Jak akci využít?

Ukrajinské národní aerolinky spustily výprodej letenek na příští dva měsíce na frekventovaných trasách vedoucích především do Asie.

Zajímavou cenovku mají letenky do indického Dillí, které vzhledem k vedlejší sezóně na téměř celém indickém subkontinentu využijí především milovníci horské turistiky. Návštěva severu - indického Himálaje se doporučuje právě počátkem června, kdy pomalu začíná trekingová sezóna. Zpáteční letenky z Dillí na sever do Léhu v himálajském podhůří v oblasti Ladak pořídíte běžně za tři tisíce. Za podobné peníze se z Dillí dostanete i do Nepálu.

Pokud vám není na překážku horké počasí, můžete z Prahy za příjemných deset tisíc vyrazit i do Thajského království. Měsíce květen a červen jsou už sice na rozhraní počínajícího monzunového období, ale počítejte spíše s velmi krátkými a vydatnými lijáky než s celodenními srážkami.

 • Kam v Thajsku vyrazit, kde jsou nejlepší pláže, co si dát na zub, to se dozvíte z průvodce Thajskem

Nízká cena se objevuje i na letenkách na oblíbenou Srí Lanku. Od května je výspa cejlonského čaje vzhledem k monzunovému období mimo zájem turistů, ale pokud se vydáte na východ ostrova, počasí vás až tak nezaskočí. V tomto období potkáte na Srí Lance o mnoho méně turistů a také příjemně klesají ceny ubytování.

Některé itineráře mohou zahrnovat delší mezipřistání v Kyjevě, který vždycky stojí za návštěvu a nikterak vám jeho návštěva nezatíží váš rozpočet. Průvodce městem Kyjev vám poskytne autentické informace o tom, kam se v Kyjevě vydat, kde se najíst, kde se ubytovat.

Letenky rezervujte přímo na webu ukrajinských aerolinek a v českých korunách, ceny jsou nejnižší a nemusí vás trápit nevýhodný kurz eura nebo dolaru ve vaší bance.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Dillí
Indie

od 8 475 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 12 hod letu Rezervace na flyuia.com
Praha
Česká republika
Bangkok
Thajsko

od 10 065 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na flyuia.com
Praha
Česká republika
Kolombo
Srí Lanka

od 10 705 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 14 hod letu Rezervace na flyuia.com

  Ukázka letenek z 11. 04. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 15 %.

Do kdy akce platí?

Letenky v promo tarifu jsou v prodeji do 25. dubna nebo vyprodání rezervační třídy B

Na jaké termíny jsou letenky?

Tarif je platný pro odlety od 10. 5. do 21. června s návratem nejpozději 20. července a u Dillí do 21. června

Jsou během letu přestupy?

Kyjev Boryspil

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Dvě příruční zavazadla: větší do 7 kg a menší osobní (kabelka, brašna s notebookem apod.) + 2 kusy po 23 kg u letenek do Indie a jeden kus do Thajska a na Srí Lanku

Co podniknu v destinaci?

Indie, Thajsko, Srí Lanka

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lucie
Lucie

odkaz na letenky nefunguje

před rokem
David Eiselt

Bohužel nemáme možnost odkázat přímo na vyhledání konkrétního termínu, takže směrujeme na homepage. Pak je problém, když zadáš den, kdy se nelétá – hodí to chybu a -+ 3 dny ignoruje :/ ukrajinské mouchy. Co konkrétně hledáš?

před rokem
Born2Win
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 9 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-11T22:59:29+02:00)

Davo, hledam Delhi cca 19.6. do konce akcce 20. 7. nebo pozdeji, za nejnizsi moznou cenu :D

Sam jsem nasel 10200 a niz to asi nepujde. Nebo se pletu? Hazu ti rukavici ;))

před rokem
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1497 komentářů
 • Poslat zprávu

U Dillí je podmínka ukončení cesty do 21. června, proto nelze najít promo cenu :-(

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
A už tam budem?
ušetříš až 56%
To budou fotky!
ušetříš až 28%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 28%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 2 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Indie Přílet na letiště Dillí Indira Gándhí

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází přímo mezi terminály 2 a 3. Oranžová linka "Airport Express" spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka. 

terminálu 1 pak jezdí purpurová linka metra, která však spojuje jen jižní oblasti Dillí. Pro cestu do centra je nutné přestoupit buď na stanici "Hauz Khas" na žlutou linku nebo druhým směrem ve stanici "Janakupri West" na modrou linku.

Cesta do centra oranžovou linkou (od terminálů 2 a 3) trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka na oranžovou linku stojí 60 rupií (z letiště na stanici Aerocity jen 20 rupií), při cestě purpurovou trasou (k terminálu 1) zaplatíte jen 40 rupií, včetně přestupu. Lístky se prodávají u pokladny na stanici a je možné platit pouze hotovostí. Dostanete žeton, který při vstupu jen přiložíte k turniketu, při výstupu žeton do turniketu vhodíte a už tam zůstane.

Mezi terminálem 1 a stanici metra "Delhi Aerocity" jezdí kyvadlový autobus, a to od 6:00 do 23:00 každých 15 minut. Lístek stojí 30 rupií a koupíte ho u řidiče.

Uber do centra Dillí vyjde zhruba na 250 až 350 rupií, taxi jezdí cca o 50 rupií dráž.

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Dillí Indira Gándhí

Zavřít boční panel
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi

Zavřít boční panel
Srí Lanka Přílet na letiště Colombo Bandaranaike

Do Negomba

Snadné a poměrně levné spojení mezi letištěm a Negombem nabízejí místní tuk-tukáři. Cesta vás bude stát v závislosti na smlouvacím umu 500–800 rupií.

Negombo využívají cestovatelé k rychlé aklimatizaci a následnému vydání se do zbytku Srí Lanky díky železniční cestě.

Do Colomba

Asi nejlepší způsob, jak dosáhnout Colomba, bude využití autobusu. Žádné nápisy nebo zastávkové sloupky neuvidíte, proto se radši ptejte, ale ne taxikářů. Oficiální autobusová linka je označená číslem 187-E3, během dne jezdí zhruba každých 30 minut a do oblasti „Fort“, což je centrum města, se za cenu 110 rupií / 19 Kč, dostanete asi za 60 až 70 minut. Mezi 18:00 a 6:00 jezdí autobusy zhruba jednou za hodinu a jízdenka stojí 165 rupií / 27 Kč.

Alternativním způsobem je cesta vlakem ze zastávky „Free Trade Zone“ (googlemaps označují jako „Katunayake South“) vzdálené asi 2 kilometry od letiště. K nádraží vede chodník podél hlavní silnice nebo je možné popojet asi za 100 rupií tuk-tukem. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, jízdní řád je dost nepravidelný a je lepší si ho ověřit na webu železnic (stanice v centru se jmenuje „Colombo Fort“). Jízdenka stojí 30 rupií a cesta trvá asi hodinu.

Na rozdíl od autobusu je cesta vlakem sice méně pohodlná, ale o to autentičtější.

Cena taxi do Colomba do značné míry závisí na umění najít to nejlevnější. Pohybovat se může kdekoliv mezi 1.750 a 3.500 rupiemi / 290–580 Kč.

Asi 500 metrů od letiště se nachází meziměstský autobusový terminál, kam vás od terminálu doveze kyvadlový autobus zdarma (jezdí každých 15 minut).

Průvodce pro Srí Lanka
Průvodce pro letiště Colombo Bandaranaike