Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Africká fauna láká především k pozorování velké pětky. Tedy slonů, lvů, buvolů, levhartů a nosorožců ve volné přírodě. Při cestě za jihoafrickým Safari se určitě na chvíli zastavte i v hlavním městě JAR. Johannesburgu se přezdívá město zlata, a to z důvodu místního zlatokopeckého průmyslu.

V aktuální nabídce lze zakoupit zpáteční letenky z italských město do Johannesburgu jen za 8.493 Kč.

Dostupné routingy a data za 8.493 Kč:
 • Řím - Johannesburg a zpět: 9-17.11., 13-24.11., 30.11.-8.12.
  • odlet listopad: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30
  • odlet prosinec: 4
  • návrat listopad: 10, 17, 24
  • návrat prosinec: 1, 8
 • Řím - Johannesburg - Milán: 6-14.11., 20-28.11., 4-12.12.
  • odlet listopad: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30
  • odlet prosinec: 4, 7
  • návrat listopad: 7, 14, 21, 28
  • návrat prosinec: 5, 12
Vízum do Jihoafrické republiky není potřeba. Bezvízový styk je platný pro turistické cesty nepřesahující 90 dní pobytu. Úředním jazykem je angličtina.

Pokud byste měli zájem o krátký stop-over v Saudské arábie, je možné jej podstoupit při zpátečních letenkách z Milána na cestě tam. Transitní vízum má však své překážky, například samotné ženy jej vůbec nedostanou.

letenky johannesburg

Přípoje do Itálie

Z Prahy do Říma poletíme za 1.229 Kč se společností Wizzair. Díky ne úplně navazujícím spojům je nutné počítat s pobytem i v tomto městě. Stejná situace panuje i při cestě zpět, proto doporučuji zvolit návrat do Milána, odkud poletíme do Prahy se společností easyJet okolo 600 Kč - při rezervaci využijte tohoto postupu.

Mimo polských letišt můžeme zvolit k přípoji taktéž Bratislavu či Budapešt, a to jak s Ryanairem, tak i zminovaným Wizzairem. Ceny přípojů nepřesáhnou ani zde 2 tisíce korun.

Ubytování v Johannesburgu od 753 Kč

Zajímavou nabídkou pro ubytování v hlavním městě JAR jsou jistě 3* hotely / apartmány. Nejnižší ceny za dvoulůžkové pokoje se snídaní začínají na 753 Kč, kompletní nabídku naleznete zde - hotely Johannesburg.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
To bude jízda!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Všude dobře, co doma!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Tam to bude krásný!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Jižní Afrika
Jihoafrická republika

Tisíc a jedna tvář Jižní Afriky

Jižní Afrika, též známá jako JAR nebo zastarale Jihoafrická republika, se nachází na nejjižnějším cípu afrického kontinentu. Sousedí (od severozápadu k severovýchodu) s Namibií, Botswanou, Zimbabwe, Mozambikem, Svazijskem a uprostřed země její území perforuje ještě malé horské království Lesotho. Ze západu je omývána Atlantikem a z jihu a východu pak Indickým oceánem.

Unity in Diversity – jednota v rozmanitosti. Tak zní oficiální motto Jižní Afriky a právě ono nejlépe vystihuje tuto sedmou největší africkou zemi. To je hlavním důvodem, proč je JAR tolik vyhledávaná snad všemi druhy cestovatelů, protože každému může nabídnout ode všeho trochu. Od vysokohorské turistiky přes plážovou dovolenou, aktivní prázdniny na safari, surfování nebo městskou turistiku v podobě spektakulárního Kapského Města.

Průvodce pro Jihoafrická republika