Občerstvení a letištní salónky zdarma při přestupu

Delší a zpravidla nutné přestupy nás potkávají téměř v každém letenkovém itineráři, a nezáleží na tom, jestli letíte do Evropy nebo daleko za její hranice. Pokud se neřadíte mezi šťastné držitele zlatých a platinových karet frequent-flyer programů nebo neomezeného Priority Passu, strávíte čekání na další let hladoví na lavičkách v letištních halách.

Jelikož cestujeme levně a neradi si ubíráme na komfortu, naučili jsme se využívat různých benefitů prémiových aerolinek, o které se s vámi rádi podělíme v tomto a nadcházejících článcích.

Nyní si řekneme, jak se zdarma najíst či se pohodlně usadit v letištním salónku při středně dlouhém přestupu.

Emirates

Poukaz na občerstvení v podobě plnohodnotného menu získáte u letů s Emirates zahrnujících minimální přestup 4 hodiny na letišti v Dubaji.

Voucher obdržíte při odbavení na letišti, případně si jej vyzvednete na transitní přepážce na Terminálu 3 po předložení letenek. Dostupné restaurace jsou vypsány na zadní straně voucheru.

Turkish Airlines

Poukaz na jídlo získáte za podobných podmínek i u Turkish Airlines - vaše lety musí zahrnovat přestup v Istanbulu na letišti Atatürk minimálně 5 hodin.

Voucher je k vyzvednutí na přepážce Care Point u nástupní brány 215. Během ranních hodin jsou k dispozici pouze snídaně, vouchery na klasické menu se vydávají od 9:00. Uplatníte je ve food-courtu téměř ve všech restauracích.

Singapore Airlines

Voucher v hodnotě 20 singapurských dolarů obdržíte automaticky při přestupu v Singapuru s letenkami vystavenými pod leteckou společností Singapore Airlines. Uplatníte jej v kterékoli restauraci nebo salónku.

Kupón si vyzvednete v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 a 3 po předložení vašich letenek zahrnující přestup se Singapore Airlines, SilkAir, Scoot nebo Air New Zealand. Společně s 20$ voucherem na cokoliv získáváte ještě jeden voucher navíc, který lze uplatnit pouze na nákup v duty-free obchodech.

Každý cestující má nárok pouze jednou na přidělení voucherů - tzn. při zpáteční cestě je již neobdržíte.

Air China

Vstup do salónku zahrnující neomezené občerstvení, internet a sprchy je vydáván cestujícím s Air China, kteří absolvují minimálně 4 hodinový přestup v Pekingu.

Salónek se nachází na Terminálu 3 a může být snadno přeplněný - rezervujte si proto místo předem skrze prodejce letenek.

China Southern Airlines

I s další čínskou aerolinkou můžete bezplatně zavítat do letištního salónku. China Southern Airlines jej však nabízí pouze cestujícím transferujících z vnitrostátního letu, a to za následujících podmínek:

• Přestup mezi 2 vnitrostátními lety minimálně 6 hodin
  • Přestup mezi mezinárodním a vnitrostátním letem minimálně 4 hodiny

Pokud jednu z těchto podmínek splňujete, můžete se těšit na prostorný salónek s neomezeným občerstvením, nápoji, internetem, sprchami i prostory pro spánek.

Korean Air

Volný vstup do salónku Prestige Lounge získáte s letenkami u Korean Air zahrnující přestup v Soulu 6 - 9 hodin. Podmínkou je neexistence dřívějšího možného spoje a letů výhradně operovaných Koreanem nebo linky Praha - Soul s ČSA. Nevztahuje se na tarify Y, O, A, G, T, N.

Voucher pro vstup do salónku si vyzvedněte na informacích v prvním patře.

Nejen tyto, ale i další aerolinky

U tzv. “meal vouchers” bývá problém ten, že nelze nikde předem dohledat oficiální zdroj informace a vesměs je nutné se dostavit na tranzitní přepážku letecké společnosti a individuálně se optat.

