Írán

Levné letenky do Íránu z Prahy od 4.031 Kč.

35 komentářů
2016-09-07T08:01:27+02:00

O akci

Vydejte se v průběhu podzimu, zimy a jara - tedy nejlepším obdobím k návštěvě - do Íránu. Nedbejte na předsudky a mylné informace a poznejte na vlastní kůži, o jak krásnou, zajímavou a přátelskou zemi se jedná. Kromě nesčetných kulturních a historických památek z dob Perské říše můžeme obdivovat i přírodní krásy hor, pustých plání i zelených lesů na severu země.

K návštěvě nám pomůže aktuální akční tarif společnosti Ukraine International Airlines, kdy můžeme narazit na letenky z Prahy již od 4.031 Kč, z Vídně pak od 4.635 Kč.

  • Cestovní období říjen 2016 - březen 2017 (vyjma přelomu roku)
  • Prodej do 22. září nebo vyprodání míst
V ceně letenky je jedno příruční zavazadlo (55x40x20 cm) a jedno odbavené o hmotnosti do 23 kg.

prg-ika

Před cestou

V současnosti vyřídíte víza pro vstup na íránské území po příletu na Mezinárodní letiště v Imáma Chomejního v Teheránu. Vízum obdržíte po zaplacení poplatku ve výši 60 € a po předložení potvrzení o zpáteční letence a zajištěném ubytování pro první noc. On-arrival víza vás opravňují k pobytu v Íránu na maximálně 14 dní. Dříve vyžadované referenční číslo již není potřeba.

Vezměte si s sebou dostatečnou hotovost, mezinárodní platební karty v Íránu stále nefungují. Eura nebo dolary směníte bez problému.

Na místě je upozornění, že pokud se chystáte v budoucnu do USA a již jste byli v Íránu, budete si muset vyřídit standardní vízum, ESTA vám stačit nebude.

Ubytování

I více než půl roku po omezení sankcí se na běžných vyhledávačích s levnými hotely v Íránu nesetkáte. V nabídce jsou spíše dražší a luxusnější z nich. Řešením tak bude najít si ubytování přímo na místě. Největší koncentrace levnějších hotelů je okolo náměstí Immáma Chomejního. Chcete-li mít alespoň první noc zajištěnou, zkuste například turisty oblíbený Firouzeh Hotel, rezervaci je ale nutné provést dopředu. V Íránu je také oblíbený couchsurfing.

Užitečné rady

Před cestou si ještě pročtěte pár užitečných rad z našeho fóra, které sepsal uživatel Honza9.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-09-07T09:01:27+02:00

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce