Zpět na seznam míst co vidět v Miami
Little Havana

Little Havana

Little Havana, Malá Havana, patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější čtvrti Miami. Navštivte toto mimořádně pestré místo, kde se střetává s typickým americkým způsobem života, jak už název napovídá, početná kubánská komunita.

Oblast jihozápadně od Downtownu a západně od finančního distriktu Brickell vznikala od 30. let 20. století jako chudinská čtvrť přistěhovalců z amerického Jihu (zejména ze států Georgia, South Carolina či Louisiana), avšak po roce 1960 se i díky velmi levnému bydlení začala plnit kubánskými emigranty.

Kousek Kuby na Floridě

V současnosti má čtvrť Little Havana asi 60 000 obyvatel, z nichž přes 90% je latinsko-amerického původu a z nich cca 83% Kubánců. I díky tomu, že se Kubánci sdružují do velmi těsných komunit, ve kterých budují svá podnikání a byznysy, patří Little Havana k nejlépe udržovaným "přistěhovaleckým" čtvrtím v Miami a rychle se z ní stala oblíbená turistická atrakce.

Když se zaposloucháte do rozhovorů místních, angličtinu prakticky neuslyšíte. Hlavním jazykem naprosté většiny obyvatel Little Havany je samozřejmě španělština, kterou se tu domluvíte opravdu naprosto všude. Ovšem zrovna kubánská komunita nemá sebemenší problém ani s angličtinou.

Calle Ocho (8th Street)

Hlavní tepnou Malé Havany je ulice Eighth Street zvaná ve španělštině také jako Calle Ocho. Osmá ulice začíná prakticky v centru Miami, ve finanční čtvrti Brickell a míří po téměř 10 km přímo na západ. Hlavní koncentrace kubánské čtvrti se nachází zhruba v její třetině ohraničená ulicemi 37th Ave na západě a 3rd Ave na východě.

Na Calle Ocho nevynechejte zastávku v jedné z mnoha skvělých kubánských restaurací a cukráren, které se večer volně přetvářejí v kluby, bary a tančírny, jež žijí až do časných ranních hodin.

Ochutnejte kousek kubánského temperamentu a zamiřte do této živé (a nutno podtrhnout, že velmi bezpečné) čtvrti.

Ubytování v Little Havana

Chcete-li zažít atmosféru Kuby na Floridě plnými doušky, směřujte do Malé Havany zrak i při hledání ubytování. Najdete zde například největší koncentraci baťůžkářských hostelů s cenami od 1 400 Kč na noc za postel ve společném pokoji.

Jak se do Malé Havany dostat?

Nejrychlejší cesta sem vede od stanice metra i metromoveru Brickell, odkud jezdí každých 20-30 minut autobusové linky 8, 8A207 a 208.

Linky 207 a 208 jsou okružní a jedou i z centra Miami (stanice Government Center). Linka 207 jede z centra přes Brickell po 7th Street přes celou Malou Havanu zpět do centra, zatímco linka 208 jede z centra nejprve do Malé Havany a po 8th Street přes Brickell zpět do centra.

Ze stanice Brickell jezdí do Little Havana navíc i autobusová linka Miami Trolley zdarma (cca jednou za 40 minut).

  • Naviguj: 25.7765, -80.2392

Další místa v Miami

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu