Na MS v hokeji 2018 do Kodaně proti Rusku. Balíček od 5 990 Kč

Jak akci využít?

Fanoušci ledního hokeje budou mít letošní rok o zábavu postaráno. Za necelý měsíc vypuknou XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu a o necelé tři měsíce později odstartuje 82. mistrovství světa v ledním hokeji, které se bude konat v dánské Kodani a Herningu. A právě do Kodaně se vydáme s naším cestovatelským tipem podpořit český tým, během kterého budete mít dostatek času na objevení i mořské víly.

Češi hrají 5., 6., 8., 10., 11., 13. a 14. května. Letenky za akční cenu už moc neseženeme a vzhledem k enormně vysokým nákladům na pobyt v Kodani budeme muset improvizovat. Vydáme se proto podpořit národní tým na zápasy s Ruskem 10. a Běloruskem 11. května.

Letenky na 10.–12. května pořídíme za 90 € s tím, že ve čtvrtek přiletíme v 10:20 a v sobotu odletíme v 7:55. To nám dává prostor nejen k návštěvě čtvrtečního zápasu Slováků proti Francouzům, ale i úspoře jedné noci a přenocování na letišti.

Hotel jsem zvolil přímo u stadionu Royal Arena a nákupního centra, zároveň jednu stanici vlakem od letiště a pár kroků od metra jedoucího do centra Kodaně. Za dvě noci v hotelu Cabinn Metro zaplatíme 5.228 Kč pro dvě osoby. Jedná se o menší a jednoduché pokoje s palandami, bohužel v Kodani levnější nocleh se samostatným pokojem a sociálním zařízením neseženete. Komu nevadí přespání na pohodovém letišti, ušetří polovinu.

EDIT: Doporučuji mrknout i na nabídky na Airbnb – dají se sehnat apartmány zhruba o třetinu levněji. Společně se slevou 725 Kč na první pobyt se dostanete na skutečně zajímavé nabídky.

Lístky na zápas se aktuálně prodávají pouze v rámci denních balíčků. Jednotlivé zápasy se teprve do prodeje uvolní, ale doporučuji si zajistit letenky s hotelem co nejdříve, ceny polezou jen nahoru. Kompletní výpis lístků na zápasy českého týmu jsou zde. Např. čtvrteční zápas proti Rusku společně s utkáním Slovensko vs. Francie zakoupíte od 274 DKK (asi 960 Kč) po 870 DKK (asi 3.000 Kč) dle míst na tribuně.

Celkem se s náklady dokážeme vejít pod 6 tisíc v případě dvou nocí v hotelu. Variabilita nákladů je tu ale vysoká jak směrem nahoru, tak i dolů. Záleží na požadovaném komfortu.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Praha
Česká republika
Kodaň
Dánsko

od 2 290 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na norwegian.com
Cabinn Metro u stadionu, letiště i metra
Dánsko

od 5 288 Kč 

Vyhledej hotel
2 hvězdičky Bez stravy Rezervace na booki.ng

  Ukázka balíčku z 22. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Výsledná cena se odvíjí od dostupnosti letenek i hotelu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Příkladový termín je 10.–12. května.

S kým poletím?

Do Kodaně poletíme s Norwegian.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Už dva dny nefunguje na norwegian platební brána, ted jsou letenky na tento termín dokonce za 2000, ale v posledním kroku nelze zaplatit, napíše technical error :(

Odpovědět
před 23 dny

Cena za balicek sa nasobi poctom zapasov v balicku. Teda minimalna cena za balicek s dvoma hrami je 2x 137 DKK.

před měs
David Eiselt

Koukám na to... V Dánsku mají asi balení 2+1 za 100,- ve výsledku za 300,- ... díky za upřesnění.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň