Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Mallorca
Průměrné teploty vzduchu a srážky během roku

15 °C

15 °C

17 °C

19 °C

23 °C

27 °C

29 °C

30 °C

27 °C

23 °C

19 °C

16 °C
Mallorca – moře
Průměrné teploty vody v moři

14 °C

13 °C

14 °C

16 °C

20 °C

23 °C

25 °C

26 °C

26 °C

23 °C

19 °C

16 °C

Počasí na Mallorce

Středomořské počasí zaručuje poměrně stále teploty – od května do října teploty neklesají pod 20 °C a na sluníčku často šplhají i ke 40 °C! V zimních měsících se teploty pohybují okolo 15 °C s vyššími výskyty srážek. V pohoří Serra de Tramuntana prší více než ve zbytku ostrova a i teploty jsou zde zhruba o 5 až 10 °C nižší než u moře nebo v nížině.

Jaké tedy můžeme na Mallorce očekávat počasí konkrétně dle období? Kdy nejvíce prší a kdy je naopak horko a slunečno?

  • Jaro – Toto roční období se nese ve znamení svěžího vzduchu, velmi příjemných teplot v rozmezí od 19 do 25 °C a spíše jen výjimečnými dešťovými přeháňkami. Na koupání v moři to rozhodně nebude, ale příroda je na jaře nejkrásnější, zelená a rozkvetlá.
  • Léto – Hlavní sezona na Mallorce probíhá právě v létě. Pravděpodobnost deště je mizivá a dlouhé slunečné dny vybízejí k vodním radovánkám v moři, které je prohřáté na příjemné teploty. V létě je běžně mezi 26 a 33 °C, maxima na slunci mohou vystoupit i přes 40 °C, především ve vnitrozemí.
  • Podzim – Raný podzim má spíše charakter dozvuků léta a až do počátku října se dá ve stále prohřátém moři koupat. Teploty vzduchu klesají zprvu jen pozvolna a ještě na konci září jsou často nad 27 °C. Během října a listopadu se ochladí na obvyklých 22 až 18 °C a začne také více pršet. Konec října je spolu s prosincem nejdeštivějším měsícem na Mallorce, spadne zde však podobně srážek jako v Česku a dlouhotrvající deště jsou naprosto výjimečné.
  • Zima – Mallorské zimy jsou poměrně vlhké s častými bouřkami, ovšem opět platí, že prší spíše intenzivněji po kratší dobu, než že by se objevovaly dlouhotrvající deště. Teploty v zimě vystoupí na průměr kolem 15 °C. Sníh je na pobřeží a v nížinách zcela výjimečný, v pohoří Tramuntana se pravidelně objevuje jen na nejvyšších vrcholcích.

Webkamera Mallorca

Cestovatelé, kteří se chystají na Mallorcu, často vyhledávají možnosti, jak si ověřit aktuální počasí přímo na místě. Ideální možností je podívat se na některou z mnoha webkamer, které přenáší živý aktuální obraz místa. Podívejte se například na webové stránky majorcadailybulletin.com, kde najdete webkamery ze všech hlavních letovisek na Mallorce.

Kdy jet na Mallorcu

Pokud toužíte po dovolené s koupáním v moři, teplota vody je příjemná (nad 20 °C) od června do poloviny října. Naopak léto není příliš vhodné pro pěší turistiku nebo cyklistiku, kdy ve vnitrozemí i na horách panují vysoké teploty, které v kombinaci s minimem mraků a stínu nevytváří moc přívětivé podmínky pro chození.

Pro turistiku, cyklistiku a objevování památek je nejlepším obdobím jaro, kdy panují příjemné teploty a přeháněk je zhruba o polovinu méně než na podzim.

Ovšem i zimní měsíce jsou ideální pro objevování krás ostrova. Nezapomenutelným zážitkem je především procházka mezi rozkvetlými mandloněmi (únor), průvody během Semana Santa neboli Svatého týdne o Velikonocích (duben). To vše je něco, co se vám vryje do paměti do konce života. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu