Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Ko Olina Beach

Ko Olina Beach

Ko Olina je známá rekreační oblast na západě Oahu s několika "high-end" resorty a hotely. Sestává se čtyř krásných uměle vybudovaných lagun chráněných před velkými vlnami a tří přírodních menších lagun.

Koupání a zázemí pláží

Všechny pláže pokrývá jemný bílý písek a jsou vzorně udržované hotelovými resorty. Ačkoliv veškeré pláže jsou na pozemcích resortů, musí být volně a zdarma přístupné široké veřejnosti. Všechny pláže navíc propojuje asi 2,5 km dlouhý chodníček vinoucí se ve stínu vzrostlých palem.

K dispozici zde sice jsou slunečníky a lehátka, avšak pouze pro hotelové hosty. Pro běžnou veřejnost zde nefungují ani žádné bary či bistra, pouze veřejné WC zdarma a pítka se sladkou vodou.

Nejklidnější z pláží je rozhodně Ko Olina Lagoon 4 na jižním pobřeží poblíž mariny jachet.

Ubytování

Chcete si dopřát během pobytu na Havaji opravdový luxus, alespoň na pár dní? Pak jste si nemohli vybrat lépe. Rekreační oblast Ko Olina leží ve velmi klidné oblasti a nabízí hned několik rozsáhlých hotelových resortů. Ceny zde se pohybují mezi 10 000 až 25 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Jak se sem dostat?

Na pláže Ko Olina se dostanete pouze autem. I pro veřejnost zde najdete parkoviště zdarma, byť jen pro pár desítek míst, která bývají obsazená již cca od 8:30. Zaparkovat zdarma můžete u Ko Olina Lagoon 1 (mapa), Ko Olina Lagoon 2 (mapa) a Ko Olina Lagoon 3 (mapa).

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.