New York

New York: open jaw letenky na zimu - 7.162 Kč.

14 komentářů
2014-08-27T15:47:32+02:00

O akci

Obnovený tarif dopravce Virgin Atlantic ve spolupráci s British airways láká k cestě za Velkou louži. Letenky z Evropy do New Yorku zakoupíte v cenách startujících na 7.162 Kč, přičemž výhodné ceny naleznete taktéž pro odlety z Prahy.

  • Oslo - New York - Manchester za 7.162 Kč rezervuj >>
  • Varšava - New York - Manchester za 7.559 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York - Manchester za 9.819 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.11.2014 - 26.03.2015
  • Prodej do 23.09., vyprodání
Zpět z Manchesteru poletíte aerolinií easyJet nebo Jet2. Jednosměrné letenky s příručním zavazadlem stojí 700 Kč a více, kalendář termínů a cen. Návrat lze zvolit taktéž do města Edinburgh.

TIP č.1: ušetřete s easyJet. Při rezervaci letenek u easyJetu nezapomeňte využít náš fígl, jak snížit cenu při odletu ze zahraničí.

TIP č.2: ukončete cestu v Londýně. Cestu můžete jednoduše ukončit již v Londýně (nikoliv započít!) a pokračovat s low-costy dále. Nezapomeňte na přesun mezi letišti.

Do Varšavy se dopravíme s autobusy společnosti Polskibus nebo Simple Express (z Prahy/Bratislavy). Jízdenky lze získat již za pár korun, konkrétně pak od 6 do 120 Kč, pokud stihnete zahájení prodeje Polskibus, o kterém pravidelně informujeme. Do Osla létá z Prahy každý den společnost Norwegian.

Letenky Varšava - NYC - Manchester za 7.559 Kč (návrat 21.1. v 13.25 - navazuje na přípoj do PRG)

Přípoj z Manchesteru do Prahy za 697 Kč (+ 375 Kč za celou rezervaci, nezávisle na počtu osob)

Proč navštívit New York?

New York zcela jistě patří do seznamu každého cestovatele. Město, které nikdy nespí, vás ohromí svým unikátním životním přístupem. Samotná procházka mezi mrakodrapy po 5. Avenue doprovázena rychlým obědem v jednom z několika typicky amerických řetězců s hamburgery může být pouhým začátkem příjemného týdne v New Yorku. Nezapomeňte pak na Brooklynský most, býka na Wall Street, Národní muzeum nebo kluziště u Rockefellerova centra. Zdarma si pak můžete zblízka prohlédnout i Sochu svobody, využijete-li lodního trajektu z Manhattanu na Staten Island.

Aktuální termín letenek je více než vhodný k vánočním nákupům a výprodejům v New Yorku.

Hotely, hostely nebo aparmány?

New York zcela jistě není destinací, kde by vám stačilo na noc pár stokorun. Nejlevnější a alespoň trochu kvalitní ubytování se cenově pohybuje od 1.500 Kč za pokoj.

Hotely na samotném ostrově Manhattan jsou poměrně drahé a pokud chcete spát v levném Chinatownu ve špinavém pokoji bez oken, radíme abyste se těmto „dírám“ vyhnuli obloukem. Nejlepším kompromisem je ubytování ve čtvrti Long Island City v Queensu, kde najdete kvalitní a osvědčené hotely, např. Best Western PlazaSleep Inn či Ramada. Jmenované hotely jsou situovány v bezprostřední blízkosti stanic metra, ze kterých dojedete na Manhattan za pár minut, k Central Parku za 5 min. nebo na Time Square za 15 minut.

Alternativou jsou pak  soukromé apartmány či jen pokoje. Ideální server k nalezení takových nabídek je airbnb.cz, kde získáte k první registraci 500 Kč jako bonus. Hostely pak hledejte na hostelworld.com, které se však v NYC nevyplatí.

[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-08-27T15:47:32+02:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jklomngz
jklomngz
před 8 lety

Ahoj. Chci se jenom podělit se svou zkušeností s ukončením cesty v Londýně, i když má člověk letenku až do Manchestru. Moc hladce to neproběhlo. Na mou žádost v Americe o odbavení jenom do Londýna si na to zavolali další tři lidi a prvních 15 minut tvrdili, že to takhle nejde, že mám letenku do Manchestru a jejich povinností teď není vracet mi zavazadlo dříve. Je jim jasné, že to lidi dělají kvůli ceně, tak se cukají. Kdybych tam neměla známého Američana, který to ukecal, a já se netvářila, že neumím anglicky, asi bych letěla až do Manchestru. Takže těm, kdo případně v Londýně nechtějí vyloženě lhát, že je jim špatně, to moc nedoporučuju. Já už tohle ani kvůli levnější letence neudělám.

Avatar uživatele LindaEiseltova
LindaEiseltova
před 8 lety

Ahoj, pokud zadám datum od 1.11. (například do 7.) cena už je vyšší. je 3.11. fixní datum pro nejlevnější cenu? raději bychom totiž letěli už toho prvního.. díky za odpověď! :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Cena je dána dle aktuální dostupností tarifu v nejnižší ceně.

Avatar uživatele dusilova.z
dusilova.z
před 8 lety

Ahoj! Mám stejný dotaz jako Michal, jak to udělat se zavazadly, pokud bych chtěla vystoupit už v Londýně.. a taky jak to pořešit s vytvořením rezervace, jelikož pokud jen Manchester změním na Heathrow, cena naskočí na skoro 15k Kč. Díky za odpověď.

Avatar uživatele radek.klou
radek.klou
před 8 lety

Ahoj, je problém vystoupit v Londýně a nepokračovat do Manchesteru, ale letět z Londýna přímo do Prahy? Nemáte nějaký tip na letenku Londýn - Praha včetně odbavených zavazadel na přelomu listopad/prosinec (cca 29.11. - 4.12.)? Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Radku, kdyby byl problém, nebudu čtenáře k tomuto kroku navádět... Letenku si můžeš koupit u kterékoliv aerolinky a zavazadlo si doplatit, vyjde to levněji než letět s British airways.

Avatar uživatele janaklossova
janaklossova
před 8 lety

dave,mám koupenou letenku s termínem 14.3-31.3.2015. zpět z Manchestru mám koupenou letenku do Prahy přes Jet.31.3. Včera mi oznámili,že let je zrušen.Potřebuji se tedy dopravit do Prahy,ale pokud započítám přesun na jiné letiště v Londýně,vyjde to dráž než letět přímo z LHR s British ar.Mám s koupí letenky ještě počkat?Jana

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Určitě to vyjde dráž? :-) Jak se dopravit z Heathrow na Gatwick Nejjednodušší, ale dražší variantou je přímý autobusový spoj společnosti National Express. Na výběr máte odjezdy ze všech terminálů, tedy i Terminálu 5. Linka vyjíždí ve směru Londýn Heathrow – Londýn Gatwick 80x denně a doba jízdy zabere necelou hodinu. Cena jízdenky činí 25 liber. Low-costová varianta spočívá ve využití hromadné dopravy. Na letišti naskočte na metro, lístek stojí 5,70 liber (mapa londýnského metra) a dojeďte s jedním přestupem na stanici Victoria. Zde najdete autobusové nádraží, odkud odjíždí každou půl hodinu dopravce easyBus.co.uk – jízdenky aktuálně zakoupíte pouze za 2 libry. Celková cena tedy činí 7,70 liber.

Avatar uživatele alca.svatkova
alca.svatkova
před 8 lety

Ahoj mam otazku phladom letenky praha-new york manchester -zistila som ze nazad su letenky cez londyn. Je mozne vystupit aj tam alebo je cesta strikne viazana na dolet do manchesteru?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Aleno, vše je napsáno v příspěvku. Ano, můžeš ukončit cestu v Londýně.

Avatar uživatele luke7
luke7
před 8 lety

Ahoj, mám dotaz ohledně Vánočních termínů,zkoušel jsem hledat,ale asi jsou klasicky dražší,je to tak? (Období 20.12-4.1)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Luke, ano ano.. Pokud je tomu jinak, tak akci sepíšeme speciálně pro Vánoce (př. https://www.cestujlevne.com/vanoce-letenky-malajsie-thajsko-14-974-kc/ ) PS: zde jsou dostupné termíny pro lety z WAW http://bit.ly/1q4XI0y

Avatar uživatele michaelsson
michaelsson
před 8 lety

Ahoj, mám dotaz k tipu č.2. Pokud ukončím cestu již v Londýně, jakým způsobem se dostanu k zavazadlům. Standardně se přeci přeloží na let do Manchesteru. Nebo je to jinak? Díky za info.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Michale, v NY poprosíš o odbavení jen do Londýna nebo v Londýně na transitní přepážce oznámíš, že z důvodů nevolnosti dál nepokračuješ a dostaneš zavazadla po chvíli čekání. Bez tebe nikam nepoletí.

Další akce