Kuba

Víza na Kubu

Vízum

Pro vstup na Kubu je vyžadováno vízum v podobě turistické karty, které má platnost 30 dnů. Jeho získání je velice snadné – kubánské velvyslanectví v Jinonické ulici 14 v Praze ji vydá na počkání.

Pokud však jste mimopražští, doporučuji společnost Air Transport Solutions, která vyplněná víza zasílá přímo k vám domů bez nutnosti přímé návštěvy. Cena víza je 750 Kč, při zaslání domů 850 Kč.

Tip: pokud na Kubu letíte se společností Air Canada, získáte vstupní kartu zdarma na palubě letadla. Nezapomeňte však na povinnost v případě Kanady, a to eTA.

Další dokumenty

Pro vstup na Kubu je nutný pas a cestovní pojištění spolu s adresou ubytování. I když tyto dokumenty nejsou kontrolovány u všech vstoupivších osob, je nutné je mít připraveny a předejít tak možným problémům při příletu. Je tedy potřeba mít alespoň první dny zajištěné ubytování.

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou v současné době doporučována.

Celní předpisy

Velmi častým suvenýrem dovezeným z Kuby je rum a doutník. Kuřivo je omezeno celními předpisy, které stanovují následující množství maximálního množství dovozu:

  • 200 cigaret,
  • nebo 100 doutníčků do 3 gramů,
  • nebo 50 doutníků,
  • nebo 250 g tabáku ke kouření.

Alkoholické nápoje jsou omezeny následovně:

  • celkem 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % obj. nebo nedenaturovaného lihu o obsahu nejméně 80 % obj., 
  • celkem 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu alkoholu nejvýše 22 % obj. 

Jinak řečeno, domů si můžete dovézt 2 velká balení doutníků po 25 kusech, litr kubánského rumu, 3 malé lahve piva a jedno kubánské víno. Vše nad tyto limity může být při namátkové kontrole zabaveno celní kontrolou a navíc může být uvalena pokuta. Vzhledem k lákadlu v podobě nízkých cen jsou celní kontroly časté, a proto doporučujeme držet se stanovených limitů.

Chystáš se na Kubu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele coud
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.