Kuba
Kuba

Počasí na Kubě a kdy sem jet

Počasí na Kubě

Tropické podnebí s sebou přináší průměrnou celoroční teplotu okolo 25 °C s teplotou moře neklesající pod 24 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy průměrné teploty dosahují nad 30 °C, naopak nejchladněji je na Kubě během prosince–února, kdy se průměrné denní teploty pohybují okolo 25 °C. Vysoká vlhkost vzduchu kolem 80 % způsobuje vyšší pocitovou teplotu, při výběru šatníku proto doporučuji volné a nepříliš hřejivé oblečení.

Na Kubě se střídá období sucha a období dešťů. Období sucha probíhá od listopadu do dubna a je typické relativně nižšími teplotami. Během tohoto období také Kuba zažívá nejvyšší turistickou sezónu, proto lze očekávat nárůst cen v restauracích či hotelech. Naopak dešťové období probíhající mezi květnem a říjnem přináší vysoké teploty a nevyzpytatelné srážky. Ty však mohou přijít i během období sucha, jejich intenzita a především četnost je v období dešťů vyšší. Měsíce září a říjen mohou překvapit hurikány.

Tabulka teplot během roku

Kuba - Podobné počasí pro celý ostrov

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
25 °C
únor
jasno
26 °C
březen
jasno
27 °C
duben
jasno
28 °C
květen
polojasno
29 °C
červen
polojasno
30 °C
červenec
přeháňky
31 °C
srpen
přeháňky
31 °C
září
přeháňky
31 °C
říjen
přeháňky
29 °C
listopad
polojasno
27 °C
prosinec
jasno
26 °C

Kdy jet na Kubu

Pro správný výběr termínu je klíčové, co od dovolené očekáváte. Během července či srpna je Kuba rozpálená doběla, mohou se vyskytnout bouřky, nicméně je zde poměrně málo turistů, a proto není složité najít ubytování. Naopak pro prohlídky historických památek či procházky přírodou při nám přívětivějších teplotách je vhodnější termín během ledna či února. Ať už však vyberete termín jakýkoliv, Kuba bude vždy jedinečným zážitkem.

Hlavní sezona na Kubě probíhá od prosince do dubna, kdy nejméně prší, teploty jsou relativně přívětivé, avšak s tím jdou ruku v ruce vyšší ceny a obtžínější hledání ubytování.

Chystáš se na Kubu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele coud
naposledy aktualizováno 04. 06. 2024