých historicky vypadajících malých autobusů Miami Beach Trolley, které jsou zdarma. Vzhledem ke své rychlosti jsou však vhodné jen k hopsání na krátké vzdálenosti.

Rychlejší dopravu obstarávají klasické autobusové linky miamské MHD:

 • Linka 120 (jízdní řád a mapa) – jezdí po celé délce pobřeží od North Beach přes Mid po South Beach a dále do Downtownu Miami
 • Linka 150 (jízdní řád a mapa) – spojuje celou oblast South Beach s miamským letištěm
 • Linka J (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 110 spojuje jen severní část South Beach v místech, kde přechází v Mid Beach, s miamským letištěm
 • Linka S (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 119 jede ze severní části South Beach (oblast Lincoln Road) na sever až na North Beach, na jih pokračuje po západním břehu Miami Beach (tj. mimo pláže) do Downtownu Miami
 • Linka M (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 113 jede podobně jako linka S od Lincoln Road po západním pobřeží Miami Beach do Downtownu

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.