Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Obnovený tarif dopravce Virgin Atlantic ve spolupráci s British airways láká k cestě za Velkou louži. Letenky z Evropy do New Yorku zakoupíte v cenách startujících na 7.162 Kč, přičemž výhodné ceny naleznete taktéž pro odlety z Prahy.

  • Oslo - New York - Manchester za 7.162 Kč rezervuj >>
  • Varšava - New York - Manchester za 7.559 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York - Manchester za 9.819 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.11.2014 - 26.03.2015
  • Prodej do 23.09., vyprodání
Zpět z Manchesteru poletíte aerolinií easyJet nebo Jet2. Jednosměrné letenky s příručním zavazadlem stojí 700 Kč a více, kalendář termínů a cen. Návrat lze zvolit taktéž do města Edinburgh.

TIP č.1: ušetřete s easyJet. Při rezervaci letenek u easyJetu nezapomeňte využít náš fígl, jak snížit cenu při odletu ze zahraničí.

TIP č.2: ukončete cestu v Londýně. Cestu můžete jednoduše ukončit již v Londýně (nikoliv započít!) a pokračovat s low-costy dále. Nezapomeňte na přesun mezi letišti.

Do Varšavy se dopravíme s autobusy společnosti Polskibus nebo Simple Express (z Prahy/Bratislavy). Jízdenky lze získat již za pár korun, konkrétně pak od 6 do 120 Kč, pokud stihnete zahájení prodeje Polskibus, o kterém pravidelně informujeme. Do Osla létá z Prahy každý den společnost Norwegian.

Letenky Varšava - NYC - Manchester za 7.559 Kč (návrat 21.1. v 13.25 - navazuje na přípoj do PRG)

Přípoj z Manchesteru do Prahy za 697 Kč (+ 375 Kč za celou rezervaci, nezávisle na počtu osob)

Proč navštívit New York?

New York zcela jistě patří do seznamu každého cestovatele. Město, které nikdy nespí, vás ohromí svým unikátním životním přístupem. Samotná procházka mezi mrakodrapy po 5. Avenue doprovázena rychlým obědem v jednom z několika typicky amerických řetězců s hamburgery může být pouhým začátkem příjemného týdne v New Yorku. Nezapomeňte pak na Brooklynský most, býka na Wall Street, Národní muzeum nebo kluziště u Rockefellerova centra. Zdarma si pak můžete zblízka prohlédnout i Sochu svobody, využijete-li lodního trajektu z Manhattanu na Staten Island.

Aktuální termín letenek je více než vhodný k vánočním nákupům a výprodejům v New Yorku.

Hotely, hostely nebo aparmány?

New York zcela jistě není destinací, kde by vám stačilo na noc pár stokorun. Nejlevnější a alespoň trochu kvalitní ubytování se cenově pohybuje od 1.500 Kč za pokoj.

Hotely na samotném ostrově Manhattan jsou poměrně drahé a pokud chcete spát v levném Chinatownu ve špinavém pokoji bez oken, radíme abyste se těmto „dírám“ vyhnuli obloukem. Nejlepším kompromisem je ubytování ve čtvrti Long Island City v Queensu, kde najdete kvalitní a osvědčené hotely, např. Best Western PlazaSleep Inn či Ramada. Jmenované hotely jsou situovány v bezprostřední blízkosti stanic metra, ze kterých dojedete na Manhattan za pár minut, k Central Parku za 5 min. nebo na Time Square za 15 minut.

Alternativou jsou pak  soukromé apartmány či jen pokoje. Ideální server k nalezení takových nabídek je airbnb.cz, kde získáte k první registraci 500 Kč jako bonus. Hostely pak hledejte na hostelworld.com, které se však v NYC nevyplatí.

[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jklomngz
jklomngz

Ahoj. Chci se jenom podělit se svou zkušeností s ukončením cesty v Londýně, i když má člověk letenku až do Manchestru. Moc hladce to neproběhlo. Na mou žádost v Americe o odbavení jenom do Londýna si na to zavolali další tři lidi a prvních 15 minut tvrdili, že to takhle nejde, že mám letenku do Manchestru a jejich povinností teď není vracet mi zavazadlo dříve. Je jim jasné, že to lidi dělají kvůli ceně, tak se cukají. Kdybych tam neměla známého Američana, který to ukecal, a já se netvářila, že neumím anglicky, asi bych letěla až do Manchestru. Takže těm, kdo případně v Londýně nechtějí vyloženě lhát, že je jim špatně, to moc nedoporučuju. Já už tohle ani kvůli levnější letence neudělám.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele LindaEiseltova
LindaEiseltova

Ahoj, pokud zadám datum od 1.11. (například do 7.) cena už je vyšší. je 3.11. fixní datum pro nejlevnější cenu? raději bychom totiž letěli už toho prvního.. díky za odpověď! :)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Cena je dána dle aktuální dostupností tarifu v nejnižší ceně.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele dusilova.z
dusilova.z

Ahoj! Mám stejný dotaz jako Michal, jak to udělat se zavazadly, pokud bych chtěla vystoupit už v Londýně.. a taky jak to pořešit s vytvořením rezervace, jelikož pokud jen Manchester změním na Heathrow, cena naskočí na skoro 15k Kč. Díky za odpověď.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele radek.klou
radek.klou

Ahoj, je problém vystoupit v Londýně a nepokračovat do Manchesteru, ale letět z Londýna přímo do Prahy? Nemáte nějaký tip na letenku Londýn - Praha včetně odbavených zavazadel na přelomu listopad/prosinec (cca 29.11. - 4.12.)? Díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Radku, kdyby byl problém, nebudu čtenáře k tomuto kroku navádět... Letenku si můžeš koupit u kterékoliv aerolinky a zavazadlo si doplatit, vyjde to levněji než letět s British airways.

před 7 lety
Avatar uživatele janaklossova
janaklossova

dave,mám koupenou letenku s termínem 14.3-31.3.2015. zpět z Manchestru mám koupenou letenku do Prahy přes Jet.31.3. Včera mi oznámili,že let je zrušen.Potřebuji se tedy dopravit do Prahy,ale pokud započítám přesun na jiné letiště v Londýně,vyjde to dráž než letět přímo z LHR s British ar.Mám s koupí letenky ještě počkat?Jana

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě to vyjde dráž? :-) Jak se dopravit z Heathrow na Gatwick Nejjednodušší, ale dražší variantou je přímý autobusový spoj společnosti National Express. Na výběr máte odjezdy ze všech terminálů, tedy i Terminálu 5. Linka vyjíždí ve směru Londýn Heathrow – Londýn Gatwick 80x denně a doba jízdy zabere necelou hodinu. Cena jízdenky činí 25 liber. Low-costová varianta spočívá ve využití hromadné dopravy. Na letišti naskočte na metro, lístek stojí 5,70 liber (mapa londýnského metra) a dojeďte s jedním přestupem na stanici Victoria. Zde najdete autobusové nádraží, odkud odjíždí každou půl hodinu dopravce easyBus.co.uk – jízdenky aktuálně zakoupíte pouze za 2 libry. Celková cena tedy činí 7,70 liber.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele alca.svatkova
alca.svatkova

Ahoj mam otazku phladom letenky praha-new york manchester -zistila som ze nazad su letenky cez londyn. Je mozne vystupit aj tam alebo je cesta strikne viazana na dolet do manchesteru?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Aleno, vše je napsáno v příspěvku. Ano, můžeš ukončit cestu v Londýně.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele luke7
luke7

Ahoj, mám dotaz ohledně Vánočních termínů,zkoušel jsem hledat,ale asi jsou klasicky dražší,je to tak? (Období 20.12-4.1)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Luke, ano ano.. Pokud je tomu jinak, tak akci sepíšeme speciálně pro Vánoce (př. https://www.cestujlevne.com/vanoce-letenky-malajsie-thajsko-14-974-kc/ ) PS: zde jsou dostupné termíny pro lety z WAW http://bit.ly/1q4XI0y

před 7 lety
Avatar uživatele michaelsson
michaelsson

Ahoj, mám dotaz k tipu č.2. Pokud ukončím cestu již v Londýně, jakým způsobem se dostanu k zavazadlům. Standardně se přeci přeloží na let do Manchesteru. Nebo je to jinak? Díky za info.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Michale, v NY poprosíš o odbavení jen do Londýna nebo v Londýně na transitní přepážce oznámíš, že z důvodů nevolnosti dál nepokračuješ a dostaneš zavazadla po chvíli čekání. Bez tebe nikam nepoletí.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
Všude dobře, co doma!
Catania
ušetříš až 74%
To bude jízda!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
Honem, dokud jsou místa!
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
5236 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké