Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecké společnosti Monarch Airlines a easyJet si připravily neobvykle výhodné ceny z Londýna přímo na Gibraltar. Ceny na mnoho termínů od listopadu do ledna, kdy na Gibraltaru vládnou příjemné teploty kolem 14 a 17 stupňů, jsou dostupné za 1.531 Kč. V případě Monarch Airlines jsou nejvýhodnější ceny pro odlety a přílety na letiště Luton, easyJet pak létá z Gatwicku. Do Londýna se téměř ze všech letišť v Česku, na Slovensku a v okolí dostaneme velmi často za ceny od 800 Kč do 1.800 Kč, vyšší ceny jsou spíše výjimkou.

Na Gibraltar se jiným způsobem, než letecky z Velké Británie nebo zdlouhavě po zemi ze Španělska nedostaneme, ještě před nedávnem jsme se při odletu z Prahy stěží dostali na celkovou cenu do 6.000 Kč, v tomto případě můžeme mít letenky z Prahy již za 3.300 Kč.

  • Londýn (Luton) - Gibraltar od 1.531 Kč rezervuj na Monarch Airlines >>
  • Londýn (Gatwick) - Gibraltar od 1.657 Kč rezervuj na easyJet >>
  • Cestovní období listopad 2016 až leden 2017
EasyJet i Monarch Airlines umožňují přepravu velkého příručního zavazadla o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Do Londýna

Z Česka a okolí nám poslouží především letecké společnosti Wizzair (letiště Luton), easyJet (letiště Gatwick a Stansted) nebo Ryanair (letiště Stansted).
  • Z Prahy létají všechny tři výše zmíněné aerolinky
  • Z Brna létá Wizzair a Ryanair
  • Z OstravyBratislavy se do Londýna dostaneme pouze s Ryanairem
  • Z Katovic, Košic Popradu nás pak doveze pouze Wizzair
Nebudeme-li se chtít podívat do Londýna, využijeme hotely v Lutonu nebo hotely u letiště Gatwick.

TIP: Pokud budete rezervovat kombinaci letenek z Prahy a na Gibraltar s easyJetem, vše udělejte v jednom kroku prostřednictvím tlačítka "Přidat další lety", ušetříte tak administrativní poplatek.

Gibraltar

Gibraltar je malé autonomní zámořské území Spojeného Království nacházející se v jižním cípu Evropy. Sousedí se Španělskem a je známé mimo jiné svým letištěm, které protíná celé území od západu k východu. Zajímavostí je, že jediná hlavní silnice tohoto poloostrova vede přímo skrz přistávací dráhu letiště, jsou zde instalovány běžné závory, jak je známe ze železničních přejezdů a když přistává nebo startuje letadlo, auta i chodci musí čekat.

Ubytování

Přímo na Gibraltaru cena běžných hotelů začíná na 2.200 Kč za dvoulůžkový pokoj a ani airbnb nebývá o mnoho levnější. Výhodnější tak pro nás určitě bude ubytovat se v příhraničím španělském městě La Línea de la Concepción, kde se v jednodušším hotelu vyspíme již za 850 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Na podobné ceny dosáhneme i v případě ubytování přes airbnb. Z Gibraltaru do La Líney se dostaneme pěšky za pár minut.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Gambie
ušetříš až 36%
A už tam budem?
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Gibraltarská skála
Gibraltar

Skála na jihu Evropy

Za závorami lidé běžně čekají, až projede vlak. Na Gibraltaru je tomu tak, když zrovna letí letadlo. Vítejte na jednom z nejjižnějších bodů pevninské Evropy, kde udělat si selfie s kocovinou není žádný problém a kde při příznivém počasí můžete dohlédnout až do Afriky.

Průvodce pro Gibraltar