Průvodce státem
Kuba
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Kubě

Vízum

Pro vstup na Kubu je vyžadováno vízum v podobě turistické karty, které má platnost 30 dnů. Jeho získání je velice snadné – kubánské velvyslanectví v Jinonické ulici 14 v Praze ji vydá na počkání.

Pokud však jste mimopražští, doporučuji společnost Air Transport Solutions, která vyplněná víza zasílá přímo k vám domů bez nutnosti přímé návštěvy. Cena víza je 750 Kč, při zaslání domů 850 Kč.

Tip: pokud na Kubu letíte se společností Air Canada, získáte vstupní kartu zdarma na palubě letadla. Nezapomeňte však na povinnost v případě Kanady, a to eTA.

Další dokumenty

Pro vstup na Kubu je nutný pas a cestovní pojištění spolu s adresou ubytování. I když tyto dokumenty nejsou kontrolovány u všech vstoupivších osob, je nutné je mít připraveny a předejít tak možným problémům při příletu. Je tedy potřeba mít alespoň první dny zajištěné ubytování.

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou v současné době doporučována.

Celní předpisy

Velmi častým suvenýrem dovezeným z Kuby je rum a doutník. Kuřivo je omezeno celními předpisy, které stanovují následující množství maximálního množství dovozu:

  • 200 cigaret,
  • nebo 100 doutníčků do 3 gramů,
  • nebo 50 doutníků,
  • nebo 250 g tabáku ke kouření.

Alkoholické nápoje jsou omezeny následovně:

  • celkem 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % obj. nebo nedenaturovaného lihu o obsahu nejméně 80 % obj., 
  • celkem 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu alkoholu nejvýše 22 % obj. 

Jinak řečeno, domů si můžete dovézt 2 velká balení doutníků po 25 kusech, litr kubánského rumu, 3 malé lahve piva a jedno kubánské víno. Vše nad tyto limity může být při namátkové kontrole zabaveno celní kontrolou a navíc může být uvalena pokuta. Vzhledem k lákadlu v podobě nízkých cen jsou celní kontroly časté, a proto doporučujeme držet se stanovených limitů.

Karibský ráj plný doutníků, rumu a salsy, který vás vždy dokáže překvapit

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily nacházející se v srdci Střední Ameriky. Jeden z posledních států světa ovládaný totalitním režimem láká návštěvníky svou pestrou historií, obdivuhodnou přírodou i specifickou kulturou. Jen na Kubě naleznete plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích, krásné písečné pláže k odpočinutí si při popíjení světoznámých koktejlů či panenskou přírodu v oblastech vnitrozemských tropických parků. Veškeré klady i zápory socialistického systému v kontrastu s otevíráním se zahraničním impulsům činí z Kuby unikátní místo k poznání i vzhledem k rychlému tempu změn v posledních letech.

Průvodce pro tebe napsal coud
Víza
Turistická karta
Turistickou kartu na 30 dní získáš na ambasádě v Praze za 750 Kč.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo je po celý rok, jen v srpnu až říjnu může přijít hurikán.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 44 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele coud
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu