Funchal

Ubytování na Madeiře

Kde se ubytovat na Madeiře

Madeira je s délkou kolem 60 km a šířkou okolo 30 km místem, kde lze zvolit různé přístupy k ubytování a výběru jeho místa. Není větší problém na výlety vyrážet z jednoho místa, stejně jako je vhodné uspořádat road-trip kolem ostrova s tím, že se ubytujete na několika místech. Velmi také záleží na tom, zda si půjčíte auto nebo ne. Pokud ne, jediným možným místem bydlení je hlavní město Funchal, odkud vyjíždějí všechny autobusové spoje po ostrově. Ani tak však nedosáhnete horských partií a některých levád, ke kterým se autobusem nelze dostat.

Všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Výlety z jednoho místa

Pokud chcete trávit celý pobyt v jednom ubytování, existují tři hlavní výchozí body, odkud budou snadno dosažitelná zajímavá místa:

  • Ubytování a hotely Funchal – hlavní a největší město, odkud vede většina silnic a skvěle pokryjete výlety po východní Madeiře. Funchal je také jediným možným místem pro bydlení, budete-li cestovat pouze autobusy veřejné dopravy.
  • Ubytování a hotely Santana nebo Machico – turistická městečka na severovýchodě ostrova je ideálním místem pro výlety do hor a celé východní i severní části Madeiry, snadno dosažitelný je i samotný Funchal.
  • Ubytování Calheta nebo Porto Moniz – nejlepší místa, rozhodnete-li se dát přednost klidnější západní části Madeiry s mnoha levádami a velmi různorodou krajinou

Výlety z těchto míst lze snadno pořádat i v případě, že na Madeiru míříte s cestovní kanceláří.

Road trip kolem ostrova

Druhá varianta je značně efektivnější k poznávání ostrova a cestám autem, kdy si ušetříte spoustu kilometrů i benzínu. Na druhou stranu je samozřejmě méně komfortní, protože každých několik dní se budete ubytovávat v jiném hotelu. Taky lze jen obtížně praktikovat při cestách autobusem, které se řídí heslem "všechny cesty vedou do Funchalu".

Podívejte se na naše tipy, kde se ubytovat během cesty kolem Madeiry.

Funchal

V největším městě se ubytujete aspoň na 2-3 noci po příletu nebo před odletem, kromě mnoha zajímavostí také poslouží jako výborný výchozí bod pro cesty do hor a na městské levády. Najdete zde nejširší nabídku hotelů, resortů, apartmánů i levných hostelů.

Alternativou k Funchalu jsou blízká klidnější městečka Câmara de Lobos nebo Caniço (fakticky předměstí Funchalu), kde je také dostatečná nabídka ubytování.

Calheta

Jedno z madeirských plážových letovisek je i ideálním výchozím bodem pro cesty autem do levádové oblasti Rabaçal. Calheta se chlubí skvěle hodnoceným ubytováními s nádhernými výhledy na moře, většinou menší hotýlky a apartmány. Ubytujte se zde na 2-3 noci.

Porto Moniz

Hezké milé městečko na nejvíce severozápadním bodě ostrova, klidné a s malým počtem turistů s oblíbenými přírodními bazénky z lávy. V Porto Moniz je jeden spa hotel a mnoho rodinných apartmánů. Ubytujte se zde na 1-2 noci.

São Vicente

Největší městečko severního pobřeží je ideální navštívit na 1-2 noci, prochodit pár treků na Encumeadě a užít si krásné sytě zelené krajiny.

Santana

Jedno z center turistiky na Madeiře, milé městečko plné tradičních madeirských domků casas de colmo a dobrý výchozí bod pro cesty do hor a podél levád (Pico Ruivo, Caldeirao Verde a další). V Santaně najdete zejména rodinné apartmány, penziony a malé hotýlky. Zůstaňte zde 2-3 noci.

Machico

Letovisko na východním pobřeží je ideálním místem pro odpočinek u moře i jako výchozí bod k trekování po poloostrově Ponta de São Lourenço. V Machicu se zdržte nejlépe 1-2 noci.

Výše uvedená místa jsou jen naše tipy, kde se pohodlně ubytovat ve městečkách s plným zázemím a několika turistickými zajímavostmi. Preferujete-li spíše klidnější místa, stačí si vybrat ze kteréhokoliv jiného města na Madeiře, krásná ubytování najdete opravdu všude. Mezi nejklidnější vesničky na hlavních trasách patří třeba Ponta do Pargo, Porto da Cruz, Ponta do SolSão Jorge nebo Caniçal.

Ceny hotelů na Madeiře

Ačkoli si Madeira nemůže stěžovat na nedostatek turistů, díky velké nabídce ubytování ceny začínají na příznivých částkách. Dokonce by se dalo říct, že Madeira patří k nejlevnějším evropským destinacím, alespoň co se cen ubytování týká.

 I během hlavní sezony můžete najít ubytovaní v příjemných vilkách i se snídaní za cenu kolem 1 000 Kč / noc / 2 osoby, jednodušší menší apartmány za 700 Kč / noc a postel ve sdíleném pokoji v hostelu 300 Kč. I ceny ve standardních hotelech jen málokdy překročí 2 000 Kč za noc pro 2.

Kdy rezervovat ubytování?

Sice v případě ubytování platí obecná poučka, že čím dříve svůj hotel rezervujete, tím levnější bude, nicméně v případě Madeiry ceny s blížícím se datem cesty nestoupají tak závratně jako u ostatních destinací. Ideální doba rezervace je zhruba 3-4 měsíce před cestou, nicméně i týden před odletem seženete minimálně ve větších městech ubytování za přijatelnou cenu, a to i v hlavní sezoně.

Zájezdy na Madeiru

Nechcete řešit letenky, ubytování a dopravu z letiště do hotelu na vlastní pěst? V posledních letech výrazně vzrostl počet nabídek zájezdů na Madeiru, které se zatím spíše specializují na pobytové zájezdy do lepších hotelů poblíž moře. Nejlevnější zájezdy s odletem z Prahy startují zhruba na 13 000 Kč za týden pro 1 osobu beze stravy nebo se snídaní, respektive od 20 000 Kč výš s All Inclusive.

Obecně se cenově zájezdy na Madeiru příliš nevyplatí, pokud počítáme, že jedete ve 2. V takovém případě i při nejdražší letence z Prahy se klidně vejdete do částek kolem 12 000 Kč za osobu po započítání letenky + ubytování. 

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Madeiře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.