Zpět na seznam míst co vidět ve Lvově
Lvovská opera

Národní opera a balet

Budova lvovské opery, celým názvem Národní akademické divadlo opery a baletu Lvov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším stavbám ve městě. Opera se nachází na hlavní třídě Svobody přímo v historickém centru Lvova a je součástí kulturního dědictví UNESCO.

Lvovská opera je vyobrazena i na 20hřivnové bankovce.

Architektura a historie

Ke konci 19. století začaly sílit hlasy, že hlavní město Haliče potřebuje významnou kulturní budovu, kde se budou konat představení opery a baletu. Roku 1897 tak začala stavba lvovské opery ve zdobeném renesančním stylu, dokončena byla v rekordním čase a již roku 1900 se konalo první představení s operou Janek od autora Władysława Żeleńského.

Vstupenky a repertoár

V repertoáru divadla je stabilně až 22 operních a baletních představení předních světových autorů. Působí nebo hostují zde ti nejslavnější ukrajinští sólisté a rozsáhlý baletní soubor 60 umělců.

Všechny představení jsou hrána v původním jazyku, tj. zejména v italštině, ruštině, francouzštině nebo polštině. Na elektronické tabuli nad jevištěm se pak zobrazují ukrajinské titulky.

Vstupenky stojí mezi 75 UAH a 500 UAH podle atraktivity místa a jsou dostupné i online na oficiálním webu opery, stejně jako seznam představení.

  • Naviguj: 49.844, 24.0263

Další místa ve Lvově

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu