Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro obyvatele Ústeckého kraje zřejmě starý známý trik, jak se velmi levně podívat do saských Drážďan nejen za vyhlášenými vánočními trhy. Pro ty ostatní přinášíme návod, jak zbytečně nepřeplatit a jet do Drážďan za skutečně směšnou cenu díky skupinové jízdence Labe–Elbe.

Síťová celodenní jízdenka Labe–Elbe vás opravňuje k neomezenému cestování regionálními vlaky mezi Ústeckým krajem a Drážďany včetně nejbližšího okolí. Jízdenka současně platí na hromadnou dopravu v Ústeckém kraji i Drážďanech. Zakoupíte ji jednoduše v den cesty u průvodčího ve vlaku nebo na nádraží a cena je následující:

  • Jízdenka pro 1 osobu stojí 250 Kč
  • Jízdenka pro 3–5 osob stojí 550 Kč

Čili v ideálním případě máte celodenní jízdenku za 110 Kč, v obvyklejším počtu vychází při 4 lidech jízdenka na 138 Kč.

Pokud nejste z Ústeckého kraje, není nic jednoduššího než se sem levně dopravit za využití všech možných dopravních variant. Uveďme si praktický příklad z Prahy.

Při odjezdu z Prahy si koupíte běžnou zpáteční jízdenku z Hlavního nádraží nebo Holešovic do Roudnice nad Labem (při cestě přes Děčín) nebo do Ústí n. Labem. V Roudnici či v Ústí následně od výpravčího dokoupíte jízdenku Labe–Elbe a je hotovo.

Jedinou nevýhodou je logistická náročnost. No, prostě budeme přestupovat, a to dle zvoleného itineráře jednou v Ústí nebo dvakrát v Děčíně a německém Bad Schandau. Na celodenní výlet existují 2 varianty.

Cesta tam (sobota, neděle)

  • Praha – Děčín (6:51–8:31), Děčín – Bad Schandau (8:41–9:10) a Bad Schandau – Drážďany (9:15–9:58)
  • Praha – Ústí n. Labem (7:28–8:40) a Ústí n. Labem – Drážďany (9:18–10:21)

a zpět

  • Drážďany – Ústí n. Labem (16:00–17:03) a Ústí n. Labem – Praha (17:15–18:27)
  • Drážďany – Bad Schandau (17:59–18:43), Bad Schandau – Děčín (18:48–19:16) a Děčín – Praha (19:24–21:09)

Zpáteční jízdenky z Prahy do Roudnice pak zakoupíte za 319 Kč pro dva, za 517 pro čtyři a za 611 Kč pro pět lidí. Při cestě přes Ústí stojí dvě jízdenky 476 Kč pro dva, 796 Kč pro čtyři a 941 Kč pro pět lidí. Výsledkem je tedy suma mezi 233 až 488 Kč za zpáteční cestu z Prahy dle zvolené varianty a počtu osob. Čas jízdy se protáhne na 3 hodiny.

Běžná cena na přímých spojích je pak 734 Kč, kdy doba jízdy činí 2 hodiny a 15 minut.

Tip pro páry: Cestujete–li pouze ve dvou a na vánoční trhy, pak využijte zvýhodněnou adventní nabídku v podobě „Jízdenka ČD TIP Advent“ za 472 Kč na osobu.

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Český Krumlov
Roudnice nad Labem
Česká republika
Drážďany
Německo
Německo
Zpáteční 2 hod jízdy (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 734 Kč . Ušetříš přibližně 85 %.

Do kdy akce platí?

Jízdenka Labe–Elbe je platná celoročně.

Na jaké termíny jsou letenky?

Cestujte kdykoliv během roku.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Včera jsme využili tuto nabídku z Karlových Varů, Labe-Elbe platné již ze stanice Ostrov n.Ohří, stačilo tudíž dokoupit už jen zpáteční jízdenku KV-Ostrov, ráno si přivstat na OS Krušnohor s odjezdem v 7:14 z KV a v Ústí krásná návaznost na OS Vánoční kometa s odjezdem v 9:19. Jezdíme takhle každoročně na Striezelmarkt a vždy spokojenost :-) Přidávám odkaz na přehlednou mapu, kde je Labe-Elbe platné http://www.kr-ustecky.cz/jizdenk...e/ds-98825

Odpovědět
před 5 lety

Takže ohledně Prahy, aby se ukončily diskuze, obecně: pojedu z Prahy s přestupem v Ústí n/L na Kometu do Drážďan.

U pokladní přepážky, nebo na eshopu koupím (zpáteční/skupinovou která bude nejlevnější vzhledem k možným slevám) jízdenku do první stanice popř. zastávky na území Ústekého kraje ( v tomto připadě Hněvice), v pokladně si koupím jízdenku Labe/Elbe v den odjezdu (nelze zakoupit v předprodeji), tyto dva doklady vám stačí pro přepravu, byť vlak nikde nestaví. Proč? viz. SPPO ČD článek 21.10 (21. 10. Pokud jízdenka zní do nebo ze stanice, kde vlak nestaví, je cestující povinen předložit navazující nebo předchozí jízdenku nebo doplatit jízdné, nebo přepravné, na které prokáže nárok, minimálně do nebo z nejbližší stanice, kde použitý vlak dle platného jízdního řádu staví.)

před 5 lety

Ještě pozn. rozhodně nelze takto kombinovat jiízdu s vlaky EC/IC/Ex nebo EN neboť jízdenka Labe/Elbe platí pouze pro Os/Sp/R (vzhledem k novému jízdnímu řádu lze doplnit, že Rx spadá do kategorie R)

Přidat odpověď
před 5 lety

Dříve tahle jízdenka platila od Děčína do českého vnitrozemí i v EC,IC,EN. Takže člověk mohl strávit v Drážďanech více času a vlastně si koupil jen zpáteční jízdenku Praha - Vraňany a pak udělal dva přestupy Děčíně a Bad Schandau. Jízdné pro jednu odobu tak vyšlo na nějakých 330 Kč (dříve byla jízdenka za 200 Kč).

Odpovědět
před 5 lety
panda
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 32 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2017-11-30T16:04:28+01:00)

@up, 275 taky ne!!!!

Presne jak @David Nadhera napsal, pre 2 jizdenky vychaza 500... Tak za jednou... Doufam ze nekdo to asi moze :D

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

:D tohle mi už přijde jak ty stupidní kvízy na fejsu... Díky, dopsáno - opraveno.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
David Nádhera

Jízdenku stačí koupit do Vraňan, kde začíná platnost Elbe/Labe. Že tam vlak obvykle nestaví nevadí.

Pro dvě osoby koupíme 2 samostatné jízdenky za 500 Kč. Jízdenka pro 5 osob za 550 Kč se vyplatí až od 3 osob.

Pražáci mohou ušetřit pár drobných koupením jízdenky až z Prahy-Podbaby, kam mohou dojet na lítačku nebo jízdenku MHD.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Podbaba super, ale ty Vraňany nepůjdou při cestě z Prahy použít, protože uvedené spoje tu nestaví a tudíž sem nejde koupit jízdenka.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dřív to skutečně nevadilo koupit jízdenku do/ze stanice, kde rychlík nestavil, ale nedávno mi paní průvodčí tvrdila, že to už nějakou dobu nelze, tak nevím nevím.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Nádhera

To se změnilo právě u té Podbaby a navazování tarifu PID a ČD - dřív šlo navazovat až v Sedlci, ale tam vlak nestaví. Dvě jízdenky ČD jde navazovat kdekoliv.

před 5 lety

Ano, jizdenku z Prahy staci koupit do Vraňan. Sama pokladni za okynkem mi to takto navrhla. Od Vranan pote plati Labe-Elbe.

před 5 lety

pozor PID neplatí ve všech rychlících

"Dřív to skutečně nevadilo koupit jízdenku do/ze stanice, kde rychlík nestavil, ale nedávno mi paní průvodčí tvrdila, že to už nějakou dobu nelze, tak nevím nevím."

když jsem se ptal na infolince, tak v eshopu doporučují koupit si jízdenku na kterýkoliv dřívější vlak a užít ji v rychlíku lze

Přidat odpověď
před 5 lety

"V Roudnici či v Ústí následně od výpravčího dokoupíte jízdenku Labe–Elbe"?? To nejde koupit přes internet předem? A musím za výpravčím nemůžu do pokladny? ;-)

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Však to Dave píše v prvním odstavci "Zakoupíte ji jednoduše v den cesty u výpravčího ve vlaku nebo na nádraží...". Dopředu se jízdenka nedá koupit, jen v den odjezdu na pokladně ČD nebo průvodčího.

před 5 lety

Výpravčí nerovná se průvodčí že áno...

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Být ještě na škole, asi bych za tohle dostal elektrický křeslo :)

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dave, je vidět, že nejsi železnicí moc políbený :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
panda

550/2=225? :O

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

:-D

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Gambie
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Tam chceš!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Český Krumlov
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít boční panel
Drážďany
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo