Jak akci využít?

Se zajímavými tarify se setkají cestovatelé mířící do netradiční, za to však krásné a energické destinace. Společnost Delta Air Lines přichází s příjemným snížením cen minimálně o 25% oproti normálu při cestách do Kolumbie. Nejlevnější cesta nás čeká z Vídně do hlavního města Bogoty, kdy se po dlouhé době dostaneme pod 14 tisíc korun. Letenky z Prahy jsou k mání od 16.000 Kč, což je stále při odletu z Česka velmi zajímavá cena. Výhodou tarifu je jeho dostupnost prakticky na každý den v uvedeném cestovním období.

Zaletět si můžete i do letoviska Cartageny, na cestě tam vás však čeká nocování v Atlantě.

  • Cestovní období leden až květen 2017
  • Platí do 22.12. nebo do vyprodání míst v nejnižší rezervační třídě
V ceně letenky je kromě klasického příručního zavazadla i větší odbavená bagáž do 23 kg.

Bezpečnost a víza

Obecně platí, že v posledních letech se bezpečnostní situace v Kolumbii výrazně zlepšila, stále je však nutné dbát zvýšené ostražitosti více než v jiných státech Jižní Ameriky a přečíst si obecná doporučení na stránce mzv.cz, která v případě Kolumbie zhruba odpovídají realitě. Lze konstatovat, že cesty do příhraničních oblastí (obzvláště pak s Venezuelou a Panamou) se velmi důrazně nedoporučují, stejně jako cestování k pobřeží Tichého oceánu.

Naopak letoviska u Karibiku, zejména Cartagena nebo Santa Marta, jsou bezpečné. V Kolumbii, na rozdíl od většiny ostatních latinskoamerických zemí, platí, že bezpečněji je v centrech velkých měst a vnitrozemí, nikde se však nedoporučuje zdržovat se o samotě po setmění.

Víza při turistickém pobytu do 90 dní nejsou potřeba, očkování není povinné.

Ceny

Lze říci, že ceny v Kolumbii jsou na podobné úrovní jako v ČR. Některé potraviny, zejména ovoce a zelenina, můžou být i výrazně levnější. Kvalitnější ubytování v Bogotě i jiných velkých městech přijde asi na 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

ahojte, je nieco podobne aktualne aj teraz neviete poradit? dik

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele kocis.petr
kocis.petr

Jak dlouho akce potrvá?

před 3 lety
David Eiselt

Tarif je platný do 22.12., dostupnost se může měnit na základě volných míst na jednotlivých letech.

před 3 lety
Avatar uživatele kocis.petr
kocis.petr

Díky!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele neji
neji

Kryštofe, tip dobrý, avšak prosím Tě, "velmi zajímavá cena" je fakt hrozná fráze... :-)

před 3 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Nekafrej do toho. Konečně zajímavá lokalita, možná by jel i Jindříšek. Party time...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
Tam chceš!
ušetříš až 56%
Tam chceš!
ušetříš až 28%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 28%
To budou fotky!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Kolumbie

Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Průvodce pro Kolumbie