Lotyšsko

Letenky do Lotyšska: Riga - 1.592 Kč.

11 komentářů
2013-01-08T09:09:21+01:00

O akci

V současné chvíli lze vycestovat z Prahy do hlavního města Lotyšska za velmi krásnou cenu. Suma, kterou zaplatíte při koupi zpáteční letenky na stránkách Airbaltic.com činí 62,35 € - 1.592 Kč. Z Prahy do Rigy poletíte letadlem typu Bombardier Dash-8, jedná se o menší vrtulové letadlo. Rozhodně doporučuji, zážitek z cesty je naprosto jiný než s klasickými proudovými typy.

Air Baltic: Praha - Riga

Společnost Air Baltic je na tuzemském trhu nová, svůj provoz zahájila teprve tento týden. Avšak v jiných částech Evropy je zcela zaběhlou aerolinkou a její služby se dají přirovnat k nízkorozpočtovým aerolinkám. V ceně máte tedy jen nějakou část klasických dopravců, avšak nejste úplně vystaveni náporu nízkonákladových dopravců. Co to znamená ? Občerstvení na palubě nečekejte, stejně tak za odbavené zavazadlo si budete muset připlácet, ale tím omezení končí. Odbavit se můžete na letišti, poletíte vždy na hlavní letiště atd. Svou domovskou bázi má právě na letišti Riga (RIX).

Nákup letenek

Letenky jsou dostupné na téměř celé letní období, vč. víkendů. Vyhledejte si libovolné datum a poté klikněte na Low fare calendar. Hledejte alespoň jedno datum, kde je cena 31€ a poté nezávisle na udávané hodnotě z druhého kalendáře vyberte datum. Výsledná cena bude právě 62€ nebo 77€. Příklad na víkend:
  • 8.-10. června
  • 1.-4. srpna
  • 17.-19. srpna

Co v Lotyšsku ?

Lotyšsko je nádherná země, zejména pak v podzimním období - platí pro milovníky přírody a opravdu nádherně zbarvených lesů. Kromě hlavního města Rigy, kterému se právoplatně přezdívá Praha severu, můžete vyrazit vlakem po železnicích do městečka Jelgava. Toto město láká turisty především na nespočet ortodoxních kostelů všech barev, velikostí a tvarů. Věnujte alespoň dopoledne Jelgavě.

Další možností kam ven z Rigy je na břeh baltského moře do městečka Jürmala. Vlakem sem dojedete za necelou půl hodinu z hlavního nádraží v Rize. Cena lístků není nikterak vysoká, tuším že jsem platil vždy něco kolem 20 Kč (před rokem). Na vlakovém nádraží najdete taktéž výbornou kantýnu - pozor! nejedná se o typicky české nádražní bufety. Tato "restaurace" je zde velmi oblíbená a vyhledávaná. I já zde trávil každé poledne, případně večer. Najíte se do 50 Kč poctivého boršče nebo pelmenů. Pelmeny je typické východo-severské jídlo - vypadají jako plněné torteliny, ale srovnávat se opravdu nedají - pochutnáte si.

Ubytování v Rize

Rozhodnete-li se vydat na cestu a sháníte-li ubytování, využijte největší nabídku od společnosti booking, která Vám garantuje nejnižší cenu. Najdete-li nižší u jiného dealera, rozdíl Vám doplatí nebo můžete odstoupit od rezervace.

Na výběr je ze 170 hotelů různé kvality. Nejlevnější pokoj pro 2 zakoupíte za 420 Kč. Hotely v Rize

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-01-08T09:09:21+01:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce