Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nemusíme jistě nikomu říkat, že je Japonsko naprosto úžasná země, která vás musí nutně uchvátit čímkoli, ať už jsou to památky, japonská kuchyně, japonská preciznost a dochvilnost, japonské rychlovlaky či samotní Japonci, kteří jsou neskutečně vstřícní a uctiví. Nenechte se také zviklat tím, že je v Japonsku draho, to je obyčejný mýtus. Ceny potravin a služeb se přinejmenším dají srovnat s těmi, na které jsme zvyklí v západní Evropě.

Chystáte-li se do této krásné země, není lepšího způsobu, než ji poznat pěkně zeširoka a v jednom z nejpěknějších období v roce, na podzim. Našli jsme pro vás velice zajímavou letenku, která vám umožní cestu započít na japonském ostrově Okinawa a ukončit ji v Tokiu. Během tohoto putování poznáte nejdůležitější a nejznámější místa a města v Japonsku. Samotné rozvržení cesty necháváme na vás, nastíníme vám jen možný plán cesty.

Základním kamenem celého tripu bude letenka, která má směrování Praha – Okinawa (Naha) / Tokio – Budapešť za skvělou cenu 11.250 Kč. Lze samozřejmě zvolit i kombinaci s příletem do Tokia a návratem z Okinawy, ta však v itineráři zahrnuje nocování při přestupu.

  • Letenka Praha – Okinawa / Tokio – Budapešť za 11.250 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.09. - 10.12.2015 a 04.01. - 30.04.2016
  • Prodej do 6. září nebo aktualizace
Z Budapešti do Prahy zajíždí několikrát denně Student Agency či Eurolines od 350 Kč.

1) Okinawa

Výhodný přílet na Okinawu vám dá dostatek času na srovnání jetlagu a odpočinku na krásných plážích s bílým pískem a koupáním v průzračném moři. Na Okinawě je také spousta možností ke šnorchlování, podmořský svět je tu skutečně velmi rozmanitý.

2) Přesun z Okinawy na Kjúšú

Po pár dnech na Okinawě se letecky přesunete na hlavní Japonské soustroví, do města Fukuoka, ve které se můžete klidně jeden den zdržet nebo rovnou sednout na nádraží Hakata na šinkanzen a zamířit do Hirošimy, kterou snad nemusíme nějak zvlášť představovat. V Hirošimě se zdržte alespoň jeden den a udělejte si výlet na ostrov Mijadžima, kde z vody (v přílivu) ční Svatyně Icukušima, u které vám budou dělat společnost všudypřítomní krotcí jelínci.
  • Letenka Okinawa – Fukuoka za 4.290 JPY / 840 Kč na www.flypeach.com
  • Zavazadlo k odbavení +1.650 JPY / 325 Kč

3) Ósaka

Z Hirošimy se opět rychle a pohodlně dopravíte šinkanzenem do Ósaky, kde byste se měli zastavit alespoň na jeden či půl dne, prohlídnout si Ósacký hrad či Akvárium.

4) Kjóto

Z Ósaky do Kjóta je to, co by kamenem dohodil, a právě Kjóto bude tou nejdůležitější částí celého poznávacího výletu, neboť někdejší hlavní město Japonska na svém území koncentruje tolik památek, až se vám z toho hlava zatočí. Svatyně Fušimi Inari Taišo, Hrad Nidžó, Arašijama se známým bambusovým lesíkem či Zlatý pavilón Kinkakudži a další desítky chrámů, svatyní. Z Kjóta se můžete vypravit na malý výlet do nedaleké Nary, ve které najdete také několik unikátních chrámů a společnost vám zde budou opět dělat malí jelínci, kteří se budou dožadovat něčeho k snědku.

5) Tokio

Z Kjóta do Tokia je to přes 500 km, šinkanzenem tuto vzdálenost překonáte za 2,5 hodiny. Hlavní město Tokia bude vaší cílovou stanicí, oproti Kjótu vám bude Tokio připadat velmi moderní, přitom i na území Tokia se nachází nespočet historických chrámů a svatyní. Tokio si však budete chtít vychutnat z výšky druhé nejvyšší stavby na světě, kterou je telekomunikační věž Tokyo Sky Tree, jež měří úctyhodných 634 m. Vyhlídkové observatoře se nacházejí ve výšce 350 a 450 m.

Japan Rail Pass „JRP“

Další důležitá položka celého výletu bude tzv. Japan Rail Pass, který vám umožní neomezené cestování prostředky JR napříč celým Japonskem včetně zmiňovaných rychlovlaků šinkanzen (mimo Nozomi, Mizuho). V tomto itineráři JRP využijete naplno, neboť platí nespočet dalších linek, které provozují železniční společnosti spadající do sítě JR. Nejvíce informací ohledně JRP vám poskytne oficiální web JRP. Vlaková spojení pohodlně vyhledáte na Hyperdia.

JRP využijete na:

  • všechny přejezdy mezi městy
  • na výlet vlakem z Hirošimy na ostrov Mijadžima vč. trajektu
  • v Kjótu z hlavního nádraží na dopravu k Fušimi Inari Taiša, do Arašijamy, taktéž platí na autobusovou linku JR, která zajíždí ke Zlatému pavilónu Kinkakudži
  • v Tokiu především na Yamanote Line, což je okružní linka, u které se nachází přímo nebo nedaleko důležitá místa a pamětihodnosti.
Vouchery na JRP musíte objednat předem mimo Japonsko, samotná aktivace proběhne až v Japonsku, v našem případě na nádraží Hakata ve Fukuoce. JRP můžete objednat např. u Student Agency. Nejlevnější JRP na 7 dní vychází přibližně na 6 tisíc korun.

Věříme, že nad následujícím plánem cesty uvažoval nejeden z vás, a že už teď jsme vás navnadili na nezapomenutelnou cestu Japonskem.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

57 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lutska
lutska

ahoj kluci, mame letenku praha - londyn - tokyo - okinawa a tokyo - londyn - budapest a na zpatecni ceste bychom chteli vystoupit v londyne:) mame to resit se student agency nebo az na check-inu v tokyu? dekuju za zpravu:)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Skladalova.V
Skladalova.V

Omlouvám se za "hloupý dotaz", ale zajímalo by mě, jak je to v tomto případě s touto leteckou společností s možností storna letenky...uvažujeme, že bychom letěli na začátku března a vraceli se na konci, ale takhle dopředu samozřejmě nevíme, co se může stát. Našla jsem tarifní podmínky, ale jsou přeložené strojově a myslím, že vy už v tom máte přece jenom jasněji :) Děkuji moc!!! :)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Ronne, žádný dotaz není hloupý :-) Letenky v těchto tarifech mají obvykle nejpřísnější podmínky pro změny, storno je nemožné, pokud si tedy hned nepřikoupíš pojištění, ale to se vztahuje akorát ne neuskutečnění cesty ze zdravotních důvodů, navíc nedostaneš zpět celou částku, ale třeba jen letištní taxy, což může být 1/3 původní ceny. Změna je možná za poplatek 150-250 eur plus se platí rozdíl ceny původního a nového tarifu.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Aneta Hovorková
Aneta Hovorková

Děkuju za super nabídku, myslíte, že se to chvilku udrží? Koukala jsem na duben 2016 a všechny lety jsou tam pořád za 11 211,- a vypadá to docela stabilně. Tak jen jestli si můžu počkat na výplatu nebo sáhnout na úspory :) Dík

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Aneto, tarif je v prodeji do 6. září!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele petra.klacer
petra.klacer

Dá se v Japonsku domluvit aglicky ? Je možné vyrazit do Japonska bez znalosti japonštiny a neztratit se ?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Všechny hlavní cedule jsou v latince :)

před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

Petra: da se, ale oproti Evrope to je vyzva :) hlavne doprava. doporucuju si pred odjezdem precist o vsem, jak to funguje (vlaky, busy, etc) abyste se pak nesnazili domluvit s 60letym hlidacem metra, proc vam nefunguje ticket (ten opravdu anglicky nemluvil) :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele fraidy
fraidy

Ahoj, plánujem tuto trasu 12-27.9. kde se dá naplánovat cesta na Itsukushimu ? http://www.hyperdia.com/en/# mi to nechce najít ať to píšu, jak to píšu.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Davide, v Hirošimě sedneš na lokálku JR Sanyo Line, je to hned první nástupiště za turnikety, a pojedeš do stanice Miyajimaguchi - spojení V Miyajimaguchi vystoupíš a jdeš rovnou na trajekt, je to velmi dobře značené, všude na chodnících nápisy a šipky. Na Mijadžimu jezdí dvě společnosti, trajekty JR odjíždějí z mola napravo, vyjíždějí každých 15 minut.

před 7 lety
Avatar uživatele fraidy
fraidy

Super, díky moc za vyčerpávající odpověď, poznačím si :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Roman _7
Roman _7

Ahoj cesta se mi líbí, ale chtěl bych ji absolvovat v termínu po 21.4. Ale nenacházím žádný spoj z Okinavi kolem 24.4.2016. Je ten let omezen jen na některé dny v týdnu? Je možné lítat i v jiných termínech aby na to navazoval let z Okinavy? Můžeš poradit jak se dostat z Okinawi?

před 7 lety
Avatar uživatele miro.just_1
miro.just_1

vzdy neco poleti, ale za inu cenu ... :( http://www.kayak.de/flights/OKA-FUK/2016-04-24

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Shoter
Shoter

Krása, Japonsko byl vždycky můj sen. Nějaký cestopis s radama by nebyl, když jak čtu tam už tolik lidí cestovalo. Co vše vidět (i něco jiného mimo plán zde uvedený) a na jak dlouho pro pořádnou poznávačku ve 3 lidech? Není 14 dní málo?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Zajímavý cestopis v našem fóru https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=29&t=2679

před 7 lety
Avatar uživatele Shoter
Shoter

Díky moc, mrknu na něj .. ještě se tu moc neorientuju :)

před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

Luk: 14 dni je malo i na samotnou Kansai :D doporucuju se soustredit na ty nejdulezitejsi veci

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Roman _7
Roman _7

Ahoj mohl by jsi mi poslat či zveřejnit tu cestu v obráceném gardu, tedy začátek v Tokiu? Nevím jak je to přesně s tím nuceným nocováním. Díky

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Romane, pokud budeš chtít končit na Okinawě, všechny kombinace budou zahrnovat overnight v Tokiu při přestupu - příklad, tzn. zpáteční cesta v délce 33h45m

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lucie.nemcova3
lucie.nemcova3

Dobry den, vzhledem k tomu, ze letenky jsou pres Tokio a az nasledne se vlastne preleta do Okinawy (a pak zase zpet do Fukuoka), premyslime, zda Okinawa neni "zbytecna zajizdka", zda to stoji za to? Kolik dnu byste doporucili tam zustat, pokud mame 14 dni cisteho casu? Dekuji!

před 7 lety
Avatar uživatele lucie.nemcova3
lucie.nemcova3

PS. planujeme konec brezna/duben

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den Lucko, to záleží na Vás, zda chcete Okinawu vynechat. Já se na ní třeba chtěl vždycky podívat, takže jsem ji do letošní cesty po Japonsku zahrnul a vůbec nelituji. Letenka se dá sestavit prakticky libovolně, můžete přiletět do Fukuoky či Hirošimy a odlétat z Tokia nebo třeba ze Sappora na Hokaidu, když už budete mít 14 dní času, fantazii se meze nekladou. Letenka Praha - Fukuoka / Tokio - Budapešť za 11.190 Kč - příklad rezervace Letenka Praha - Ósaka / Sapporo - Budapešť za 11.277 Kč (bez přestupů přes noc) příklad rezervace Počítejte s tím, že ať zvolíte jakoukoli variantu, vždy budete přestupovat v Tokiu.

před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

LN: Konec brezna asi bude jeste relativne chladno na Okinawu.. nebyl jsem tam, ale z doslechu.. ale letenky se daji zabookovat i bez Okinawy, ja jsem zarezervoval na listopad Praha-Osaka, Tokio-Budapest

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Tereza.dusikova1
Tereza.dusikova1

Zdravím, chtela bych se zeptat, na kolik tydnu tuto doporucenou trasu doporucujete? 2 nebo 3 tydny? Diky Tereza

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den Terezo, 14 dnů je ideálních, během 3 týdnů by se toho dalo zvládnou o něco více.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lucie.mansfeldova
lucie.mansfeldova

Ahoj, nenašla jsem přímý formulář na Vás. Cesta Japonskem super, ale finančně je to moc náročné. Nešla by najít letenka, popřípadě itinerář na cestu do Vietnamu a přidat Kambodžu a Laos. Jedná se mi o 3 týdny koupání a navštívení památek, různých kmenů či plantáží, díky moc za tip.

před 7 lety
Avatar uživatele S4TW
S4TW

3 týdny na tyhle 3 země je strašně málo času. 3 týdny jsou tak na jednu, maximálně dvě z těchto zemí (a to za předpokladu, že si jen odskočíš třeba na Angkor z Vietnamu nebo Laosu). Ale i tak si myslím, že úspora bude max. 10 000,- na osobu oproti Japonsku, nepočítal bych s větší :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Roman _7
Roman _7

Ahoj Jde ten let otočit? tedy začít Tokiem? Jak to vypadá s počasím koncem dubna? Má s tím někdo zkušenost? Díky Roman

před 7 lety
Avatar uživatele re5pect
re5pect

V dubnu tam hodne fouka... tim myslim studeny vitr. jinak ok

před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

koncem dubna to bude perfektni a jeste mozna stihnes sakury (i kdyz zalezi kde). jen pozor na Golden Week, v tu chvili jsem tam byl a je to celkem masakr (poctem lidi), az se z toho mota hlava.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

Zpátky do Japonska... díky chlapi :) Jen škoda, že Okinawa už je v listopadu trochu chladná na plavání.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

:-) Není zač, také bych se tam hned vrátil. Podle almanachu jsou i na konci října na Okinawě 30 stupňové teploty, takže bych to s tím koupáním neviděl tak marně.

před 7 lety
Avatar uživatele r.cimr
r.cimr

Da se, ale uz to bude chladnejsi, takze jsem to nakonec vynechal a omrknu jen zbytek Kansai co jsem nevidel a okoli Tokia :) pry ta voda na Okinawe uz neni idealni no. A zas tam toho tak moc neni k videni.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jm.68
jm.68

Lukáši, mám dotaz ohledně ubytování. Loni jsme byli týden v Japonsku ( bohužel jen tak krátce ) a byli jsme jen 4 noci v Kjotu což je strašně málo ( z toho jeden den Narra, jeden den hiroshima a Mijadžima) a 3 v Tokiu a rozhodně se tam chci vrátit a trochu víc to tam procestovat. Máš nějaké tipy na levné ubytko ( Okinawa, Fukuoka, Osaka, Kjoto a Tokio ? ) To jediné se nám tam trochu prodražilo. Ohledně JRP ( který jsme loni měli ) se pokud člověk opravdu nesviští Shikanzenama sem a tam zvažuju jestli se nevyplatí kupovat jednotlivé jízdenky na konkrétní cesty ... jak jsem loni koukal na ceny, tak myslím, že by to vyšlo možná levněji, ale nevím ... ). S autobusem jsem tam měl docela problém.. nikdo samo anglicky neuměl a dostat se někam bylo docela dobrodružství - tedy konkrétně v Kjotu .-). Jinak Japonsko parádní a jídlo neskutečný a levný a kdyby nám Alitália neztratila taška na celý pobyt, tak by to bylo bez ztáty desítky .-)) dík za případný tip

před 7 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Jednotlivé jízdenky rozhodně nejsou výhodnější než JRP, rozhodně ne u itineráře který zahrnuje cestu od Fukuoky po Tokio. Lze snadno ověřit na Hyperdia. Naopak, JRP se nevyplatí na ježdění po Tokiu, na to je příliš drahý a existují levnější varianty, zejména pokud přiletíte na letiště Haneda.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Janku, téměř všechny ubytka jsem řešil přes Airbnb, cenová úspora značná, pokud člověk nemá velké nároky. Na Okinawě jsem bydlel na severu na malém ostrůvku Sesoko v tomto apartmánu, kde byl neskutečný klid a pohoda a poblíž je Ocean park s úžasným akváriem. Myslím, že JRP se vyplatí už jen při zpáteční cestě např. Ósaka-Tokio, jednotlivé jízdenky jsou poměrně drahé, ale chce si to fakt propočítat. V Kjótu jsem jezdil výhradně autobusy, nebyl absolutně problém, vše dobře značeno, hlášení zastávek v angličtině. Denní jízdenka 500 jenů, naprostá spokojenost.

před 7 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Priklad NAGOYA-KYOTO JRP 7000CZK NOZOMI SHINKANSEN - 1200JPY/35MIN HIKARI SHINKANSEN - 1000JPY/51MIN JR LOCAL - 500PY/120MIN Listkama na lokalku to asi vyjde levneji nez JRP nicmene cas jsou penize a v tom pripade JRP vyhrava

před 7 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Sorry JRP 7000CZK NOZOMI SHINKANSEN – 1200CZK/35MIN HIKARI SHINKANSEN – 1000CZK/51MIN JR LOCAL – 500CZK/120MIM

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lubos.kato
lubos.kato

Mozem sa spytat ci sa da kupit letenka z Prahy ale s tym ze nastupim az v Londyne?

před 7 lety
Avatar uživatele re5pect
re5pect

Ne

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele miro.just_1
miro.just_1

Tak som neodolal, a kupil trasu na April 2016 cez Helsinky, segment HEL-NRT s JAL (B787) a navrat NRT-HEL s Finnair(A343) , navrat do Prahy stoji o par tisic viac ako do Budapesti alebo Viedne, radsej som si priplatil, btw aj na strankach JAL je tata promo akce uvedena: http://www.at.jal.com/atl/cms/contents/en/jal_news_005163.html

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Bez Okinawy? :-(

před 7 lety
Avatar uživatele miro.just_1
miro.just_1

cesta z PRG do Japonska je vcetne OKA

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Co jsem koukal, tak se za stejny penize da vracet rovnou z Okanawy... pokud nekdo neplanuje trip po Japonsku a nevadi mu stopover v tokyo na prespani

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele peter_9
peter_9

V máji sme šli veľmi podobne, len okruh Japonskom so začiatkom aj koncom v Osake. Všetky spomínane miesta môžem odporučiť, ubytovanie základná dvojposteľová izba 50-55 eur bez problémov, jedlo 6-8 eur, vstupy na pamiatky 3-5 eur. úžasná krjaina, nie takád rahá ako si myslíte

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

Ty vole že na 21 dní 12 tisíc jízdenka :D, nebude lepší pronajat auto když pojedem ve 2 ve 3 ?:D a ješte mužem i stanovat :D.

před 7 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele alexandro.thomas
alexandro.thomas

Hmmm, docela si me navnadil :) Japonsko jsem ale jeste vubec nezkoumal. Jak se tam zhruba pohybujou ceny nejlevnejsiho ubytovani a jidla? Diky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Za mě jídlo do 80 Kč v centru Tokia, ubytko podobně jako ve zbytku Evropy - seženeš budget do 1000 Kč za pokoj, stejně tak i dráž či levněji v hostelu.. Aktuální info ti dá Lukáš, ten tuhle trasu teď projel :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
A už tam budem?
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi vždycky chtěl!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Japonsko
Japonsko

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko