Tchaj-wan

Akční letenky na Tchaj-wan z Varšavy nebo Vídně od 10.012 Kč.

18 komentářů
2016-09-20T16:31:18+02:00

O akci

V průběhu prakticky celého roku můžete využít akční letenky společnosti Air China do Tchaj-Peje z Varšavy, ceny se pohybují v rozmezí 10.000 až 10.500 Kč, nebo Vídně od 11.300 Kč. Běžná cena letenek z Prahy je obvykle od 16.000 Kč výš. Tchaj-wan je ideální destinací Dálného východu pro začátečníky, obstojně se zde domluvíte anglicky, celý ostrov je poměrně malý a doprava velmi přehledná a efektivní.

  • Varšava - Taipei od 10.012 Kč rezervuj >>
  • Vídeň - Taipei od 11.303 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období listopad 2016 - červen 2017
  • Platí do vyprodání míst nebo aktualizace tarifu
Užitečné odkazy:

Do Varšavy

Do Varšavy jezdí několik dopravců, nejlevněji nabízí jízdenky Polskibus, který v akci chytíte od 1 zlotého, tedy 7 korun, běžná cena zpáteční jízdenky z Prahy nebo Brna pak činí asi 750-900 Kč. Využít můžete z Prahy i Regiojet.

Z Ostravska pak jezdí do Varšavy Leo Express od 600 Kč za zpáteční jízdenku nebo časté vlakové spojení.

Před cestou

Vízum

Tchaj-wan je formálně sice čínským územím, ale občané Česka ani Slovenska vízum pro turistické cesty do 90 dní nepotřebují.

Počasí

Tchaj-wan leží ve vlhkém subtropickém pásu, teploty v průběhu roku neklesnou pod 16 stupňů. Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec, leden a únor, zároveň ale určitě nejlepší k návštěvě. V tomto období nejméně prší a nejčastěji svítí slunce.

Orientační náklady

  • Letenka – 10.050 Kč
  • Cesta ČR-Varšava – 750 až 1.000 Kč
  • Hotel – 1.200 Kč/noc
  • Půjčení auta na den – 2.200 Kč
  • Jídlo na den – 500 Kč
  • Jízdenka na vlak ze severu na jih  – 1.000 Kč (jednosměrně)

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-09-20T16:31:18+02:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tomas_17
tomas_17
před 7 lety

Ahoj, tak jsem se konečně odhodlal a jedu alespoň na týden, co mi v práci dovolí. Odlet 22.10. z Varšavy, kdyby někdo chtěl vzít autem z ÚL.

Avatar uživatele deavek
deavek
před 7 lety

Ahoj, ikdyž je to jiná destinace, potřebuji tip na levnou letenku do Bangkoku (odlety PHA, VIE, BUD, WARS,atd.,,návrat i jinde), ale jsme limitování termínem - odlet 31. 1 večer nebo 1. 2., návrat 12. 2. nejpozději večer. je možné se dostat na 11, 12, max 13 tisíc? děkuji za radu. D.

Kryštof Hájek
před 7 lety

Ahoj, co v rychlosti koukám, tak nejlepší z Prahy nebo Varšavy za 15 tisíc, hlavně ten odlet okolo Nového roku je dost exponovaný, tam se levnější letenky moc očekávat nedají :/

Avatar uživatele deavek
deavek
před 7 lety

Mám na mysli únor...

Avatar uživatele petr.o.o
petr.o.o
před 7 lety

Díky za moc za info o akci, zrovna jsem hledal tuto destinaci.

Avatar uživatele
Liborek
před 7 lety

No, anglicky obstojně možná v Taipei, ale ani tam to nebylo úplně pravidlem :-) Hodně nám při cestách pomáhala průvodce LP a konverzační příručka, kde byly názvy měst a míst i některé otázky psány v čínských znacích. I o té přehlednosti dopravy bych na základě zkušeností asi trochu pochyboval (s výjimkou rychlovlaků). Ale jinak je to krásná země :-) Byli jsme tam na přelomu října a listopadu a v horách (Yushan, Alishan) už byla docela zima, ovšem na jihu u moře (Kenting) se ještě dalo bez problémů koupat. Pokud bych jel znovu, volil bych asi září nebo jaro, i proto, že přes zimu jsou některé treky zavřené.

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

Chystáme se v dubnu a je mi jasné, že musíme počítat s více deštěm. Také by mě zajímaly osobní zkušenosti s China Airlines, protože hodnocení (http://www.airlinequality.com/airline-reviews/china-airlines/) nic moc.

Avatar uživatele
Liborek
před 7 lety

S China Airlines jsem do TPA letěl a rozhodně patřily k těm lepším long haul, co jsem kdy zažil. Do Evropy teď navíc lítají v podstatě už jen nové B777 nebo upgradované A330, takže se není čeho bát. Služby i jídlo jsou v pohodě a servírovali opravdu dobrý čaj (ten si pamatuju dodnes, lepší jsem snad v letadle nikdy neměl).

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

Tak to jsou dobré zprávy, díky moc. Mimochodem, za podobné ceny jsou lety i z Budapešti, což může být zajímavé třeba pro Slováky.

Avatar uživatele anyberry
anyberry
před 7 lety

mandarinka + Libor: China Airlines a Air China jsou dvě různé aerolinky. Tato akce je s Air China (čínské aerolinky). China Airlines jsou tchaj-wanské národní aerolinky. Osobně mám raději China Airlines, ale ty mají málokdy rozumné (= nízké) ceny.

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

Díky za upozornění, Martine, vůbec jsem si nevšimla, a máš pravdu. Air China má nicméně hodnocení mnohem horší:-( http://www.airlinequality.com/airline-reviews/air-china/

Kryštof Hájek
před 7 lety

Záleží, co od aerolinky člověk očekává. Air China je běžná společnost, ani dobrá, ani špatná. Hodnocení jsou dost subjektivní, záleží, co budete mít za spolucestující, jaké bude počasí a s tím související zpoždění, atd ;)

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

To je pravda a taky je pravdou, že hodnocení píšou především nespokojení cestovatelé.Osobně mi vadí neochotný personál, kdy má člověk pocit, že obtěžuje, pokud požádá o vodu a taky nepohodlné letadlo- málo místa, nefunkční IFE, děsná zima atp. Ale přístup palubního personálu je pro mě asi rozhodující.

Avatar uživatele
Liborek
před 7 lety

Já vím že China Airlines a Air China jsou jiné. Dotaz byl na China Arlines, tak jsem na něj odpovědl :-)

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

To byla moje blbost, ne Liborova;-)

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

Ahoj, máme už nějakou dobu koupeno právě z Vídně a chci proto upozornit, že je možno koupit i jako open-jaw - my máme přílet do Hongkongu a odlet z Taipei.

Avatar uživatele info_61
info_61
před 7 lety

Z HK pak letadlem do Kaohsiungu a odtamtud kolem ostrova s Tofu Taiwan Tours ;)

Avatar uživatele
Mandarinka
před 7 lety

Z HKG máme přelet do TPE, ale na tu Tours se určitě podívám (i když jsme spíš DIY), dík za tip.

Další akce