Japonsko

Napříč Japonskem z Okinawy přes Hirošimu, Ósaku a Kjóto až do Tokia z Prahy - 11.250 Kč.

57 komentářů
2015-08-24T15:04:16+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Nemusíme jistě nikomu říkat, že je Japonsko naprosto úžasná země, která vás musí nutně uchvátit čímkoli, ať už jsou to památky, japonská kuchyně, japonská preciznost a dochvilnost, japonské rychlovlaky či samotní Japonci, kteří jsou neskutečně vstřícní a uctiví. Nenechte se také zviklat tím, že je v Japonsku draho, to je obyčejný mýtus. Ceny potravin a služeb se přinejmenším dají srovnat s těmi, na které jsme zvyklí v západní Evropě.

Chystáte-li se do této krásné země, není lepšího způsobu, než ji poznat pěkně zeširoka a v jednom z nejpěknějších období v roce, na podzim. Našli jsme pro vás velice zajímavou letenku, která vám umožní cestu započít na japonském ostrově Okinawa a ukončit ji v Tokiu. Během tohoto putování poznáte nejdůležitější a nejznámější místa a města v Japonsku. Samotné rozvržení cesty necháváme na vás, nastíníme vám jen možný plán cesty.

Základním kamenem celého tripu bude letenka, která má směrování Praha – Okinawa (Naha) / Tokio – Budapešť za skvělou cenu 11.250 Kč. Lze samozřejmě zvolit i kombinaci s příletem do Tokia a návratem z Okinawy, ta však v itineráři zahrnuje nocování při přestupu.

  • Letenka Praha – Okinawa / Tokio – Budapešť za 11.250 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.09. - 10.12.2015 a 04.01. - 30.04.2016
  • Prodej do 6. září nebo aktualizace
Z Budapešti do Prahy zajíždí několikrát denně Student Agency či Eurolines od 350 Kč.

1) Okinawa

Výhodný přílet na Okinawu vám dá dostatek času na srovnání jetlagu a odpočinku na krásných plážích s bílým pískem a koupáním v průzračném moři. Na Okinawě je také spousta možností ke šnorchlování, podmořský svět je tu skutečně velmi rozmanitý.

2) Přesun z Okinawy na Kjúšú

Po pár dnech na Okinawě se letecky přesunete na hlavní Japonské soustroví, do města Fukuoka, ve které se můžete klidně jeden den zdržet nebo rovnou sednout na nádraží Hakata na šinkanzen a zamířit do Hirošimy, kterou snad nemusíme nějak zvlášť představovat. V Hirošimě se zdržte alespoň jeden den a udělejte si výlet na ostrov Mijadžima, kde z vody (v přílivu) ční Svatyně Icukušima, u které vám budou dělat společnost všudypřítomní krotcí jelínci.
  • Letenka Okinawa – Fukuoka za 4.290 JPY / 840 Kč na www.flypeach.com
  • Zavazadlo k odbavení +1.650 JPY / 325 Kč

3) Ósaka

Z Hirošimy se opět rychle a pohodlně dopravíte šinkanzenem do Ósaky, kde byste se měli zastavit alespoň na jeden či půl dne, prohlídnout si Ósacký hrad či Akvárium.

4) Kjóto

Z Ósaky do Kjóta je to, co by kamenem dohodil, a právě Kjóto bude tou nejdůležitější částí celého poznávacího výletu, neboť někdejší hlavní město Japonska na svém území koncentruje tolik památek, až se vám z toho hlava zatočí. Svatyně Fušimi Inari Taišo, Hrad Nidžó, Arašijama se známým bambusovým lesíkem či Zlatý pavilón Kinkakudži a další desítky chrámů, svatyní. Z Kjóta se můžete vypravit na malý výlet do nedaleké Nary, ve které najdete také několik unikátních chrámů a společnost vám zde budou opět dělat malí jelínci, kteří se budou dožadovat něčeho k snědku.

5) Tokio

Z Kjóta do Tokia je to přes 500 km, šinkanzenem tuto vzdálenost překonáte za 2,5 hodiny. Hlavní město Tokia bude vaší cílovou stanicí, oproti Kjótu vám bude Tokio připadat velmi moderní, přitom i na území Tokia se nachází nespočet historických chrámů a svatyní. Tokio si však budete chtít vychutnat z výšky druhé nejvyšší stavby na světě, kterou je telekomunikační věž Tokyo Sky Tree, jež měří úctyhodných 634 m. Vyhlídkové observatoře se nacházejí ve výšce 350 a 450 m.

Japan Rail Pass „JRP“

Další důležitá položka celého výletu bude tzv. Japan Rail Pass, který vám umožní neomezené cestování prostředky JR napříč celým Japonskem včetně zmiňovaných rychlovlaků šinkanzen (mimo Nozomi, Mizuho). V tomto itineráři JRP využijete naplno, neboť platí nespočet dalších linek, které provozují železniční společnosti spadající do sítě JR. Nejvíce informací ohledně JRP vám poskytne oficiální web JRP. Vlaková spojení pohodlně vyhledáte na Hyperdia.

JRP využijete na:

  • všechny přejezdy mezi městy
  • na výlet vlakem z Hirošimy na ostrov Mijadžima vč. trajektu
  • v Kjótu z hlavního nádraží na dopravu k Fušimi Inari Taiša, do Arašijamy, taktéž platí na autobusovou linku JR, která zajíždí ke Zlatému pavilónu Kinkakudži
  • v Tokiu především na Yamanote Line, což je okružní linka, u které se nachází přímo nebo nedaleko důležitá místa a pamětihodnosti.
Vouchery na JRP musíte objednat předem mimo Japonsko, samotná aktivace proběhne až v Japonsku, v našem případě na nádraží Hakata ve Fukuoce. JRP můžete objednat např. u Student Agency. Nejlevnější JRP na 7 dní vychází přibližně na 6 tisíc korun.

Věříme, že nad následujícím plánem cesty uvažoval nejeden z vás, a že už teď jsme vás navnadili na nezapomenutelnou cestu Japonskem.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-08-24T16:04:16+02:00

57 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce