Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po čase nabízí letecká společnost TAP opět akční letenky z Prahy na madeirské letiště Funchal. Od září až do prosince tohoto roku zakoupíte zpáteční letenky na webu flytap.com za skvělých 3 543 Kč s volbou rychlých i delších přestupů v Lisabonu.

Pokud vyžadujete odbavené zavazadlo do 23 kg, vyberte dražší tarif za 4 543 Kč. Odbavené kolo či jiné sportovní vybavení stojí 1 122 Kč v jednom směru.

Naplánujte si celou cestu s námi. Zpracovali jsme pro vás podrobného průvodce Madeirou:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 000 Kč . Ušetříš přibližně 49 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září až prosinec

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

55x40x20 cm + osobní taška

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, taky jsem si koupila tyhle akční letenky na říjen a byla jsem nadšená. Ale včera mi naběhlo v mobilní aplikaci TAP, že moje lety byly zrušeny 😢 Jenže když si zadám novou koupi, tak ty moje lety normálně pořád nabízejí, jen o 100% dražší 🤔 Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Už se to taky někomu stalo? Každopádně jsem kontaktovala dotazem leteckou společnost, jen nevím, kdy mi odpoví...

před 3 měs
Avatar uživatele
mirjur

Ano, mně tak zrušili vloni Kapské město za nějakých 5000 Kč... jen s tím rozdílem, že ty lety v době zrušení skutečně v systému nebyly, ale objevily se (naprosto identické) až o pár dnů později, samozřejmě se standardními cenami. To je TAP.

před 3 měs
Avatar uživatele
cali

Napište na Globair, to vypadá jen na přečíslování letů...

před 3 měs

Cali, díky za tip, určitě to zkusím 😉

před 3 měs

Mirjur, děkuji za odpověď. Mohu se ještě zeptat, jak jste to řešil? Přesun termínu, voucher či vrácení peněz? Byly s tím problémy? Jestli jste si vybral vrácení peněz, jak dlouho jim to trvalo? Nemám totiž s touto leteckou společností žádné zkušenosti. Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

před 3 měs
Avatar uživatele
mirjur

Měl jsem 2 takové případy, Rio - to jsem řešil přes refund request přes jejich webové stránky, a to KM, to jsem řešil přes jejich facebook. V obou případech mi vrátili celou částku na kartu za cca 2 měsíce.

Přidat odpověď
před 3 měs

zdravím, je tato akce opravdu tak výhodná? Je možnost že budou letenky pro přímý let, řekněme z Vídně? Nebo raději s tímto nepočítat?

před 4 měs
Avatar uživatele
MichaelH

Řekl bych, že výhodná je dost. Výjimečně byla akce pod 3k. Nicméně si nemyslím, že by z Vídně byla lepší cena. Například Ryanair plánuje létat z Norimberku a třeba v nějaké akci může nabídnout zajímavé ceny. Nicméně tam je jen menší příruční zavazadlo, zatímco TAP má větší příruční zavazadlo. Takže případně pak může i ten Ryanair vycházet dráž.

Přidat odpověď
před 4 měs

Taky koupeno, opet se tam tesim. Kazdopadne klapne, ale pro jistotu jsem vzal i pojisteni pro pripad storna.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
Dalibor _1

Moc díky, koupeno :-) Tak snad to klapne.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
To musíš vidět!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira