Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Lanikai Beach

Lanikai Beach

Rajská pláž Lanikai se stabilně umisťuje na žebříčcích nejhezčích pláží světa a rozhodně právem. Panenská pláž s bělostným jemným pískem se rozprostírá poblíž klidného městečka Kailua s nádherným výhledem na tři zelené ostrůvky Moku Nui, Moku Iki a Popoia.

Na rozdíl od přeplněných pláží v blízkosti Honolulu je Lanikai Beach ve všední dny takřka vždy poloprázdná ve velmi klidném prostředí vilek, palem a mělkého průzračného moře. Naopak o víkendech a okolo státních svátků míří na Lanikai davy místních i turistů a kvůli svým menším rozměrům bývá velmi velmi přelidněná.

Letenky do Honolulu

Koupání a zázemí pláže

Lanikai Beach omývají velmi mělké vody zátoky Kailua, přičemž mělčina se táhne až několik stovek metrů. Proto je taky zdejší moře příjemně prohřáté a průzračně čisté. Lanikai leží stranou větších měst, nenajdete zde žádné půjčovny lehátek, restaurace ani bary. Na několik menších občerstvení a obchůdků narazíte v asi 1,5 km vzdáleném městečku Kailua, každopádně je však lepší si s sebou na pláž vzít vlastní občerstvení.

Pláž je populární během časných ranních hodin, kdy na pozadí ostrůvků Moku Nui a Moku Iki můžete pozorovat úchvatné východy Slunce, ve večerních hodinách v době úplňku naopak východy Měsíce.

Ubytování na Lanikai

Okolí pláže vyplňují malé vilky místních obyvatel, z nichž někteří je nabízejí jako prázdninové domy i na běžných rezervačních portálech. Dostupnost ubytování je však často vyprodaná i více než rok dopředu a ceny se pohybují okolo 8 000 Kč za noc za celý dům (obvykle pro až pro 4 lidi).

Ubytování u pláže Lanikai

Doprava

Ačkoliv auto je nejlepším prostředkem dopravy po Havaji obecně, příliš toto pravidlo neplatí při cestě na Lanikai. Kvůli omezené infrastruktuře totiž často nelze ani ve vzdálenějším okolí zaparkovat.

Jen pár metrů od pláže je však zastávka autobusu linky 671 (jízdní řád), který jezdí cca jednou za hodinu z centra obce Kailuha, kam se dostanete několikrát za hodinu u Honolulu linkami číslo 66 a 67.

Více o cenách jízdenek a cestování po Oahu obecně najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.