Diamnond Head

Jak se dostat na Oahu

Oahu je hlavní dopravní bránou na Havajské ostrovy díky rušnému mezinárodnímu letišti Honolulu (HNL), na které míří stovky letů týdně z pevninských USA i Asie, stejně jako na okolní havajské ostrovy.

Na Oahu se dostanete pouze letecky, ostatně nejbližší pevnina leží téměř 4 200 km daleko. Přímé lety na Havajské ostrovy z Evropy nelétají, při cestě z Prahy vás čekají vždy alespoň 2 přestupy - jeden na některém z velkých evropských letišť a jeden v USA nebo Kanadě, nejčastěji v Los Angeles, San Franciscu či Vancouveru.

Letenky do Honolulu

Cena letenek na Oahu z Evropy

Průměrná cena letenky na ostrov Oahu z Prahy se pohybuje mezi 21 000 a 26 000 Kč za zpáteční let, v naprosté většině případů bez odbaveného zavazadla, které pořídíte s příplatkem cca 3 000 Kč. Na podobné ceny narazíte i z okolních letišť.

Velmi výhodnou koupí bude tzv. open-jaw letenka, tzn. odlet z jiného města (ostrova) než na který přiletíte. Ušetříte si tak jeden místní přelet mezi ostrovy, protože open-jaw letenky bývají stejně drahé jako prostá zpáteční letenka na Oahu.

Doba letu na Oahu a vzdálenost

Do Honolulu poletíte z Prahy v průměru asi 21 až 26 hodin dle délky přestupu. Vzdálenost vzdušnou čarou Prahy a Oahu činí 12 000 km.

Letecky mezi ostrovy

Z letiště v Honolulu také míří stovky letů denně na všechny další havajské ostrovy, přičemž dopravu aktuálně zajišťují 3 aerolinky: Southwest AirlinesHawaiian Airlines a Mokulele Airlines. Průměrně 1 přelet (jednosměrně) na jiný ostrov vyjde asi na 900 Kč jednosměrně na hlavní letiště KahuluiKona či Lihue. Nejvýhodnější letenky nabízí takřka vždy Southwest Airlines, jelikož i v nejlevnějším tarifu máte 2 odbavená zavazadla v ceně.

Letenky na menší letiště, na které létají jen malé aerolinky, vychází zhruba na 2 500 Kč jednosměrně.

Osobní lodní doprava mezi ostrovy neexistuje.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.