Kuba
Kuba

Bezpečnost na Kubě

Zdraví

Zdravotnictví je na Kubě v poměrně dobrém stavu, proto bychom neměli obavy o kvalitní péči v případě nutnosti. Nemocnice jsou rozděleny pro Kubánce a pro zahraniční, ty jsou vybaveny lépe, nezbytností je cestovní pojištění. V městech najdete i lékárny s běžnými léky, jejichž cena je však relativně vysoká. Ideální variantou je však dovoz vlastních léků, především bychom doporučili léky na zažívací problémy, dále opalovací krémy či repelenty proti komárům. Velmi používaným nástrojem na Kubě je také deštník, který je však používán především jako ochránce před neustálým slunečním zářením.

Kriminalita

Kuba je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě. Policisty zde najdete téměř na každém rohu a pro Kubánce jsou velkým strašákem. Např. osobní věci na pláži jsme nechávali bez dozoru, i když jsme byli přes hodinu úplně na druhé straně pláže, nikdo si však nedovolil je vzít. Platí však, že je lepší rizikům předcházet, proto si na podobná místa neberte zbytečně velké obnosy peněz. Údajně mohou být problémy s pokojovou obsluhou, která v případě volně se povalujících bankovek neudrží své ruce, tuto informaci však nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit.

Riziko katastrof

Jak již bylo zmíněno, na Kubě hrozí riziko hurikánů, a to především v období od září do října. Velké nárazové bouřky pak mohou proběhnout kdykoliv. Další z katastrof se může stát na silnicích, kde řidiči příliš neřeší množství alkoholu za volantem – několikrát jsme viděli řidiče (i taxikáře) popíjet pivo za jízdy. Také se nám podařilo narazit na taxikáře, který po cestě zaučoval nováčka, který pravděpodobně za volantem seděl poprvé v životě. Údajně také mnoho turistů s vypůjčeným autem havaruje kvůli neznalosti některých místních značek či špatným silnicím.

Důležité kontakty

Hlavním kontaktem, který budete potřebovat v případě jakékoliv krizové situace, je číslo na vaši pojišťovnu, která by měla zajistit španělsky hovořící osobu. Mezi další důležité kontakty patří:

Chystáš se na Kubu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele coud
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.