Tyto benefity bývají často v roli prémiových aerolinek - například Egypt Air, Qatar Airways či Etihad Airways by měly kupóny rozdávat taktéž.

Pokud víte o dalších aerolinkách nabízejících občerstvení či salónek při přestupu zdarma, napište nám do komentáře, děkujeme.

V příštím článku si povíme, jak zábavněji vyplnit celodenní přestup na některých letištích výlety do měst a s kterými aerolinkami se nemusíte bát nočních přestupů.

Dobry den, chtela jsem se zeptat zda Etihad poskytuje hotel nebo nejakou tour v Abu Dhabi. Pripadne co delat 16 hodin pres den? Dekuji :)

Za mesic letíme s Finnair Tokyo-Praha s 18 hodinovym cekanim v Helsinkách- nevíte, jestli neco nenabizi? Docetla jsem se pouze o slevě na ubytování, které i je tak dost drahé..

Aktivní před 6 hod

Máme s AirChina přestup v Pekingu přesně 3.55 minut, to máme asi peška, že?;-)

Aktivní před 34 min

1) ano 2) můžete i tak zkusit :-)

Aktivní před 6 hod

Díky;-) Kupovali jsme přes CL. Máme zkust požádat Student Agency nebo přímo Air China?

Aktivní před 3 dny

Vyřizuje se až na letišti v Pekingu, na tranzitní přepážce Air China. Určitě bych to zkusil :)

Avatar uživatele dostal.jaro

Nevím, jestli to ještě má smysl uprovavat, ale u CSA se vstup do salonku dává pouze v Guangzhou. V Pekingu to vypadá že ne. Alespoň podle webu. Na vlastní kůži to pocítím za týden, tak dám vědět.

Aktivní před 34 min

Určitě dej vědět :) díky.

Avatar uživatele digo

Zdravím, letím přes Dubai na Phuket přestávka 12 hodin. Dají nám Emirates něco? HOtel asi ne.. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele dejdarova

Ahoj, nemáte někdo info k China Easter airlines? čekání na další let cca 10h.díky

Přidal se 10. 12. 2016
Aktivní před 7 měs
Avatar uživatele Radik

Ahoj. Letime s flydubai z Bangkoku a mame v Dubaji mezi lety cas 16 hodin pres noc. Nevite jetli nabizeji hotel nebo nejaky vocher nebo cestu do mesta a zpatky? Bude to zrovna na Silvestra. Dekuji.

Aktivní před 34 min

Ahoj, flydubai je lowcost, nic takové ti nenabídne. Dnes už ani Emirates :) takže vezměte taxi a jeďte do města po vlastní ose.

Avatar uživatele pavel.mares007

Zdravim, Rad bych se zeptal, jestli nevite zda pri prestupu v Ammanu s Royal Jordanian, kterej trva cca 10 hodin mame narok na obcerstveni nebo hotel. A pokud na hotel, tak bych se rad zeptal zda transport na hotel tam i zpet organizuje letecka spolefnost. Diky

Aktivní před 3 dny

Ahoj, Royal Jordanian nabízí pro přestupy mezi 8 a 24 hodinami hotel zdarma, transfer ani vízum řešit nemusíte :)

Diky moc

Avatar uživatele pavel.mares007

Ahoj, tak nam bylo na letisti (zatim v Bangkoku) receno, ze narok na zadnej hotel nemame, ze by to bylo uvedeny v letence. Je mozny, ze sme o tento narok prisli kvuli koupi pres preprodejce? Konkretne v tomhle pripade pres Pelikan.cz, diky.

Avatar uživatele pavel.mares007

Update Tak nakonec na letisti v Ammanu probehlo vsechno vpohode a celkem profesionalne. Diky za tip.

Přidal se 09. 03. 2017
Avatar uživatele sarmirova.zuzka

Ahoj prosim ta kde si si ziadal ten hotel? letime s Royal a mame 10,5 hodinovy prestup v Ammane..

Avatar uživatele jan.krch

ahojte, chtěl jsem se optat, netušíte, jak je to s Cathay Pacific a dlouhým přestupem v HKG? Máme tam asi 10 hodin, letenka koupená od Cathay, letíme pak s jejich partnerem na Koh Samui (akce byla tu před nějakou dobou:) díky moc honza

Aktivní před 35 min

Zeptej se :) ale budu spíš sázet na rychlou otočku do HK.

Aktivní před 6 hod

Ahoj, našla jsem tohle- https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.cathaypacific.com/cx/images/NZ/Flyers/Terms_and_Conditions.pdf&ved=0ahUKEwjyz8r2objQAhVCAsAKHRtNAF0QFggiMAE&usg=AFQjCNFaLo04qNvKsiJjzASxl0R9NHbVVQ&sig2=lo9_eq485HHD0RU9RCy2Bw Podle toho to vypadá, že snad nárok máte. Ovšem je to z r.2012, takže už to nemusí být aktuální.

Avatar uživatele m.simek

Nemáte někdo zkušennost s douhým přestupem (6 až 7 hod.) v Ammanu s Royal Jordanian Airlines (kde se natáhnout a event meal voucher)

Aktivní před 3 dny

Pokud vím, tak Royal Jordanian nabízejí pouze hotel při přestupu delším než 8 hodin, o meal voucheru při kratších přestupech bohužel ani zmínka.

Přidal se 05. 11. 2015
Napsal 4 příspěvků
Avatar uživatele lojzic1

Ahoj Dave, ted mi prisla na mail zmena casu u letu na Krabi s Qatar Airways. Smerem tam mam cas na prestup 4 hodky, zpatky 6hodin v Doha.Misto puvodnich 2 hodin u obou letu co jsem rezervoval. Mam narok na naky voucher -jidlo,piti v Doha?dekuji za info

Aktivní před 35 min

Bohužel, Qatar nic při přestupu nenabízí a změna času není důvodem ke kompenzacím.

Přidal se 01. 12. 2014
Avatar uživatele Shari

Qatar mi udělali to samý. Momentálně se o voucher dohaduju. Mají na webu, že na voucher je nárok, když není jiný kratší přestup. A já se snažím trvat na tom, že jsem měla naplánovaný, zaplacený a jimi potvrzený kratší přestup, ale oni mi ho po třech měsících prodloužili svévolně, a tedy když mi udělali delší přestup, ať navalej jídlo. Taky by mě zajímalo, jestli jde letenky v takovém případě stornovat.

Avatar uživatele jana.fabesova

Letíme s Thai airways na Nový Zéland, máme 12 hod přestup v Bangkoku. Máme nárok na nějaké občerstvení či něco dalšího? A co se dá vidět za tu dobu v Bangkoku a vyplatí se vůbec jet do města? Díky za odpoveď.

Aktivní před 35 min

Z 12 hodin po odečtení přepravy a včasného příjezdu vám zbude zhruba 8 hodin čistého času na Bangkok... To už je srovnatelné s klasickým pobytem ;) Thai vyzkoušejte a dejte vědět, zda něco nabídli, díky.

Avatar uživatele jana.fabesova

Určitě potom dám vědět. Takovou cestu (Mnichov- Auckland) s dlouhým přestupem v Bangkoku absolvujeme poprvé, když nepočítám Karibik s jednoduchým přestupem v Paříži. Mohu mít tedy ještě pár dotazů, prosím? Odbavená zavazadla dostaneme až po příletu do Aucklandu? Jak to funguje na letišti v Bangkoku, když budeme chtít jet do města? Po příletu nepůjdeme k transferovým přepážkám, ale směrem EXIT? Budeme platit nějaké poplatky? A potom půjdeme na check-in k letu do Aucklandu nebo už budeme mít boarding pass z Mnichova? Díky za odpovědi.

Avatar uživatele jana.fabesova

Thai airways při 12 hodinovém čekání v Bangkoku neposkytli žádné občerstvení.

Avatar uživatele Kuba Mantlík

u turkish je to už 5 hodin přestup

Přidal se 15. 07. 2014
Napsal 4 příspěvků
Avatar uživatele stanic8

Nevi nekdo co treba British Airways pri prestupu v LHR?

Avatar uživatele ve.cernohorska

Dobrý den, letíme s China Eastern Airlines s dlouhým přestupem v Šanghaji, můžeme něco využít? Děkuji

Aktivní před 35 min

Budete zřejmě muset zjistit až na letišti.. Dělal jsem obsáhlý průzkum a toto je skutečně vše, co se mi podařilo dohledat. Budu rád za zpětné info.

Avatar uživatele lenka.sobotova18

Jak jste dopadli v Shangai,nas to ceka ted v utery,za info budu vdecna..Lenka

Avatar uživatele dejdarova

Ahoj, mohu poprosit ty, kteří mají už za sebou přestup v Šanghaji o nějaké info?

Avatar uživatele dinav

Moc to sem nepatří, ale chtěl jsem se vas zeptat na nahradu za zpozdeny/odloženy let s Turkama... letel jsem z Asie pres Istanbul do Budapesti s TA a let byl zrusen a letel az další. Povedlo se vam nekomu dostat financni kompenzaci od Turkischu?

Přidal se 02. 02. 2015
Avatar uživatele Ruslan Sky

Ahoj, letim s Air Serbia do Bangkoku s prestupem v Belehrade vic jak 12 hodin v noci a pak z Belehradu ETIHAD AIRWAYS. V letence je napsano ze cela cesta je operated by Air Serbia.Mam na neco narok? Predem dekuji za odpovedi :-)

Avatar uživatele Duda.pet

China eastern neco?

Avatar uživatele jirka.pok

Presnejsi info o Emirates Meal Voucherech: Od 07.08.2015 budou cestujícím s čekáním delším než 4 hodiny automaticky vytištěny poukazy na občerstvení společně s palubní vstupenkou již na letišti při odbavení. Pokud poukaz není vytištěn automaticky (např. na letišti SEZ), vyzvedne si jej cestující na tranzitní přepážce v Dubaji (po předložení palubních vstupenek). Poukaz na občerstvení není určen: 1) Cestujícím, kteří mají nárok na vstup do salonku v Dubaji 2) Cestujícím, kteří mají rezervovaný program Dubai Connect (dříve program STPC).

Avatar uživatele kosarjan1

Mohu se prosím zeptat, co znamenají ty tarify? Respektive je toto? http://www.aletenky.cz/novinky/Cestovn%C3%AD-t%C5%99%C3%ADdy-%E2%80%93-jak%C3%BD-v%C3%BDznam-maj%C3%AD-p%C3%ADsmenka-na-letence

Aktivní před 35 min

Společnosti je využívají pro snadnější manipulaci s cenou. Vysvětlení je na podrobnější článek, ale vesměs se písmeny udává, jak moc jsi zaplatil a tím pádem jak moc služeb nebo flexibility navíc dostaneš.

Přidal se 27. 04. 2016
Aktivní před 3 měs

No a máte někdo info o China Airlines? Dlouhý přestup na Taiwanu se asi týká (vzhledem k únorové bombě) hodně lidí :)

Aktivní před 35 min

Nic jsem nedohledal, vyzkouším až v listopadu :)

Přidal se 27. 04. 2016
Aktivní před 3 měs

Já právě taky ne. Každopádně já vyzkouším už v srpnu, tak když se do té doby nikdo neozve, budu na Tebe myslet a dám vědět :)

Avatar uživatele wenyrbk

často létám do Thajska a zatím nsem nevyužil Emirates z PRG přes DXB do HKT kvůli dlouhé čekačce v DXB (min.10h od půlnoci do dopoledne) mám nárok u Emirates na nocleh?

Avatar uživatele cuhanicovap

Jen pokud je zaklad letenky bez tax nad 1 200 USD, pak mas narok na ubytovani zdarma, jinak jen mealvouchers

Přidal se 07. 09. 2016
Napsal 38 příspěvků
Aktivní před 27 dny
Avatar uživatele Iveta

tak já mám v IST s TA přestup 3.45, je to možný!? Zkusím ukecat.

Přidal se 19. 10. 2013
Napsal 5 příspěvků
Aktivní před 11 měs
Avatar uživatele PMatl

Taky 3:45 prestup, kdy letíš, jestli to pak budu taky ukecávat☺

Aktivní před 35 min

Stejný čas jsem měl s Emirátama - nedali nic.

Avatar uživatele bostonma

Nemá někdo zkušenosti s austrian airlines ve Vídni mám 6 hod. přestup.Tak nějaké voucher by se hodil na občerstvení. Kartu na vstup do salonku nemám.

Avatar uživatele coolibra

Prosím o informaci jak to funguje s Air china, Je fakt , že jsme se nezeptali ale nám nic nedali ani když jsme přišli žebrat na Hour lounge na T3 alespoň o sprchu. Kvůli dlouhému čekání a šíleným cenám jsem se zařekl , že s Air China nikdy více. Kde se tedy dožadovat salonku jak píše Dave? Díky

Aktivní před 35 min

Tady komplet info: http://www.airchina.com.cn/vaservice/view/homepage/lounge/lounge.jsp Zpětně nic bohužel neuplatníš.

Přidal se 10. 02. 2016
Napsal 7 příspěvků
Avatar uživatele miker90

ještě přidám druhý dotaz, platí i při využití tranzitních víz nebo se nesmí opustit hala?

Aktivní před 35 min

Smí, na to to není vůbec vázáno.

Avatar uživatele dostal.jaro

Chtěl bych se zeptat, Ta možnost u CSA platí jen na letišti v Pekingu, nebo i na jiných (Guangzhou, Nanking, Hangzhou)? Díky.

Dle webu pouze v PEK.

Avatar uživatele honzamikulka

A čirou náhodou Ukraine Intl (UIA) .. nemáte s nimi někdo zkušenost prosím? :) díky!

Přidal se 01. 07. 2014
Napsal 49 příspěvků
Aktivní před 27 dny
Avatar uživatele Tonda 2

Máte někdo zkušenost s Etiopanama, hotel je jasný, ale jestli se při přestupu cca 4 hodinovem da dostat do salónku...? Priority pass v Adis nejde.

Avatar uživatele cuhanicovap

Já se tam nedostala, cekani 6 hodin - ale az uvidis to letiste, tak pochopis :-)

Avatar uživatele c2910358

Ahoj, letíme s Emirates do Kolomba, cestou tam máme 10 h v Dubaji. Ten čas bychom chtěli využít k prohlídce Dubaje (je to ale v noci). Nevíte, zda Emirates nabízí nějaké citytours nebo něco podobného? (ideálně zdarma :-) )

Avatar uživatele cuhanicovap

Turkish airlines dávají zdarma přenocování při nenávazném letu ( nejvíce do USA ), pokud přiletíte do Istanbulu ráno a odletíte do Prahy až odpoledne ( i přestože jsou dřívější lety ), můžete využít tzv."touristanbul", absolvovala jsem. Na přepážce ukážete palubku, cca v 9 ráno se odjíždí do města s průvodcem, nejdříve je snídaně a káva, poté památky ( vstupy zdarma ), pak tříchodový oběd a odjezd na letiště ( kdo letí až večer, je ještě odpolední prohlídka ). Naprosto úžasné !

Avatar uživatele martin.adam

letíme s TA a máme přestup na letišti Atatürk. Přiletíme ve 23.00hod. a odlet máme druhý den v 13.30hod. Máme nárok na bezplatné přenocování v hotelu ? Můžete mi prosdit kde a jak si to máme zajistit? letenky jsem koupil u Letušky. Děkuji M.

