Zpět na seznam míst co vidět na Oahu
Waimanalo-beach

Waimanalo Beach

Jedna z nejdelších pláží na Oahu vám na více než 6,5 km přinese vše, co očekáváte od typických havajských pláží. Jemný bílý písek, dostatečná šířka pláže i exoticky vyhlížející palmové aleje lemující pobřeží vás zkrátka nadchnou a jen těžko se bude odjíždět zpět do víru velkoměsta Honolulu.

Koupání a zázemí pláže

Pláž Waimanalo leží na návětrné východní straně Oahu, nicméně vítr je příjemný, ne agresivní a hezky zchladí během horkých dní. Vlny jsou zde spíše menší ideální pro plavání a bodysurfing.

Ač leží pláž poblíž městečka Waimanalo s hlavní okružní silnice, udržuje se svůj přírodní ráz. Narazíte zde však na piknikové spoty, menší bistra a občerstvení a dál podél silnice například i půjčovnu kajaků.

U parkoviště můžete využít zdarma veřejné WC.

Ubytování

S dostupností ubytování přímo u pláže je to těžké. Jediným zařízením jsou luxusní apartmány Waimanalo Beach Cotteges s cenami okolo 8 000 Kč za noc za celou chatku, což je cenově přijatelný průměr na Oahu.

Nejbližším městem s větší nabídkou hotelů je právě Honolulu.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Jak se sem dostat

Waimanalo Beach leží hned u hlavní silnice číslo 72 a dostanete se sem asi za 35 minut po 26 km jízdy z centra Honolulu. Přímo u pláže můžete využít bezplatná parkoviště.

Pláž Waimanalo je snadno dostupná i autobusem. Jezdí sem linka 67 (Honolulu, Kailua, Waimanalo) a linka 69 (Kaneohe, Kailua, Waimanalo, Sea Life Park).

  • Naviguj: 21.3312, -157.692

Další místa na Oahu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu