Akční letenky do Kolumbie: z Vídně do Bogoty za 13.929 Kč.

Před 7 měs

Jak akci využít?

Se zajímavými tarify se setkají cestovatelé mířící do netradiční, za to však krásné a energické destinace. Společnost Delta Air Lines přichází s příjemným snížením cen minimálně o 25% oproti normálu při cestách do Kolumbie. Nejlevnější cesta nás čeká z Vídně do hlavního města Bogoty, kdy se po dlouhé době dostaneme pod 14 tisíc korun. Letenky z Prahy jsou k mání od 16.000 Kč, což je stále při odletu z Česka velmi zajímavá cena. Výhodou tarifu je jeho dostupnost prakticky na každý den v uvedeném cestovním období.

Zaletět si můžete i do letoviska Cartageny, na cestě tam vás však čeká nocování v Atlantě.

  • Cestovní období leden až květen 2017
  • Platí do 22.12. nebo do vyprodání míst v nejnižší rezervační třídě
V ceně letenky je kromě klasického příručního zavazadla i větší odbavená bagáž do 23 kg.

Bezpečnost a víza

Obecně platí, že v posledních letech se bezpečnostní situace v Kolumbii výrazně zlepšila, stále je však nutné dbát zvýšené ostražitosti více než v jiných státech Jižní Ameriky a přečíst si obecná doporučení na stránce mzv.cz, která v případě Kolumbie zhruba odpovídají realitě. Lze konstatovat, že cesty do příhraničních oblastí (obzvláště pak s Venezuelou a Panamou) se velmi důrazně nedoporučují, stejně jako cestování k pobřeží Tichého oceánu.

Naopak letoviska u Karibiku, zejména Cartagena nebo Santa Marta, jsou bezpečné. V Kolumbii, na rozdíl od většiny ostatních latinskoamerických zemí, platí, že bezpečněji je v centrech velkých měst a vnitrozemí, nikde se však nedoporučuje zdržovat se o samotě po setmění.

Víza při turistickém pobytu do 90 dní nejsou potřeba, očkování není povinné.

Ceny

Lze říci, že ceny v Kolumbii jsou na podobné úrovní jako v ČR. Některé potraviny, zejména ovoce a zelenina, můžou být i výrazně levnější. Kvalitnější ubytování v Bogotě i jiných velkých městech přijde asi na 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kocis.petr

Jak dlouho akce potrvá?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Tarif je platný do 22.12., dostupnost se může měnit na základě volných míst na jednotlivých letech.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kocis.petr

Díky!

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele neji

Kryštofe, tip dobrý, avšak prosím Tě, "velmi zajímavá cena" je fakt hrozná fráze... :-)

Přidal se 20. 12. 2015
Napsal 312 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele padrino11

Nekafrej do toho. Konečně zajímavá lokalita, možná by jel i Jindříšek. Party time...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Tropický ráj: Andamany a Nikobary z Budapešti přes Dillí
-41 %

To musíš vidět!

Akční lety z Budapešti do indického Dillí
-32 %

Tam chceš!

Východní trip: Kyjev, Baku i Tbilisi v jednom
-45 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Kolumbie  

Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Průvodce pro Kolumbie