Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V současné chvíli lze vycestovat z Prahy do hlavního města Lotyšska za velmi krásnou cenu. Suma, kterou zaplatíte při koupi zpáteční letenky na stránkách Airbaltic.com činí 62,35 € - 1.592 Kč. Z Prahy do Rigy poletíte letadlem typu Bombardier Dash-8, jedná se o menší vrtulové letadlo. Rozhodně doporučuji, zážitek z cesty je naprosto jiný než s klasickými proudovými typy.

Air Baltic: Praha - Riga

Společnost Air Baltic je na tuzemském trhu nová, svůj provoz zahájila teprve tento týden. Avšak v jiných částech Evropy je zcela zaběhlou aerolinkou a její služby se dají přirovnat k nízkorozpočtovým aerolinkám. V ceně máte tedy jen nějakou část klasických dopravců, avšak nejste úplně vystaveni náporu nízkonákladových dopravců. Co to znamená ? Občerstvení na palubě nečekejte, stejně tak za odbavené zavazadlo si budete muset připlácet, ale tím omezení končí. Odbavit se můžete na letišti, poletíte vždy na hlavní letiště atd. Svou domovskou bázi má právě na letišti Riga (RIX).

Nákup letenek

Letenky jsou dostupné na téměř celé letní období, vč. víkendů. Vyhledejte si libovolné datum a poté klikněte na Low fare calendar. Hledejte alespoň jedno datum, kde je cena 31€ a poté nezávisle na udávané hodnotě z druhého kalendáře vyberte datum. Výsledná cena bude právě 62€ nebo 77€. Příklad na víkend:
  • 8.-10. června
  • 1.-4. srpna
  • 17.-19. srpna

Co v Lotyšsku ?

Lotyšsko je nádherná země, zejména pak v podzimním období - platí pro milovníky přírody a opravdu nádherně zbarvených lesů. Kromě hlavního města Rigy, kterému se právoplatně přezdívá Praha severu, můžete vyrazit vlakem po železnicích do městečka Jelgava. Toto město láká turisty především na nespočet ortodoxních kostelů všech barev, velikostí a tvarů. Věnujte alespoň dopoledne Jelgavě.

Další možností kam ven z Rigy je na břeh baltského moře do městečka Jürmala. Vlakem sem dojedete za necelou půl hodinu z hlavního nádraží v Rize. Cena lístků není nikterak vysoká, tuším že jsem platil vždy něco kolem 20 Kč (před rokem). Na vlakovém nádraží najdete taktéž výbornou kantýnu - pozor! nejedná se o typicky české nádražní bufety. Tato "restaurace" je zde velmi oblíbená a vyhledávaná. I já zde trávil každé poledne, případně večer. Najíte se do 50 Kč poctivého boršče nebo pelmenů. Pelmeny je typické východo-severské jídlo - vypadají jako plněné torteliny, ale srovnávat se opravdu nedají - pochutnáte si.

Ubytování v Rize

Rozhodnete-li se vydat na cestu a sháníte-li ubytování, využijte největší nabídku od společnosti booking, která Vám garantuje nejnižší cenu. Najdete-li nižší u jiného dealera, rozdíl Vám doplatí nebo můžete odstoupit od rezervace.

Na výběr je ze 170 hotelů různé kvality. Nejlevnější pokoj pro 2 zakoupíte za 420 Kč. Hotely v Rize

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele fila.j
fila.j

Tak na tu cenu se nemůžu vůbec dostat. Nejlevnější kombinace mi stále vychází na cca 90 euro. Akorát na září 2013 se mi podařilo najít odlet za 46e, a návrat z 0!! Mají tam let zdarma, ale to bude asi spíše chyba systému

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Příspěvek byl publikován 8.1.2013 ;) Ale i přesto: 19.-23.července 76€ Ten let za 0,- myslíte toho 21.září ? Tam mi po prokliku z kalendáře vyskočí už klasická cena 45€

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele natalkaxy
natalkaxy

Ahoj. Potřebovala bych poradit. Koukám se na rezervaci letenek a finální cena se daleko liší od těch inzerovaných 62,- nebo 77,- EUR. Letecká společnost přičítá spoustu dalších poplatků, jako palivový příplatek, různé poplatky za letištní servis, atd. Takže ve finále je cena 218,- Euro. Jak to mám chápat? Letenka tedy stojí 218,- ne 77,-? Předem díky za odpověď.

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud je cena konečná, tak je konečná. Např. na 14.-17.června to vychází na těch 77€. Chce to trochu hledat a zvolit Basic tarif.

před 10 lety
Avatar uživatele natalkaxy
natalkaxy

Dovoluji si s tebou malinko nesouhlasit. Ono sice, když si vybereš zlevněné data, sečte ti to na 77 E, ale když si dáš BooK Now, naskočí jiná cena, cena vč. veškerých dalších poplatků: https://tickets.airbaltic.com/app/fb.fly?p=BTI&pos=LV&action=avail&sref=XXX&legs=2&l=en&orig=PRG&dest=RIX&compartment=ER&odate=14.06.2013&numadt=1&numchd=0&numinf=0&rdate=17.06.2013 Tudíž za 1500 Kč neletíš, vychází to min. na 2500 Kč. Nebo nemám pravdu?

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Někde musíš něco špatně nastavit... Klasicky si vyhledám let, pokud mi cena nesedí tak si zobrazím low-fare kalendář... Tam si tedy vyberu nejzajímavější datum a jdu na book now Zde pak mám BASIC tarif za oněch uvedených 77€ Proklikám se až k platbě(v rámci bookingu odmítnu sedadla, odmítnu auta, hotely i zavazadla - pouze příruční) a výsledek vypadá takto https://www.cestujlevne.com/wp-content/uploads/rix.png

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je pravda, že všechny fotky mám jak z Mordoru, ale pravdou je, že se to tam docela střídalo. Například v Jelgavě jsme měli fakt pěkný počasí, ale jak si vytáhl foťák ..... :) Ale abych nebalamutil, v Bergamu mi bylo tepleji :D a teplotní rozdíl byl fakt znát.

před 10 lety
Avatar uživatele plesek13
plesek13

Počítám s tím, že jedeme na sever, ale tak nějak doufám, že přímořské klima a fotky z googlu, kde se na pláží v Jürmale sluní místní, klapne i nás a do té vody vletíme :)

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele plesek13
plesek13

Super, děkuju! :) Doufám jen, že nás tam čeká teplejší a vlídnější počasí :)

Odpovědět
před 10 lety
Avatar uživatele plesek13
plesek13

Čau Dave, díky za skvělý tip, v srpnu se budem kochat krásami lotyšského hlavního města a pobřeží :) Chtěl jsem se zeptat, zda je možné někde prohlédnout fotky z tvého cestopisu? V cestopisu samotném už nejsou k dispozici. díky Radek

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, všechny nefunkční fotky by měli fungovat jakmile přejdu k novému poskytovateli hostingu. Zatím mrkni sem - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.292695400742847.79112.100000071687869&type=3 Snad odkaz funguje :)

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Hurá za zážitky!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lotyšsko
Lotyšsko

Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko najdeme na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Průvodce pro Lotyšsko