Srbsko

Kosovo: jarní letenky z Budapešti i na prodloužené víkendy od 542 Kč.

10 komentářů
2017-02-12T17:31:57+01:00

O akci

Objevte nejmladší suverénní stát v Evropě, hoďte možné předsudky za hlavu a vyrazte do Kosova, jednoho z posledních míst na kontinentu, kde si můžete nerušeně vychutnat panenskou přírodu, divokou a zároveň mírumilovnou atmosféru hor, pastvin a klášterů... Dlouhou dobu byla cesta do Kosova spíše zdlouhavým nepříjemným zážitkem, ale po ohlášení nové linky Wizz Airu z Budapešti se nyní otevírají levné možnosti, jak do země vycestovat.

Odlet z Budapešti nemusí být přítěží ani pro obyvatele z ČR. Autobusové či vlakové spojení je více než dobré a návštěva Budapešti bude jedině bonusem. Za jízdenky a letenky z Prahy nezaplatíme celkem více než 1.450 Kč, z Brna 1.250 Kč, z Bratislavy pak kolem 38 €.

  • Budapešť – Priština za 6.180 HUF / 20 € / 542 Kč rezervuj na Wizzair.com >>
  • Létá se v pondělí a pátek, tedy ideální na prodloužené víkendy
  • Nejnižší cena platí pro pro členy WDC
  • Cestovní období duben až červen 2017
  • Platí do vyprodání nejlevnějších míst
V ceně letenky je pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 35 x 25 cm.

Před cestou

Oficiálně sice občanům EU stačí při cestě do Kosova občanský průkaz, ale doporučuje se vzít raději cestovní pas, i když potíže s uznáváním občanek se týkají spíše pozemních hraničních přechodů. Z Kosova není možné vycestovat do Srbska.

Celkové náklady nebudou nijak vysoké. Kvalitní ubytování seženete bez potíží za 600 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Doprava mezi velkými městy je relativně bezproblémová, autobusy jezdí velice často (například mezi Prištinou a historickým městem Prizren několikrát do hodiny), jízdenky jsou levné a není nutné je rezervovat v předstihu.

Do Budapešti

Z Bratislavy, Brna i Prahy nejlépe poslouží pro cesty do Budapešti Regiojet, v každém směru jezdí 6x denně, jízdenky se uvolňují do prodeje cca 2 měsíce před cestou.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-02-12T17:31:57+01:00

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele willow750
willow750
před 7 lety

V létě mě tam s občankou nepustili a to jsem tam byl rok před tím s pasem a žádal, ať si to zkontrolují,že jsem již v jejich evidenci.Vystavili mi dokonce oficiální rozhodnutí o odmítnutí vstupu do země.

Avatar uživatele AKA
AKA
před 7 lety

Loni v kvetnu kamarada vratili ve Vidni z letiste, protoze vstup do Kosova byl mozny pouze s biometrickym OP. Meli na to na boardingu zvlastni prepazku, kde dukladne kontrolovali platnost cestovnich dokladu. Myslim, ze v CR se biometricka obcanka stale nevystavuje, tak si to radeji zkontrolujte a pro vsechny pripady si vezmete pas.

Avatar uživatele julia.culakova
julia.culakova
před 7 lety

Ahojte, mate niekto skusenosti s tym ake tazke a rychle je dostat sa z Pristiny do Peje? J.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 7 lety

Přímý vlak dvakrát denně, býval za 3 eura. V Peči jsou přímo před nádraží dva hotely, cena podle obličeje cca 10 - 20 euro. Vybavení na úrovni 1 - max. 2 hvězdiček.

Avatar uživatele 450155
450155
před 7 lety

Bol som tam minulu jeseň (podzim). Z Prištiny už žiadne vlaky nejazdia, stanica je zavretá. Jazdí tam niekoľko autobusov denne a veľa mikrobusov, ktoré si zastavíte popri ceste.

Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7
před 7 lety

Jen opravím informaci: Z Kosova není možné vycestovat do Srbska. Není to pravda, v létě jsem to osobně několikrát vyzkoušel. Cca 4x sem a tam nikdy nebyl problém. 2x na motorce, 2x autem. Jinak všechno sedí nádherná příroda, žádní turisté. A pozor na karty. Ne všechny bankomaty skousnou naše karty, to samé benzínky. Obzvláště v noci.

Kryštof Hájek
před 7 lety

Podle oficiálních zdrojů ale není možné vycestovat, pokud do Kosova přijedu ze třetí země. Tedy nemůžu přiletět a pak jet po zemi do Srbska. Respektive i to by vlastně možné bylo, protože i do Srbska lze cestovat pouze na občanku. Oficiálně.

Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7
před 7 lety

Občanka není problém, oni to na hranicích moc neřeší. Kolega si nestihl vyzvednout pas a na občanku ho pustili. Fakt je, že jak to je, když přiletím letadlem, netuším. Ale po zemi to není problém. Zkusím to zjistit. Známý má v Prištině firmu, jezdí tam vždy na 3 týdny, pak je zase 2 týdny doma.

Avatar uživatele HondaXL
HondaXL
před 7 lety

Nevím jak teď, ale ve 2015 - Kosovem nebyl po silnici možný tranzit do jiné země. Přijedu z Albánie, musím zase vyjet do Albánie.Na hranici koupit jejich "zelenou kartu"

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 7 lety

Priština nicmoc, doporučuji Prizren, také Peje a jeho okolí je pěkné. Spolu s Ukrajinou a Albánií asi nejlevnější místo v Evropě.

Další akce