Zpět na seznam míst co vidět na Oahu
Olomana

Olomana Trail

Turistický trek Olomana Trail patří mezi nejkrásnější, ale také nejnáročnější na ostrově Oahu. Velmi strmá stezka vás zavede hustým lesem až na hřebeny "Three peaks", třech vrcholů hory Olomana, z nichž se naskytnou vskutku úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Olomana Trail patří obecně k náročným vhodným pro turisty s lepší kondičkou, nicméně minimálně první asi 3 km dlouhá část (jedním směrem) k Olomana First Peak se dá zvládnout relativně bez problémů, jen je třeba počítat s velkým převýšením a úzkou kamenitou stezkou. Další část treku na Olomana Second and Third Peak už je výrazně náročnější a vyžaduje i lezení přes malé kameny. Nejsou sice nutné horolezecké zkušenosti, ale tato část trasy je doporučená jen pro zkušené turisty.

Jak se na Olomana Trail dostat?

Cesta začíná na golfovém hřišti Royal Hawaiian Golf Club poblíž městečka Kailua. U brány na golfové hřiště jen sdělte, že míříte na Olomana Trail a hlídač vás bez problémů pustí dál. Pokračujte po malé asfaltce ještě asi 450 metrů až k ceduli označující začátek treku. Ze silničky se vydáte vlevo do hustého lesa a už jen sledujete vyšlapanou stezku.

Zaparkovat lze na začátku silnice směrem ke golfovému hřišti, dbejte však na to, abyste opravdu celým autem stáli za krajnicí, jinak hrozí odtažení. Místo je zde zhruba 8-10 aut, většinou to ale bude stačit.

Na křižovatce je také neoznačená autobusová zastávka linek 66 a 67, které jezdí každou chvíli z Honolulu.

  • Naviguj: 21.3609, -157.75

Další místa na Oahu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu