Zpět na seznam míst co vidět ve Lvově
Stryjský park

Stryjský park

Stryjský park (často psaný v angličtině jako Stryiskyi Park) je největší a nejstarší park ve Lvově. Patří k velmi oblíbeným místům Lvovanů i turistů k dlouhým procházkám. Až budete unaveni městských ruchem, stačí se vypravit jen kousek za jižní okraj Starého města a užít si chvilku oddychu v kusu přírody.

Park pokrývá rozlohu více než 52 hektarů a můžeme si ho rozdělit na tři části:

  • spodní část – nejupravenější část parku s kolonádami a pevnými cestami, několika restauracemi, fontánami a jezírky
  • horní terasa – parková část s alejemi oblíbená zejména mezi sportovci
  • lesopark – střední část parku připomínající spíše les překlenuje údolí říčky Soroka

Dětská železnice Lvov

Podél celého jižního okraje Stryjského parku vede úzkorozchodná dětská železnice, po které jezdí reálné lokomotivy s vagony. Kromě strojvedoucích zajišťují všechny ostatní práce děti ve školním věku.

Dětská železnice je v provozu v květnu a září pouze v neděli odpoledne, mezi červnem a srpnem pak i v pátek a sobotu. Jednosměrná jízdenka vyjde na částku okolo 6 UAH pro dospělé a 3 UAH pro děti.

Jak se sem dostat?

Z centra na severní okraj parku dojdete pěšky asi za 15 minut, alternativně můžete využít tramvajové linky číslo 4 a 8 do zastávky Stryiskyi Park, odkud vás čeká ještě asi 200 metrů pěšky.

Využít můžete také autobusovou linku 53, která jezdí přímo po jižním okraji parku a tedy jeho hlavní části. Tento autobus jezdí z historického centra Lvova, resp. jede po okružních ulicích kolem opery (ve směru z centra) nebo okolo Dominikánského kostela (ve směru do centra).

  • Naviguj: 49.8223, 24.0263

Další místa ve Lvově

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu