Vánoční dekorace

Vlakem na drážďanské Vánoční trhy s jízdenkou Labe–Elbe. Jízdenky od 110 Kč

19 komentářů
2017-11-30T14:00:00+01:00

O akci

Pro obyvatele Ústeckého kraje zřejmě starý známý trik, jak se velmi levně podívat do saských Drážďan nejen za vyhlášenými vánočními trhy. Pro ty ostatní přinášíme návod, jak zbytečně nepřeplatit a jet do Drážďan za skutečně směšnou cenu díky skupinové jízdence Labe–Elbe.

Síťová celodenní jízdenka Labe–Elbe vás opravňuje k neomezenému cestování regionálními vlaky mezi Ústeckým krajem a Drážďany včetně nejbližšího okolí. Jízdenka současně platí na hromadnou dopravu v Ústeckém kraji i Drážďanech. Zakoupíte ji jednoduše v den cesty u průvodčího ve vlaku nebo na nádraží a cena je následující:

  • Jízdenka pro 1 osobu stojí 250 Kč
  • Jízdenka pro 3–5 osob stojí 550 Kč

Čili v ideálním případě máte celodenní jízdenku za 110 Kč, v obvyklejším počtu vychází při 4 lidech jízdenka na 138 Kč.

Pokud nejste z Ústeckého kraje, není nic jednoduššího než se sem levně dopravit za využití všech možných dopravních variant. Uveďme si praktický příklad z Prahy.

Při odjezdu z Prahy si koupíte běžnou zpáteční jízdenku z Hlavního nádraží nebo Holešovic do Roudnice nad Labem (při cestě přes Děčín) nebo do Ústí n. Labem. V Roudnici či v Ústí následně od výpravčího dokoupíte jízdenku Labe–Elbe a je hotovo.

Jedinou nevýhodou je logistická náročnost. No, prostě budeme přestupovat, a to dle zvoleného itineráře jednou v Ústí nebo dvakrát v Děčíně a německém Bad Schandau. Na celodenní výlet existují 2 varianty.

Cesta tam (sobota, neděle)

  • Praha – Děčín (6:51–8:31), Děčín – Bad Schandau (8:41–9:10) a Bad Schandau – Drážďany (9:15–9:58)
  • Praha – Ústí n. Labem (7:28–8:40) a Ústí n. Labem – Drážďany (9:18–10:21)

a zpět

  • Drážďany – Ústí n. Labem (16:00–17:03) a Ústí n. Labem – Praha (17:15–18:27)
  • Drážďany – Bad Schandau (17:59–18:43), Bad Schandau – Děčín (18:48–19:16) a Děčín – Praha (19:24–21:09)

Zpáteční jízdenky z Prahy do Roudnice pak zakoupíte za 319 Kč pro dva, za 517 pro čtyři a za 611 Kč pro pět lidí. Při cestě přes Ústí stojí dvě jízdenky 476 Kč pro dva, 796 Kč pro čtyři a 941 Kč pro pět lidí. Výsledkem je tedy suma mezi 233 až 488 Kč za zpáteční cestu z Prahy dle zvolené varianty a počtu osob. Čas jízdy se protáhne na 3 hodiny.

Běžná cena na přímých spojích je pak 734 Kč, kdy doba jízdy činí 2 hodiny a 15 minut.

Tip pro páry: Cestujete–li pouze ve dvou a na vánoční trhy, pak využijte zvýhodněnou adventní nabídku v podobě „Jízdenka ČD TIP Advent“ za 472 Kč na osobu.

  • Ušetříš až 85 % oproti obvyklé ceně 734 Kč
  • Hledej v období Cestujte kdykoliv během roku.

Kde koupit

Roudnice nad Labem
Drážďany
Zpáteční jízdenky
2 hodin jízdy (2 přestupy)
550 Kč
Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2017-11-30T12:01:30+01:00

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vendy
před 6 lety

Včera jsme využili tuto nabídku z Karlových Varů, Labe-Elbe platné již ze stanice Ostrov n.Ohří, stačilo tudíž dokoupit už jen zpáteční jízdenku KV-Ostrov, ráno si přivstat na OS Krušnohor s odjezdem v 7:14 z KV a v Ústí krásná návaznost na OS Vánoční kometa s odjezdem v 9:19. Jezdíme takhle každoročně na Striezelmarkt a vždy spokojenost :-) Přidávám odkaz na přehlednou mapu, kde je Labe-Elbe platné http://www.kr-ustecky.cz/jizdenk...e/ds-98825

Avatar uživatele
Tomáš
před 6 lety

Takže ohledně Prahy, aby se ukončily diskuze, obecně: pojedu z Prahy s přestupem v Ústí n/L na Kometu do Drážďan.

U pokladní přepážky, nebo na eshopu koupím (zpáteční/skupinovou která bude nejlevnější vzhledem k možným slevám) jízdenku do první stanice popř. zastávky na území Ústekého kraje ( v tomto připadě Hněvice), v pokladně si koupím jízdenku Labe/Elbe v den odjezdu (nelze zakoupit v předprodeji), tyto dva doklady vám stačí pro přepravu, byť vlak nikde nestaví. Proč? viz. SPPO ČD článek 21.10 (21. 10. Pokud jízdenka zní do nebo ze stanice, kde vlak nestaví, je cestující povinen předložit navazující nebo předchozí jízdenku nebo doplatit jízdné, nebo přepravné, na které prokáže nárok, minimálně do nebo z nejbližší stanice, kde použitý vlak dle platného jízdního řádu staví.)

Avatar uživatele
Tomáš
před 6 lety

Ještě pozn. rozhodně nelze takto kombinovat jiízdu s vlaky EC/IC/Ex nebo EN neboť jízdenka Labe/Elbe platí pouze pro Os/Sp/R (vzhledem k novému jízdnímu řádu lze doplnit, že Rx spadá do kategorie R)

Avatar uživatele
Pavel Stařecký
před 6 lety

Dříve tahle jízdenka platila od Děčína do českého vnitrozemí i v EC,IC,EN. Takže člověk mohl strávit v Drážďanech více času a vlastně si koupil jen zpáteční jízdenku Praha - Vraňany a pak udělal dva přestupy Děčíně a Bad Schandau. Jízdné pro jednu odobu tak vyšlo na nějakých 330 Kč (dříve byla jízdenka za 200 Kč).

panda
před 6 lety

@up, 275 taky ne!!!!

Presne jak @David Nadhera napsal, pre 2 jizdenky vychaza 500... Tak za jednou... Doufam ze nekdo to asi moze :D

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

:D tohle mi už přijde jak ty stupidní kvízy na fejsu... Díky, dopsáno - opraveno.

Avatar uživatele
d-n
před 6 lety

Jízdenku stačí koupit do Vraňan, kde začíná platnost Elbe/Labe. Že tam vlak obvykle nestaví nevadí.

Pro dvě osoby koupíme 2 samostatné jízdenky za 500 Kč. Jízdenka pro 5 osob za 550 Kč se vyplatí až od 3 osob.

Pražáci mohou ušetřit pár drobných koupením jízdenky až z Prahy-Podbaby, kam mohou dojet na lítačku nebo jízdenku MHD.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Podbaba super, ale ty Vraňany nepůjdou při cestě z Prahy použít, protože uvedené spoje tu nestaví a tudíž sem nejde koupit jízdenka.

Kryštof Hájek
před 6 lety

Dřív to skutečně nevadilo koupit jízdenku do/ze stanice, kde rychlík nestavil, ale nedávno mi paní průvodčí tvrdila, že to už nějakou dobu nelze, tak nevím nevím.

Avatar uživatele
d-n
před 6 lety

To se změnilo právě u té Podbaby a navazování tarifu PID a ČD - dřív šlo navazovat až v Sedlci, ale tam vlak nestaví. Dvě jízdenky ČD jde navazovat kdekoliv.

Avatar uživatele
Adam
před 6 lety

Ano, jizdenku z Prahy staci koupit do Vraňan. Sama pokladni za okynkem mi to takto navrhla. Od Vranan pote plati Labe-Elbe.

Avatar uživatele
test
před 6 lety

pozor PID neplatí ve všech rychlících

"Dřív to skutečně nevadilo koupit jízdenku do/ze stanice, kde rychlík nestavil, ale nedávno mi paní průvodčí tvrdila, že to už nějakou dobu nelze, tak nevím nevím."

když jsem se ptal na infolince, tak v eshopu doporučují koupit si jízdenku na kterýkoliv dřívější vlak a užít ji v rychlíku lze

Avatar uživatele
test
před 6 lety

"V Roudnici či v Ústí následně od výpravčího dokoupíte jízdenku Labe–Elbe"?? To nejde koupit přes internet předem? A musím za výpravčím nemůžu do pokladny? ;-)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Však to Dave píše v prvním odstavci "Zakoupíte ji jednoduše v den cesty u výpravčího ve vlaku nebo na nádraží...". Dopředu se jízdenka nedá koupit, jen v den odjezdu na pokladně ČD nebo průvodčího.

Avatar uživatele
Jarda
před 6 lety

Výpravčí nerovná se průvodčí že áno...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Být ještě na škole, asi bych za tohle dostal elektrický křeslo :)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Dave, je vidět, že nejsi železnicí moc políbený :-)

panda
před 6 lety

550/2=225? :O

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

:-D

Další akce