Průvodce státem
Kuba
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Kubě

Zdraví

Zdravotnictví je na Kubě v poměrně dobrém stavu, proto bychom neměli obavy o kvalitní péči v případě nutnosti. Nemocnice jsou rozděleny pro Kubánce a pro zahraniční, ty jsou vybaveny lépe, nezbytností je cestovní pojištění. V městech najdete i lékárny s běžnými léky, jejichž cena je však relativně vysoká. Ideální variantou je však dovoz vlastních léků, především bychom doporučili léky na zažívací problémy, dále opalovací krémy či repelenty proti komárům. Velmi používaným nástrojem na Kubě je také deštník, který je však používán především jako ochránce před neustálým slunečním zářením.

Kriminalita

Kuba je jedna z nejbezpečnějších zemí na světě. Policisty zde najdete téměř na každém rohu a pro Kubánce jsou velkým strašákem. Např. osobní věci na pláži jsme nechávali bez dozoru, i když jsme byli přes hodinu úplně na druhé straně pláže, nikdo si však nedovolil je vzít. Platí však, že je lepší rizikům předcházet, proto si na podobná místa neberte zbytečně velké obnosy peněz. Údajně mohou být problémy s pokojovou obsluhou, která v případě volně se povalujících bankovek neudrží své ruce, tuto informaci však nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit.

Riziko katastrof

Jak již bylo zmíněno, na Kubě hrozí riziko hurikánů, a to především v období od září do října. Velké nárazové bouřky pak mohou proběhnout kdykoliv. Další z katastrof se může stát na silnicích, kde řidiči příliš neřeší množství alkoholu za volantem – několikrát jsme viděli řidiče (i taxikáře) popíjet pivo za jízdy. Také se nám podařilo narazit na taxikáře, který po cestě zaučoval nováčka, který pravděpodobně za volantem seděl poprvé v životě. Údajně také mnoho turistů s vypůjčeným autem havaruje kvůli neznalosti některých místních značek či špatným silnicím.

Důležité kontakty

Hlavním kontaktem, který budete potřebovat v případě jakékoliv krizové situace, je číslo na vaši pojišťovnu, která by měla zajistit španělsky hovořící osobu. Mezi další důležité kontakty patří:

Karibský ráj plný doutníků, rumu a salsy, který vás vždy dokáže překvapit

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily nacházející se v srdci Střední Ameriky. Jeden z posledních států světa ovládaný totalitním režimem láká návštěvníky svou pestrou historií, obdivuhodnou přírodou i specifickou kulturou. Jen na Kubě naleznete plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích, krásné písečné pláže k odpočinutí si při popíjení světoznámých koktejlů či panenskou přírodu v oblastech vnitrozemských tropických parků. Veškeré klady i zápory socialistického systému v kontrastu s otevíráním se zahraničním impulsům činí z Kuby unikátní místo k poznání i vzhledem k rychlému tempu změn v posledních letech.

Průvodce pro tebe napsal coud
Víza
Turistická karta
Turistickou kartu na 30 dní získáš na ambasádě v Praze za 750 Kč.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo je po celý rok, jen v srpnu až říjnu může přijít hurikán.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 44 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele coud
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu