Španělsko - Valencia

Letenky na Mallorcu

Na jaká letiště se létá?

Na Mallorcu se létá na 1 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Palma de Mallorca.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky na Mallorcu?

Ceny letenek na Mallorcu se velmi liší jak podle místa odletu, tak dle ročního období. Nejlevněji pořídíte lety z německých letišť, mimo sezonu běžně za 1 100 Kč, o letních prázdninách mezi 2 000 a 3 000 Kč. Z Prahy poletíte zhruba 2x dráž. V základní ceně je vždy jen příruční zavazadlo.

Kde koupit nejlevnější letenky na Mallorcu?

Na Mallorcu pořídíte nejlevnější letenky téměř vždy na webech konkrétních společností, tedy nejčastěji Ryanair a Eurowings. Pokud máte přesně dané termíny, ve kterých musíte letět, doporučujeme zkontrolovat ceny i v našem vyhledávači letenek, který často nabídne lepší cenu než Ryanair, byť s jedním přestupem.

V letním období sledujte i nabídky zájezdů, které můžou vyjít levněji než samostatně nakombinovaná cesta.

Kdy jsou letenky na Mallorcu nejlevnější?

Nejnižší cenovku mají obvykle letenky v zimě, na podzim a na jaře. Nejdražší lety jsou o letních prázdninách, i když i na toto období se dají pořídit kolem května poměrně levné letenky. Často však naráží na nedostupnost levného ubytování.

U nízkonákladových aerolinek nejlevnější letenky pořídíte 2-3 měsíce před odletem. Například Lufthansa však nabízí levné lety s větším předstihem 4 až 6 měsíců.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Mallorcu?

Individuální cestovatelé nejčastěji narazí na lety se společnostmi Ryanair a Laudamotion, které bývají zdaleka nejlevnější. Přímo se létá:

  • z Prahy: Ryanair a SmartWings,
  • z Bratislavy: Ryanair a SmartWings,
  • z Vídně: Ryanair a Eurowings,
  • z Krakova: Ryanair,
  • z Drážďan: Ryanair,
  • z Norimberka: Ryanair a Eurowings,

Přímé lety létají v létě i z Brna a Ostravy, jejich ceny jsou však na absurdních hodnotách kolem 7 000 Kč. Naopak v některých případech se může vyplatit letět až z Berlína, odkud Ryanair nabídne největší počet spojů.

Jak dlouho se letí na Mallorcu?

Přímý let z Prahy na Mallorcu trvá asi 2 hodiny.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců