19 míst, která doporučujeme na Madeiře navštívit

Gabo Giaro

Prosklená vyhlídka Cabo Giaro

Oblíbeným cílem turistů je vyhlídka Cabo Giaro, která se nachází ve výšce 580 m nad útesem a nabízí úžasné výhledy na okolní město i dolů na obdělávaná políčka na pobřeží.

Zobrazit více
Pico Ruivo

Pico Ruivo

Pico Ruivo je nejvyšším vrcholem Madeiry a nabízí dokonalé výhledy na celý ostrov. Z parkoviště vás bude čekat cesta po upravené stezce, která je v jednom směru dlouhá 2,8 km. Případně se můžete na Pico Ruivo vydat po oblíbené hřebenovce z Pico Arieiro. Celá cesta tam i zpět čítá 12 km.

Zobrazit více
Porto Moniz

Přírodní bazény Porto Moniz

I když Madeira není typickou koupací destinací, o koupání v oceánu určitě nepřijdete, a to díky přírodním lávovým bazénkům. Ty největší a nejznámější se nachází v Porto Moniz a jsou placené. Pokud neplánujete delší návštěvu koupaliště, můžete se zdarma vykoupat v nedalekých přírodních bazénech v Seixalu.

Zobrazit více
Typické domky na Madeiře

Santana

Městečko Santana je vyhlášené bíle omítnutými pasteveckými domky s červenými dveřmi a modrými okenicemi. Jedná se o časově nenáročnou zastávku, v městečku uvidíte jen pár rekonstruovaných domečků, v nichž se nachází prodejny suvenýrů.

Zobrazit více
Sao Lourenco

Poloostrov Sao Lourenco (PR8)

Poloostrovem Sao Lourenco vede stezka k nejvýchodnějšímu body Madeiry (cca 8 km z parkoviště a zpět). Oproti stálozeleným levádám se barva poloostrova mění s ročním obdobím. Během letních měsíců na vás bude čekat vyprahlá prašná krajina jako z Marsu. U turistické boudy Casa do Sardinha si můžete koupit projížďky výletní lodí kolem okolních ostrůvků, případně se lodí vrátit zpět.

Zobrazit více
Caldeirao Verde

Leváda Caldeirao Verde

6 km dlouhá leváda (12 km tam i zpět) vás provede nádhernou krajinou připomínající pohádkové kulisy. Na cestě vás čeká několik delších tunelů. Baterka je tedy pro tuto trasu nutností. 

Zobrazit více
Camara de Lobos

Camara de Lobos

Malebné rybářské městečko, kde dovolenou trávil Winston Churchill. Najdete zde i jeho sochu v přístavu u malířského plátna. Pokud chcete nasát pravou atmosféru městečka, vypravte se sem později odpoledne, rybářské lodě jsou zaparkovány v zátoce a rybáři v přístavu hrají karty.

Zobrazit více
Ovocný trh Funchal

Funchal

  Hlavní město Madeiry, které vás pohltí svou koloniální atmosférou. Navštívit můžete místní trhy se zeleninou a tropickým ovocem či koupit čerstvě naporcované ryby. Samotné historické centrum města není rozlehlé a projít se dá pěšky za jeden půlden.

Zobrazit více
Ribeiro Frio

Ribeiro Frio

Vavřínový les je chráněným reliktem původní madeirské vegetace. Nedaleko Ribeiro Frio se nachází naučná stezka, která vede vavřínovým lesem.

Zobrazit více
Levada do Rei

Levada do Rei (PR 18)

 Tato leváda bývá zařazována mezi nejkrásnější stezky na Madeiře, a to právem. Povede vás hustou vegetací vavřínového lesa a obřích kapradin až do nitra ostrova. Celá stezka (tam a zpět) měří 10 km. 

Zobrazit více
Verada dos Balcoes

Verada dos Balcoes

Krátká 1,5 km dlouhá procházka k vyhlídce Balcoes, která je údajně jednou z nejkrásnějších vyhlídek na Madeiře. Často je však výhled zahalen mlhou, pokud však budete mít štěstí, budete moci pozorovat nejvyšší vrcholky ostrova – celý hřeben od Pico Arieiro (1.818 m) přes Pico das Torres (1.847 m) a Pico Ruivo (1.861 m) po Pico das Pedras (1.302 m).

Zobrazit více
Údolí Curral das Freitas

Údolí Curral das Freitas

Eura do Serrado nabízí nádhernou vyhlídku na údolí Curral des Freitas do češtiny překládané jako útočiště jeptišek. Vesničky v údolí byly po dlouhou dobu odříznuty od okolního světa. Údajně sem jeptišky uprchly během 16. století před nájezdy pirátů.

Zobrazit více
Ribeira de Janela

Ribeira da Janela

Údolí řeky neboli údolí okna nabízí úchvatné výhledy na skalní útvary vyčnívající z oceánu.

Zobrazit více
Ponta do Pargo

Maják Ponta de Pargo

Na nejzápadnějším bodě ostrova naleznete do dálky zářící bílý maják s červenou střechou. 

Zobrazit více
Lanovka Achadas

Lanovka Achada da Cruz

Ve vesničce Achadas da Cruz se na útesu nachází lanovka, která vás za 3 eura sveze několik set metrů za mírného pohupování dolů k pobřeží a pak zpět. Dole najdete políčka a zahradní domky, na něž se čas od času sjíždí místní.

Zobrazit více
Levada 25 fontes

Levada das 25 Fontes

Jednoduché kratší levády (dohromady 10 km), které vedou údolím Rabacalu a v jejich cíli na vás čekají nádherné scenerie.

Zobrazit více
Sao Vicente

Sao Vicente

Malebné městečko na severu ostrova, které je označováno za nejhezčí městečko ostrova.

Zobrazit více
Monte Palace

Jardim Tropical Monte Palace

Botanická zahrada byla založena v roce 1987 businessmanem a mecenášem umění José Berardem. Na ploše 7 ha najdete jak typickou madeirskou flóru, tak i rostliny z jiných koutů světa. Samotnou cestu do zahrad si můžete zpříjemnit lanovkou přímo z Funchalu, která se sama o sobě stane zážitkem. 

Zobrazit více
Rocha do Navio

Teleférico da Rocha do Navio

Menší lanovka, která byla vybudována pro místní farmáře, aby se snadněji dostávali na svá pole, dnes poslouží i turistům. Panoramatické výhledy si užijete na 5 minutové jízdě. Další informace visitmadeira.pt/rocha-do-navio-cable-car

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu