Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky z Mnichova na Galapágy, o kterých jsme informovali nedávno, nejsou jedinou akcí na nově zaváděné lince společnosti Avianca z bavorské metropole. Za velmi slušnou cenu můžete uspořádat skvělý výlet do Bolívie a Peru, přičemž navštívíte nejvýše položené hlavní město na světě La Paz i světoznámé peruánské Cuzco, poblíž kterého se nachází ještě známější Machu Picchu, více o regionu kolem Cuzca napoví náš průvodce.

Open-jaw letenky na první třetinu roku 2019 s příletem do Bolívie a odletem z Cuzca jsou aktuálně k mání za 15.342 Kč, přejezd mezi La Paz a Cuzcem vyjde nejlevněji nočním autobusem (cesta trvá 13 hodin) kolem 500 Kč, při rezervaci online, spoje bývají dostupné cca 2 měsíce před odjezdem.

Cena letenek možná nemusí být na první pohled atraktivní, ale je nutno brát v úvahu, že letenky ze střední Evropy do Bolívie jen zřídkakdy klesají pod 22.000 Kč, kombinace s odletem z Cuzca pak většinou přesahuje 25.000 Kč. 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
LPB La Paz
Bolívie
La Paz
Cuzco
Cuzco CUZ
Peru
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
Open-jaw 32 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 22 000 Kč . Ušetříš přibližně 28 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst v tarifní třídě U.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji od poloviny ledna do března 2019.

Jsou během letu přestupy?

Při cestě tam dva přestupy v Bogota El Dorado a Lima Jorge Chavez, zpět jen v Bogotě. Letiště můžete opustit a jít se podívat do města.

S kým poletím?

Avianca

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Peru, Bolívie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jel by někdo se mnou na tuto cestu? Jirka

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele arpadpesta
arpadpesta

U těch tarifu je napsané, že to můžou koupit jen domácí, anebo to zjistím až na letišti, kde mi řeknou, že nepoletim?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Napsané to není, kupujte přímo přes mezinárodní mutace webů Aviancy nebo LATAMu a jste bez starostí. A nebo úplně ideálně řešte vnitrostátní letenky po Peru s nejlevnějšími Viva Air (https://www.cestujlevne.com/lete...t/viva-air), případně Peruvian Airlines nebo LC Peru, kteří žádné příplatky pro cizince nemají.

před 4 lety

JJ, mě třeba stačila i Bogota (2600). V Bolívii ale prý mají lepší koku, která by měla pomoct :)

Přidat odpověď
před 4 lety

V Cuzcu jsem byl, v La Paz také, je tam mnoho co k vidění. Jen dopředu lituji nadšence, co po dvanácti hodinách letu vystoupí v 3.600 m.n.m. a budou chtít nějak fungovat. V La Paz jste přibližně na úrovni Gerlachovského štítu, vzduch je podstatně řidší = nevolnost a ostré bolesti hlavy. Někteří okolo mě měli zdravotní problémy v této výšce, a to jsme se tam dostávali postupně několik dní. Chtěl bych se tam znovu podívat, z Cusco budu klidně odlétat, ale z Mnichova do La Paz... ...to raději ne.

před 4 lety
Avatar uživatele Toimas
Toimas

My jsme jeli busem z Nazca do Cusca a bylo to znát. Je hlavně důležité po příletu neplánovat, žádné velké aktivity a postupně si zvykat na to nadmořskou výšku.

Tady jsme sepsali nějaké rady jak zvládnout tu nadmořskou výšku - https://etabroad.com/cs/5-tipu-j...vou-nemoc/

před 4 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Já blázen jel autobusem z Limy do Cuzca a bylo mi blbě už v něm. Ale v Limě jsem byl jen rychle zadýchaný.

Přidat odpověď
před 4 lety
Mıchal

Jen poznamenám, pozor na dokoupení přípojů v Latinské Americe právě s Aviancou. Nejnižší tarif není pro gringa, ale jen pro místní. To samé platí o LATAM.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak platí to jen u vnitrostátní letů v Peru a Chile a jen při koupi přes místní mutace webu. V tomhle konkrétním případě navíc stejně vnitrostátní přelety asi moc lidí nevyužije.

před 4 lety
Mıchal
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 288 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-06-17T22:08:34+02:00)

U toho Cuzca by někdo mohl zatoužit se proletět třeba do Limy a neštěstí je na světě. Užasná Expedia mi nějakým omylem zakoupila s Aviancou po Peru špatný tarif a hned bylo o zábavu postaráno.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Honem, dokud jsou místa!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Honem, dokud jsou místa!
Mallorca z dronu
ušetříš až 47%
A už tam budem?
Domorodec v Gambii
ušetříš až 34%
Tam jsi vždycky chtěl!
5447 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
La Paz
Bolívie Přílet na letiště La Paz El Alto

Minibusová linka číslo 212 vás mezi 7:00 a 19:00 doveze asi za půl hodiny do centra La Paz, konečná zastávka je na Plaza Isabela la Catolica, trasa vede přes centrální čtvrť Prado. Minibusy jezdí často (jednou za 10 až 20 minut) a za jízdenku zaplatíte 2 boliviány / 8 Kč.

Pro cestu na hlavní vlakové nádraží zvolte lanovou dráhu červené linky, která má svoji horní stanici 1,5 km od letiště („Estacion Teleferico 16 de Julio"). Za jednu jízdu zaplatíte 3 boliviány / 11 Kč. Systém moderních lanových drah je v La Paz vskutku unikátní a v budoucnu má tvořit páteř místní MHD, v současnosti jsou v provozu tři linky, další čtyři pak v plánu či ve výstavbě.

Taxi do centra La Paz vás vyjde asi na 10 boliviánů / 36 Kč.

Průvodce pro Bolívie
Průvodce pro letiště La Paz El Alto

Zavřít boční panel
Cuzco
Peru Přílet na letiště Cuzco Alejandro Velasco Astete

Pokud s sebou netáhnete vyloženě velká zavazadla, vyjděte z areálu letiště na hlavní třídu, dejte se vpravo a na zastávce počkejte na autobus MHD. Neexistují žádná čísla linek, autobusy mají trasu napsanou vždy na boku, na letiště zajíždějí modro-bílé nebo bílo-oranžovo-zelené, obě linky jedou do centra na náměstí San Francisco a zastavují i u centrálního autobusového nádraží. Jezdí cca od 5:00 do půlnoci bez pravidelného jízdního řádu (cca jednou za 8 minut) a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdné se platí při výstupu průvodčímu a činí 1 nebo 1,20 solu, dle linky.

Za běžný taxík, který chytíte rovněž na hlavní ulici, byste neměli zaplatit více než 10 solů.

Oficiální letištní taxíky, které čekají hned před terminálem, jezdí do centra za 40 solů.

Poslední možností je Uber, který ale vzhledem k absenci wifi na letišti využijete jen při cestě z hotelu a vyjde zhruba na 20 solů.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Cuzco Alejandro Velasco Astete