Cala Gat

Ubytování na Mallorce

Kde se ubytovat na Mallorce 

Díky své velikosti a rozmanitosti může být Mallorca pro ty, kteří sem míří poprvé, poněkud nepřehledná. Minimálně ve smyslu hledání ideální lokality k bydlení. Na Mallorce najdete mnoho letovisek a měst, kde si každý může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje.

Jako všude v Evropě či ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Velká a živá plážová letoviska

Preferujete-li větší letoviska s kompletním zázemí a zábavou, zamiřte na jihozápadní pobřeží ostrova.

El Arenal a Can Pastilla

El Arenal – Leží východně od centra hlavního města. Rušné letovisko, které nikdy nespí, je vhodné spíše pro mladé a party lidí. Nabízí nespočet barů a diskoték, které jsou otevřené téměř nonstop, jednu rovnou dlouhou pláž a výhodou je také blízkost k Palmě a letišti.
Ceny ubytování jsou zde na poměry Mallorcy nízké a El Arenal patří k nejlevnějším letoviskům na ostrově. Ceny v sezoně startují na 1 800 Kč ve dvoulůžkovém pokoji.

Can Pastilla – Nachází se jen pár minut od letiště a poblíž hlavního města, s nímž je spojena s promenádou podél moře. Z druhé strany fakticky navazuje na El Arenal. Příjemné letovisko s dlouhou písečnou pláží a veškerou turistickou vybaveností, ideální pro ty, kteří hledají dlouhé rovné pláže, spoustu restaurací a barů, blízkost letišti a Palmě a také nižší ceny než ve zbytku ostrova.
Za noc ve dvoulůžkovém pokoji zde zaplatíte od 1 800 do 2 200 Kč. Podívejte se na

Paguera

 Jihozápadně od Palmy najdete toto populární letovisko, které nabízí bohatý noční život, vyhlášenou pěší zónu, podél níž najdete obchůdky se suvenýry a restaurace, ale i krásné pláže s nabídkou vodních sportů. V oblasti jihozápadně od Palmy, která je známá vyhlášenými letovisky a městskými plážemi navíc Paguera patří k nejlevnějším letoviskům s cenami od 1 800 Kč za noc pro dva.

Magaluf a Palmanova

Západně od Palmy jsou k vidění také další dvě rušná letoviska, která odděluje jen pár desítek metrů. Zatímco Magaluf je centrem noční zábavy oblíbené především mezi mladými, Palmanova se řadí ke klidnějším letoviskům s upravenými plážemi městského typu. Najdete zde také populární delfinárium Marineland. 

Cala Major

Jedná se o vlastně předměstí hlavního města, snadno dostupné MHD autobusy s krásnou písčitou pláží a pozvolným vstupem. Najdete zde několik obchůdků se suvenýry i bary a restaurace a rozhodně klidnější a příjemnější prostředí a také fotogeničtější členitější pobřeží než třeba v letovisku El Arenal či Can Pastilla na druhé straně Palmy.

Velká a klidnější plážová letoviska

Mimořádně oblíbená jsou letoviska na východním pobřeží, které poskytují ideální mix živých center měst a dlouhých prostorných pláží vhodných pro rodiny s dětmi i pohodovou relaxační dovolenou. Zázemí letovisek však stále poskytne veškerou myslitelnou zábavu.

Sa Coma, S'Ilot a Cala Millor

Východ ostrova patří populární trojici letovisek Sa Coma, S'Illot a Cala Millor, které všechny leží v jednom pásu zhruba 3 km od sebe. Nejrušnější je Cala Millor, naopak nejklidnější Sa Coma, platí však, že všechna města jsou v rámci Mallorcy klidnější a ideální pro rodiny s dětmi. Všechna tři letoviska se pyšní krásnými a velmi čistými širokými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do vody, ale v blízkosti zároveň najdete i menší opuštěné pláže v malých zátokách. Střediska nabízí i bohaté sportovní vyžití – můžete tu využít několik tenisových kurtů, jezdeckých klubů i vyhlášených cyklotras. 

Najdete zde většinou kvalitní středně velké hotelové resorty s cenami od 2 000 do 2 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Alcúdia, Can Picafort, Playa de Muro

Na severovýchodním pobřeží najdete jednu z nejoblíbenějších pláží Playa de Muro a městskou pláž Alcúdia, která na Muro přímo navazuje. Nádherné prostředí přes 6 km dlouhé písečné pláže, kde najdete živé koutky plné barů a sportovních aktivit, ale i prázdnější přírodní část, láká především dovolenkáře, kteří si chtějí užít klidu a občas vyrazit i na výlet, třeba do blízké historické Alcúdie. 

Hotely jsou většinou levnější v klidném letovisku Can Picafort, zatímco v Port d'Alcúdia najdete živější prostředí a hotelové resorty.

Port de Pollenca

Nejsevernější část Mallorcy patří také k těm nejkrásnějším. Úpatí pohoří Tramuntana vytváří fotogenické pozadí směrem do vnitrozemí, zatímco úchvatné scenérie mysu Formentor vykresluje nádherné pohledy při pobřeží. V oblasti navíc najdete pláž Cala Formentor, která je v mnoha žebříčcích pravidelně zařazována do TOP 5 nejkrásnějších pláží Mallorcy. 

Centrem oblasti je letovisko Port de Pollenca, kde najdete většinu hotelů či apartmánů. Patří k dražším letoviskům s cenami od 2 500 Kč za noc pro dva.

Santa Ponsa

Klidná síla mezi živými letovisky na jihozápadním pobřeží je Santa Ponsa se svou krásnou pláží ve stínu borovic a vždy uvolněnou atmosférou. Je navíc skvěle dostupná z Palmy i letiště, což je jeho největší konkurenční výhoda oproti vzdáleným východním letoviskům.

Klidná malá letoviska

Preferujete-li božský klid a nádherné scenérie malých zátok s tyrkysovou a průzračně čistou vodou, pak je vaším cílem jihovýchodní, ale i východní pobřeží Mallorcy.

Cala d'Or, Cala Figuera, Cala Santanyí

Oblast jihovýchodní Mallorcy obklopují krásné minipláže v zátokách s průzračnou vodou, skvělými podmínkami pro šnorchlování a fotogenickým skalnatým okolím. Kolem nejznámějších zátok pak vyrůstají povětšinou luxusní drahá letoviska, mezi kterými vynikají městečka Cala d'Or a Cala Figuera, poblíž kterých najdete přírodní park Mondrago a Cala Santanyí, u kterého můžete navštívit známé pláže Cala Llombards a Es Calo des Moro.

Hotely v těchto letoviscích jsou drahé a ceny většinou neklesají pod 3 000 Kč za noc pro dva.

Cala Rajada

Menší letovisko na nejvýchodnějším bodě ostrova láká na svoje kompletní zázemí a dvě pobřeží z každé strany poloostrova, na kterém leží. Místní zátoka Cala Gat patří k nejznámějším na Mallorce a objevuje se často na katalogových fotkách cestovek.

Města

I milovníci městského života a historie nepřijdou na Mallorce zkrátka. Nejoblíbenější místa k ubytování jsou tato:

Palma de Mallorca

Největší město a středobod ostrova je ideální k bydlení, pokud chcete denně vyrážet na výlety po Mallorce do různých směrů a nebudete mít půjčené auto. Právě z Mallorcy vyjíždí většina autobusů i vlaků po celém ostrově. Navíc sama Palma rozhodně má co nabídnout klidně na samostatný víkendový pobyt. Najdete zde především menší hotely, ale podél pláže i větší a dražší resorty.

Sóller

Populární historické městečko Sóller s malým letoviskem Port de Sóller, které vzájemně propojuje historická tramvaj, láká cestovatele nejen na krásy historického centra, ale především na úchvatné scenerie severozápadního pobřeží, kterému vládnou útesy pohoří Tramuntana a nádherné pěší treky. Popularita Sólleru se však promítá i do cen ubytování, které patří k nejdražším na Mallorce. Klasické hotely zde startují na 3 000 Kč za noc pro dva.

Ceny ubytování na Mallorce

Mallorca patří rozhodně k dražším středomořským destinacím, na druhou stranu je výrazně levnější než třeba sousední ostrovy Ibiza či Menorca. Najdete zde všechny kategorie ubytování od luxusních 5* all-inclusive resortů po studentské guesthousy se společnými pokoji (především v Palmě). Ceny se samozřejmě liší dle zvoleného typu ubytování. Nejvyšší jsou od poloviny června do poloviny září, ve zbytku roku ceny padají i o 50%, některé hotely v letoviscích na zimu úplně zavírají. 

Podívejte se na orientační ceny v jednotlivých kategoriích za noc ve dvoulůžkovém pokoji v hlavní sezoně:

  • 3* hotel bez stravy: 1 800 až 3 000 Kč
  • 3* hotel se snídaní: 2 200 až 3 500 Kč
  • 4* all-inclusive hotel: od 3 500 Kč
  • 5* all-inclusive hotel: od 6 000 Kč
  • Apartmán a Airbnb: 1 200 až 2 000 Kč
  • Guesthouse se společnou místností: od 900 Kč

Výrazně nižší ceny najdete ve vnitrozemí ostrova, a to až o 20% oproti bydlení na pobřeží. Pokud preferujete poznávání ostrova před koupáním a máte půjčené auta, pak je bydlení ve středu ostrova dobrou volbou, jak ušetřit.

Stále se zde hojně nabízí airbnb. Tam najdete apartmány či jen pokoje ve sdílených bytech či domech za výrazně nižší ceny. 

Na Mallorce se platí pobytová taxa, ta nebývá zahrnuta v ceně ubytování a platí se zvlášť na recepcích, výše pobytové taxy záleží na kategorii hotelu, pohybuje se však v jednotkách eur za týden.

Jak a kde rezervovat ubytování na Mallorce

Pokud se vydáváte na Mallorcu na vlastní pěst v létě, doporučujeme vyhledávat a rovnou rezervovat ubytování co nejdříve. Ideální čas je zhruba 3-4 měsíce před cestou, ale můžete i déle. Jde o to, že v letní sezoně se kapacity v hotelech ve střední a nižší cenové kategorii rychle vyprodávají a pokud budete rezervovat na poslední chvíli, zbudou na vás jen drahé hotely, případně ubytování v neatraktivních lokalitách. 

Při rezervaci ubytování na Mallorce se stále nejvíce vyplatí oblíbený server booking.com, na kterém najdete naprostou většinu nabídek. Pokud je ubytovací zařízení na booking.com, obvykle ho levněji nikde jinde nerezervujete.

Pokud na Mallorcu chcete jet s cestovní kanceláří, pak nejsnáze vyberete nejlevnější zájezd přes portál invia.cz, která srovná nabídky všech cestovních kanceláří od nejlevnějších nebo nejlépe hodnocených. Zájezdy jsou však poměrně drahé a ceny na týden za osobu beze stravy startují na 11 500 Kč.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 10. 2023

Vyhledej si svůj hotel na Mallorce. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.