Zpět na seznam míst co vidět na Oahu
Byodo in na Oahu

Chrám Byodo-In

Buddhistický chrám Byodo-In je velmi oblíbeným cílem turistů při cestách po ostrově Oahu. Jedná se o repliku 900 let starého buddhistického chrámu v japonském městě Uji, která byla na Havaji postavena v roce 1968 při příležitosti 100. výročí prvních japonských přistěhovalců na Havajské ostrovy.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Valley of the Temples Memorial Park

Chrám Byodo-In je největší a nejnavštěvovanější stavbou v památečním parku Údolí chrámů, jež leží na úpatí pohoří Ko'oalu na východním pobřeží Oahu. Memorial Park byl vybudován v roce 1963 jako projev úcty a tolerance všech hlavních náboženství národů přistěhovaných na Havajských ostrovech.

Hlavní pozornost poutá právě buddhistický Byodo-In s 2,7 metrů vysokou sochou Buddhy ležícím na lotosovém listě.

Kromě buddhistického chrámu Byodo-In můžete v Údolí chrámů navštívit katolickou či protestantskou kapli nebo šintoistickou svatyni.

Vstupné a otevírací doba

Do areálu Údolí chrámů lze vstoupit kdykoliv a zdarma, možné je však navštívit i interiér chrámu Byodo-In, a to následujících časech:

  • denně 8:30–17:00

Vstupné stojí 4 USD a lze platit kartou i v hotovosti. Více informací na oficiálních stránkách byodo-in.com.

Jak se sem dostat

Chrám Byodo-In leží u městečka Kaneohe asi 22 km od Honolulu po pohodlné silnici. Zaparkovat můžete zdarma přímo v areálu Údolí chrámů. 

Alternativně lze dojet autobusem na křižovatku s hlavní silnicí asi 400 metrů od chrámu. Zastavují zde linka 65 (Honolulu, Kaneohe).

  • Naviguj: 21.4307, -157.832

Další místa na Oahu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu