Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S tradiční lednovou slevou přichází oblíbená aerolinka Qatar Airways z Prahy. Mezi cenově nejzajímavější nabídky patří beze sporu open-jaw lety s odletem z Prahy a návratem do Mnichova, které nás za částku od cca 16 400 Kč (během podzimu) po 17 000 Kč (během jara) donesou do největšího australského města Sydney, které poslouží jako ideální startovací bod pro cesty po Austrálii. 

Qatar Airways přitom patří dlouhodobě k nejoblíbenějším společnostem a cesta do Austrálie s jediným přestupem v Kataru patří k těm nejrychlejším. Uvažujete-li o cestě do Austrálie, příliš neváhejte, aktuální nabídka je takřka bezkonkurenční. Letenky rezervujte přes náš vyhledávač nebo web Qatar Airways.

Co se ještě může hodit?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SYD Sydney
Austrálie
Sydney
Sydney
Sydney SYD
Austrálie
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
Open-jaw 24 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 22 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor, březen, květen, září až listopad

Jsou během letu přestupy?

Doha Hamad

S kým poletím?

Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + dvě příruční

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,

je to ještě aktuální? nedaří se mi (a nevím jestli je to mnou, nebo nedostupností letenek).

Sháním ideálně na konec května, nebo později a zpáteční za co nejdál.

Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Lucie, aktuálně už je nejnižší cena 19 830 Kč. Co myslíte tím "za co nejdál"? Pokud za více než měsíc, akce se na delší pobyty stejně nevztahovala, tam už je vždy plná cena.

před 3 lety

Díky, to asi vysvětluje, proč se mi nedařilo, hledala jsem vždy za déle než měsíc.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Michal_47

Stravil jsem tam pár měsíců dohromady taky, a pokud člověk chodí po vyznačených trasách a neleze zrovna skrz křoví nebo někam do savany daleko od civilizace, tak jich potkáš tolik co u nás. Jsou trochu větší než naše domácí johany, ale nebál bych se pokud nebudeš spát venku nebo v nějakém total lowcost hostelu. Na plážích jsou někde často Blue Jellyfish, které trochu žahají, ale nic extrémního. Spíš by mě tam teď štval častý štiplavý kouř z těch požárů... :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Truhlik
Truhlik

pavouci tam jsou a vsude - i ve meste na stomech v parku jsou pavuciny a na nich hnusne velky barevni pavouci - nekteri jsou pekne odporny - muze se stat ze jdete po cesticce podle more a najednou na krovi pavucina a pavouk proti obleceji - toto je bezne i v sydney

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Procestovával jsem Austrálii celkem 10 měsíců ve všech částech (ve městech i v přírodě) a na pavouky si téměř nevzpomínám. Jen na severovýchodě byli určitě nějací trochu větší, ale asi ne nebezpeční. Nejnebezpečnější je Sydney funnel-web, ale našel jsem toto:

"Sklípkanec jedovatý (Sydney funnel-web spider, atrax robustus) je potenciálně nejnebezpečnější pavouk světa žijící v Austrálii v okolí Sydney, jeho kousnutí může končit smrtí, přesto ošetření protijedem potřebuje jen asi 10 % kousnutých, celkem se udává 13 obětí tomuto pavoukovi, přičemž od roku 1981, kdy byl vytvořen protijed, úmrtí nebylo zaznamenáno. Sklipkanec dorůstá u samičky do délky asi 35 mm, takže to není nikterak ohromný pavouk."

Více zde: https://pmczech.webnode.cz/produ...i-5-rocne/

Místní pracují kvůli němu na zahrádkách v rukavicích, když se chtějí hrabat v naskládaném dříví nebo harampádí, ale do bytu v centru Sydney se asi nedostane. Ani na těch zahrádkách není běžně k vidění.

Po kousnutí redback ani jiného pavouka taky už hodně dlouho nikdo v Austrálii nezemřel: https://www.smh.com.au/healthcar...o44eb.html

Medúzy čtyřhranky jsou nebezpečné hlavně v severní půlce (i když v létě by se mohly objevit až u Sydney) a spíš je od října do května.

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, rád bych se podíval do Austrálie, ale pořád mám drobné obavy z jedné věci, a to jsou pavouci. Jak je to v Sydney? Může mě v hotelu překvapit nějaký megapavouk? Děkuji:-)

před 3 lety
Avatar uživatele
JardaM

https://portal.clubrunner.ca/810...-australia ... Jo, dokonce ten nejhorsi. A Redback pavouci samozrejme taky.

před 3 lety
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Ano mužů potvrdit. Jsou tam všude

před 3 lety
Avatar uživatele Ondra J
Ondra J

Mohou, ale za půl roku, který jsem strávil ve velkých městech Austrálie jsem neviděl ani jednoho. A to nebyly ani hotely, spíš hostely a ubytovny. Většinu pavouků jsem viděl v lese a to ještě v noci s baterkou. Fakt bych neodkládal cestu snů kvůli něčemu, co vůbec nemusí nastat.

před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Než pavouků bych se tam obávala čtyřhranek.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Jedem!
Sicílie
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam chceš!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Tam chceš!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Sydney
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede vlakem linky T8 (viz oficiální informace). Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Vlak jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 19,40 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos (minimální částka je však 35 AUD, pokud chcete méně, zakupte si Opal Card v trafice v terminálu, kde lze dobít nejméně 10 AUD) a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky. 

Z letiště napříč a východní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400, který využijete například k cestě na Bondi Beach. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30. Směrem na západ pak lze využít linku číslo 420, viz mapa níže. Autobusy zastavují před všemi terminály, Opal card si lze zakoupit v trafikách WHS nebo Hudson News v terminálu, minimální částka k dobití je 10 AUD. V autobusu si kartičku přiložíte ke čtečce při nástupu i výstupu, jízdné v rozmezí 1,50 až 4,50 AUD se vám strhne dle ujeté vzdálenosti.

Noční dopravu zajišťuje autobusová linka N20 z centra (stanice Town Hall a Central). Ze stanice Town Hall odjíždí autobusy vždy v celou hodinu od 1:00 do 4:00, z letiště do centra vždy v XX:25 od 0:25 do 4:25. Linka zastavuje pouze u mezinárodního terminálu 1. Lze použít Opal Card.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov