Zpět na seznam míst co vidět v Kyjevě
Pyrohiv

Skanzen Pyrohiv (Pyrogovo)

Máte čas a přemýšlíte o výletu za město? Zajímá vás, jak se žilo a mnohdy ještě žije na ukrajinském venkově? Vyrazte do moc pěkně postaveného skanzenu na samém okraji Kyjeva ve čtvrti Pyrohiv. Kromě ukázek venkovských staveb a řemesel se dozvíte i něco o lidové kultuře, zemědělství a obecně životě mimo město. 

Připravte se minimálně na půldenní výlet. Kromě vzdálenosti od centra je totiž areál docela velký – na ploše 150 ha tu najdete přes 300 různých budov a ukázek. 

  • Otevírací doba: denně 10:00–18:00, 
  • Vstupné: 40 UAH

Veřejnou dopravou se sem budete dostávat dlouho a složitě, ale není to nemožné. Dojeďte modrou linkou metra až do stanice Teremky na jihu města. Přejděte 150 metrů na hlavní kyjevský obchvat M07, kde je zastávka autobusů a maršrutek, vydejte se směrem na jihovýchod maršrutkou číslo 496. Jakmile maršrutka odbočí z dálnice a po pravé straně uvidíte čerpací stanici OKKO, vystupte. Musíte zazvonit nebo říct řidiči, kam jedete, místní vám ochotní poradí. Odtud vás čeká už jen cca 200 metrů ke vstupní bráně. Maršrutka číslo 496 jede úplně z centra, ale cesta metrem na Teremky je výrazně rychlejší.

  • Naviguj: 50.3536, 30.5047

Další místa v Kyjevě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu