Gibraltarská skála

Zimní Gibraltar z Londýna od 1.531 Kč.

0 komentářů
2016-08-17T11:02:39+02:00

O akci

Letecké společnosti Monarch Airlines a easyJet si připravily neobvykle výhodné ceny z Londýna přímo na Gibraltar. Ceny na mnoho termínů od listopadu do ledna, kdy na Gibraltaru vládnou příjemné teploty kolem 14 a 17 stupňů, jsou dostupné za 1.531 Kč. V případě Monarch Airlines jsou nejvýhodnější ceny pro odlety a přílety na letiště Luton, easyJet pak létá z Gatwicku. Do Londýna se téměř ze všech letišť v Česku, na Slovensku a v okolí dostaneme velmi často za ceny od 800 Kč do 1.800 Kč, vyšší ceny jsou spíše výjimkou.

Na Gibraltar se jiným způsobem, než letecky z Velké Británie nebo zdlouhavě po zemi ze Španělska nedostaneme, ještě před nedávnem jsme se při odletu z Prahy stěží dostali na celkovou cenu do 6.000 Kč, v tomto případě můžeme mít letenky z Prahy již za 3.300 Kč.

  • Londýn (Luton) - Gibraltar od 1.531 Kč rezervuj na Monarch Airlines >>
  • Londýn (Gatwick) - Gibraltar od 1.657 Kč rezervuj na easyJet >>
  • Cestovní období listopad 2016 až leden 2017
EasyJet i Monarch Airlines umožňují přepravu velkého příručního zavazadla o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Do Londýna

Z Česka a okolí nám poslouží především letecké společnosti Wizzair (letiště Luton), easyJet (letiště Gatwick a Stansted) nebo Ryanair (letiště Stansted).
  • Z Prahy létají všechny tři výše zmíněné aerolinky
  • Z Brna létá Wizzair a Ryanair
  • Z OstravyBratislavy se do Londýna dostaneme pouze s Ryanairem
  • Z Katovic, Košic Popradu nás pak doveze pouze Wizzair
Nebudeme-li se chtít podívat do Londýna, využijeme hotely v Lutonu nebo hotely u letiště Gatwick.

TIP: Pokud budete rezervovat kombinaci letenek z Prahy a na Gibraltar s easyJetem, vše udělejte v jednom kroku prostřednictvím tlačítka "Přidat další lety", ušetříte tak administrativní poplatek.

Gibraltar

Gibraltar je malé autonomní zámořské území Spojeného Království nacházející se v jižním cípu Evropy. Sousedí se Španělskem a je známé mimo jiné svým letištěm, které protíná celé území od západu k východu. Zajímavostí je, že jediná hlavní silnice tohoto poloostrova vede přímo skrz přistávací dráhu letiště, jsou zde instalovány běžné závory, jak je známe ze železničních přejezdů a když přistává nebo startuje letadlo, auta i chodci musí čekat.

Ubytování

Přímo na Gibraltaru cena běžných hotelů začíná na 2.200 Kč za dvoulůžkový pokoj a ani airbnb nebývá o mnoho levnější. Výhodnější tak pro nás určitě bude ubytovat se v příhraničím španělském městě La Línea de la Concepción, kde se v jednodušším hotelu vyspíme již za 850 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Na podobné ceny dosáhneme i v případě ubytování přes airbnb. Z Gibraltaru do La Líney se dostaneme pěšky za pár minut.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-08-17T12:02:39+02:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce