Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kuba
Podobné počasí pro celý ostrov

25 °C

26 °C

27 °C

28 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

29 °C

27 °C

26 °C

Počasí na Kubě

Tropické podnebí s sebou přináší průměrnou celoroční teplotu okolo 25 °C s teplotou moře neklesající pod 24 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy průměrné teploty dosahují nad 30 °C, naopak nejchladněji je na Kubě během prosince–února, kdy se průměrné denní teploty pohybují okolo 25 °C. Vysoká vlhkost vzduchu kolem 80 % způsobuje vyšší pocitovou teplotu, při výběru šatníku proto doporučuji volné a nepříliš hřejivé oblečení.

Na Kubě se střídá období sucha a období dešťů. Období sucha probíhá od listopadu do dubna a je typické relativně nižšími teplotami. Během tohoto období také Kuba zažívá nejvyšší turistickou sezónu, proto lze očekávat nárůst cen v restauracích či hotelech. Naopak dešťové období probíhající mezi květnem a říjnem přináší vysoké teploty a nevyzpytatelné srážky. Ty však mohou přijít i během období sucha, jejich intenzita a především četnost je v období dešťů vyšší. Měsíce září a říjen mohou překvapit hurikány.

Kdy jet na Kubu

Pro správný výběr termínu je klíčové, co od dovolené očekáváte. Během července či srpna je Kuba rozpálená doběla, mohou se vyskytnout bouřky, nicméně je zde poměrně málo turistů, a proto není složité najít ubytování. Naopak pro prohlídky historických památek či procházky přírodou při nám přívětivějších teplotách je vhodnější termín během ledna či února. Ať už však vyberete termín jakýkoliv, Kuba bude vždy jedinečným zážitkem.

Hlavní sezona na Kubě probíhá od prosince do dubna, kdy nejméně prší, teploty jsou relativně přívětivé, avšak s tím jdou ruku v ruce vyšší ceny a obtžínější hledání ubytování.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele coud
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu