Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K návštěvě druhého nejmenšího státu Evropské unie a stabilně nejbohatší země na světě vybízí levné letenky společnosti Wizz Air z Katovic na německé letiště Hahn, odkud se dopravíme do Lucemburska pomocí přímého autobusu. Navštivte jedno z nejkrásnějších evropských měst Lucemburk nebo se vypravte vlakem na venkov do malebného podhůří Arden. Ceny platí pro všechny, nemusíte být členem WDC.

  • Katovice – Frankfurt Hahn od 78 zl / 479 Kč rezervuj na  Wizzair.com >>
  • Frankfurt Hahn – Lucemburk od 10 € / 275 Kč rezervuj na  Flibco.com >>
  • Cesty v období leden až únor 2017
  • Platí do vyprodání míst
  • Nejlevnější jízdenky na autobus dostupné cca 2 až 3 měsíce před cestou
  • Zdarma malé kabinové zavazadlo velikosti 42 x 35 x 25 cm
Pro srovnání uvedeme, že nejlevnější letenky na přímém letu z Prahy jsou v dostání v aktuální adventní akci do dnešní půlnoci za 2.768 Kč (dostupnost od července 2017). Standardní cena začíná na 5.000 Kč. Levnější cesty lze dosáhnout letadlem z Prahy do Charleroi (aktuálně cca 1.080 Kč), odkud do Lucemburku jezdí rovněž autobusy Flibco od 5 €. Tato varianta cesty je však na zvážení, oproti přímému autobusovému spojení s Regiojet ušetří cca 300 Kč a 4 hodiny cesty.

Ubytování a doprava

Nikoho asi nepřekvapí, že ceny ubytování v Lucemburku patří k těm nejvyšším v Evropě a standard běžného hotelu začíná na 2.000 Kč. Vyplatí se zde více než jinde využívat bydlení v soukromí přes Airbnb, kde se ceny pohybují víceméně na úrovni pro běžné smrtelníky a nebude problém sehnat pokoj kolem 1.000 Kč.

Naopak doprava je překvapivě poměrně levná a na vysoké úrovni. V hlavním městě jezdí pouze autobusy, ale Lucemburk není velký a po centru si v pohodě vystačíte s pěší chůzí.

Na venkov se vydejte vlakem, železniční tratě vedou podél klikatých řek a hlubokými údolími a tak už samotná cesta bude zážitek. Celodenní jízdenka stojí 4 € a pro plánování spojení využijte web národních železnic cfl.lu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tomasvlasak
tomasvlasak

Nemáte někdo zkušenost a vysvětlení proč jízdenka z letiště do Morbachu a Thalfangu stojí dvojnásobek toho než jízdenka do vzdálenějšího Lucemburku nebo Trieru? Koukal jsem na stejná data a stejné časy ... respektive mohu pak koupit levnější jízdenku do vzdálenějšího místa a vystoupit dřív? Jel jsem flibcem jen z charleroi do brusselu a pak mám zkušenosti jen s flixbusem a dle toho soudím, že předčasné vystoupení by nikomu nemělo vadit (jen malý batoh s sebou v autobuse, žádný kufr v kufru)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele mm.ltd
mm.ltd

Ahoj, nebylo by neco s odletem nekdy ted, nekam do tepla :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Agios Georgios
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Jedem!
Ibiza
ušetříš až 87%
Hurá za zážitky!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Honem, dokud jsou místa!
5464 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lucemburk
Lucembursko

Největší z nejmenších

Velkovévodství lucemburské (nejčastěji prostě Lucembursko), jak už název napovídá, je země s bohatým historickým dědictvím rodu Lucemburků. Jedná se o jeden z evropských ministátů (ten největší), leží v západní Evropě na křižovatce mezi Německem na východě, Francií na jihu a Belgií na severozápadě.

Lucembursko je zakládajícím členem Beneluxu, NATO, Evropské unie, OECD a hlavní a největší město Lucemburk je sídlem mnoha jejich institucí. Ruku v ruce je jednou z nejrozvinutějších zemí světa a zároveň stát s nejvyšší paritou kupní síly (HDP) na obyvatele na světě. Při návštěvě této země lze tedy počítat s nadstandardní úrovní veřejných služeb, kulturního vyžití i možnostmi rekreace.

Průvodce pro Lucembursko