Miami z výšky

20 míst co vidět v Miami

Wynwood Art District

Wynwood Art District

Na sever od centra města se nachází umělecká čtvrť Wynwood s galerií pod širým nebem. Vynikají tu zejména street-artová díla na domech či celých blocích, užít si ale můžete uvolněnou atmosféru v místních barech, restauracích či malých pivovarech.

Wynwood vás zabaví klidně na celý den. Dopoledne budete obdivovat street art, odpoledne zajdete do některé z mnoha mini-galerií či muzeí a večer zakončíte v baru nebo jednom z místních pivovarů.

Čtvrť zažila kompletní přerod od průmyslových areálů a skladišť na počátku 20. století přes tzv. Little San Juan, kdy se sem od 50. let začali stěhovat zejména Portorikánci, po moderní uměleckou oblast, která tu začala vznikat na přelomu tisícletí.

Wynwood Walls

Nejvíce pozornosti přitahuje čtvrť Wynwood Walls ohraničená zhruba ulicemi NW 29th Street na severu, NW 20th Street na jihu, East Coast Ave na východě a dálnicí 95 na západě.

V této oblasti najdete muraly, graffiti a nástěnné obrazy doslova na každé volné zdi, kterou uvidíte. Různorodost motivů a barev je omračující a nadšenci nebudou mít dost ani po několika hodinách brouzdání po této čtvrti.

Nejen za špatného počasí můžete navštívit také dvojici muzeí, které samy o sobě nabídnou dohromady přes 60 velkých uměleckých maleb, ale také přinesou vhled do historie Wynwoodu a street artu obecně.

  • Wynwood Walls Museum (museum.thewynwoodwalls.com) – otevřeno denně od 11:00 do 19:00, vstup za 12 USD
  • Museum of Graffiti (museumofgraffiti.com) – otevřeno denně od 11:00 do 18:00, o víkendech až do 19:00, vstup za 16 USD

Miami Design District

Součástí Wynwoodu je u čtvrť Miami Desigh District s množstvím budov s elegantní architekturou, obchodů s designovým nábytkem a dalším zbožím a také mnoha menšími i většími soukromými galeriemi moderního umění a designu.

K nejvýznamnějším patří Institute of Contemporary Art s častými edukačním programy, dočasnými výstavami a nejrůznějšími představeními. Vstupenky, aktuální program i otevírací dobu najdete na oficiálním webu: icamiami.org/programs. V Miami najdete ještě Muzeum moderního umění, které se nachází ještě mnohem dál na sever od centra města.

Významné je také soukromé muzeum moderního umění de la Cruz Collection (www.delacruzcollection.org) stejnojmenného podnikatele. Přístupná je zdarma.

Wynwoodské minipivovary

Přímo ve čtvrti Winwood Walls najdete kromě mnoha stylových barů i několik skvělých soukromých minipivovarů, z nichž všechny mají samozřejmě i svoji malou restauraci.

Doporučili bychom třeba pivovary Veza Sur, J Wakefield nebo Dogfish Head.

Ubytování ve Wynwoodu

Chcete-li bydlet v klidné pohodové čtvrti, ale zároveň mít všechny nákupní možnosti na dosah ruky, Wynwood bude ideálním místem. Najdete zde mnoho soukromých apartmánů a bytů s cenami mezi 3 000 a 4 500 Kč za noc pro 2, ale i lepší hotely v cenovém rozpětí 5 000 až 8 000 Kč za noc, například Hampton Inn & Suites Miami Wynwood ****.

Jak se dostat do Wynwoodu?

Wynwood je obsluhován pouze autobusy. Přímo z Downtownu Miami jezdí do centra Wynwoodu autobus číslo 2 (jízdní řády), a to každých 20 minut. Cesta zabere asi 20-25 minut. Na východní okraj Wynwoodu lze využít i linky 9 a 10.

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 27. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.