Avatar uživatele Kickassone

Tap Portugal - az se vratim ze Singapuru tak jim budu volat - davaji prenocovani v centru + cesta tam a zpatky taxikem ;) - ja mam diky tomu poslednimu C presnocni prestup v Portu, tak dam vedet, jestli to plati ;)

Přidal se 31. 03. 2015
Napsal 6 příspěvků
Avatar uživatele Ján Chocholáček

TAP Portugal ponúkajú prespanie v hotely s raňajkami v centre a prepravu do a z hotela (napr. Marriott) pri letoch do USA. Pri zerervaciu cez ich stránku je potreba zavolať na infolinku a požiadať o túto možnosť. Využili sme to minulý rok v Lisabone a je to ideálne na večerné poznanie mesta.

Avatar uživatele Kickassone

Janko - mas to ozkousene pres Lisabon? Zajima me jestli to delaji i pres Porto.. :)

Přidal se 31. 03. 2015
Napsal 6 příspěvků
Avatar uživatele Ján Chocholáček

Mám to vyskúšané dvakrát, obidva všetko bez problémov :) Porto netuším, ale skús zavolať na pražskú infolinku a tam ti poradia, sú ústretový v pohode :)

Avatar uživatele DobesovaMagda

TAP poskytuje ubytování jen v Lisabonu při nenávazných čistých letech téměř kamkoliv (jižní Amerika, USA, Azory). Plus musí být letenka zakoupena buďto přímo přes webové stránky www.flytap.com, nebo jakoukoliv českou agenturu.

Přidal se 18. 12. 2015
Avatar uživatele alenadrn

Ahoj, a nevíte někdo co Condor? Díky

Aktivní před 35 min

Condor zcela jistě nic dávat nebude.

Avatar uživatele milos

Zkusenost z letosniho dubna, let do hongkongu pres dubaj s emirates. Podstatne je aby se vsichni cestujici z jedne rezervace odbaili najednou jak v Ruzyni, tak v HK. Cestou tam jsem se odbavil sam, dva spolucestujici az po me. Dostali vouchery hned v Ruzyni, ja ne. V Dubaji uz mi ho pres ukazky voucheru kolegu a delsi snahu nedali, ze pry uz jsem ho dostal. No a cestou zpet jsem se byl odbavit prvni ja, voucher jsem dostal uz v HK, kolegum uz je dat pres dotaz nechteli ze se maji zeptat v Dubaji. A v Dubaji? pry uz je dostali v HK :) Po emailove reklamaci se asi po 14 dnech omluvili a pripsali mi par tisic mil do jejich bonus programu. Jeste musim zjistit jak se mile vyzivaji a jestli jsem "vydelal" :)

Aktivní před 35 min

Aha.. Takže zcela změnili systém a opravdu je vydávají pouze na check-inu, zajímavé. Ono asi pokud by si je nevyzvedl nikdo, např. u online check-inu, tak budou v Dubaji vydány bez problémů. Co se mil týče, pokud nejsi častý letec s EK, dají se dobře uplatnit za lety s easyJet.

Avatar uživatele Kickassone

Mile EK se daji uplatnit u Easy ? :) Za tenhle tyden mam 21k, rikal sem si ze to stejne nakonec propadne :))

Aktivní před 35 min

Záleží na ceně, nejlevnější lety jsou za 7.500 mílí a vše probíhá online, využil jsem a spokojenost :) http://www.emirates.com/cz/czech/skywards/about/partners/airlines/easyjet.aspx

Avatar uživatele Kickassone

Diky Dave.. Kazdopadne kdyz to porovnam s BAEC - jedna zpatecka do US businessem mi u BA hodi bud na zpatecku pro 2 v economy do Londyna a nebo jednu zpatecni letenku businessem pro 1.. :) (a za 2 zpatecky mam silver = tzn. salonky vsude po svete oneworld).. Za jednu zpatecku si muzu upgradnout jeden transatlantic segment z C do F.. Zpatecka do Singace pres Dubaj mi hodi na jednu zpatecni letenku s EasyJetem a ani 2 zpatecni Singapury mi nestacej na stribrnej status u EK, kterej by mi hodil dost mili na salonky EK.. A upgrade jednoho segmentu (treba Praha - DXB) stoji 30k mil - zpatecka mi dala 21k.. Tzn. muj finalni verdikt je, ze EK mile nestojej za rec ... :)

Aktivní před 35 min

S tím mohu jen souhlasit :D

Avatar uživatele lodovicius

Letel jsem z PRG pres FRA a SIN se SIA do Kota Kinabalu a voucher jsem dostal. Skvela spolecnost i letiste

Avatar uživatele gavko

Qatar Airways, prestup 9 a pol hodiny, bol som sa spýtať na voucher a bolo mi povedané že len ak mešká let, a ak by bol deň tak môžem ísť zdarma na obhliadku mesta s ich autobusom a sprievodcom, ak som to dobre pochopil :)

Přidal se 14. 02. 2015
Napsal 15 příspěvků
Aktivní před 6 měs
Avatar uživatele klarag

Diik za tip! Tohle se mi přesně hodí na cestu do Japonska s TA:)

Přidal se 17. 10. 2015
Napsal 3 příspěvků
Avatar uživatele savrc

Zrovna jsme se vratili, kdyby jsi potrebovala nejakou radu, dej vedet ;)

Přidal se 20. 08. 2015
Avatar uživatele JanaK

Letíme do Osaky 15.6., měla bych spoustu otázek, abychom si cestu a pobyt mohli užít s co nejmenším chaosem, prosím, ozvi se mi. janakvet@volny.cz

Avatar uživatele matusburan

Meal voucher od EgyptAir, na transit desk

Avatar uživatele traktor

Etihad tedy rozhodně nic nedává... Jen díky statusu u Srbů mám salonek, i arrival, v AUH.

Přidal se 18. 05. 2016
Napsal 9 příspěvků
Aktivní před 2 měs

Co znamena jen diky statusu u srbu? Mel bych se srbama taky letet a pak z Abu Dhabi Etihad. Je tam na neco narok?

Aktivní před 35 min

Založ si u Etihadu účet ve věrnostním programu a sbírej míle za lety. Automaticky ti přiřadí AIr Serbia z důvodu lokalizace trhu, ale je to stále stejný program. Mě utekl status asi o 500 mil :)

Avatar uživatele delta

Letěl jsem z Indie do Berlína přes Abu Dhabi (Indie - Abu Dhabi Etihad, Abu Dhabi - Berlín AirBerlin, oba úseky v ekonomické třídě, nejsem zaregistrovaný do jejich bonusového programu). Stopover v Abu Dhabi byl asi 14 hodin. Šel jsem na tranzitní přepážku Etihad, dostal jsem voucher na jídlo. Ještě mi řekli, že mám přijít znovu večer a že mám nárok na druhé jídlo (večeře). Fakt jsem ho dostal. Prostě se zeptat.

Přidal se 14. 04. 2015
Avatar uživatele pito

Môžem to využiť aj keď letím priamo s Air Serbia? Resp. niečo, čo by som mohol využiť, keď budem letieť s nimi Praha - Belehrad (8 hodín čakanie naviac v noci :/ ) - Berlín - NYC? Vďaka za prípadné rady.

Přidal se 08. 04. 2015
Avatar uživatele Ajus

Se Singapore Airlines se dostávájí na letišti Changi v Singapore taky vouchery :) http://www.singaporeair.com/en_UK/promotions/transit-promotion/

Děkuji, doplněno ;)

Aktivní před 6 hod

No nevím, nevím, původně jsem chtěla upozornit právě na Vouchery od Singapore Airlines, ale v podmínkách stoji, že se to týká pasažérů z následujících zemí- Australia, China (Mainland), Denmark, France, India, Indonesia, Italy, Netherlands, New Zealand, Russia, South Africa, Spain, Switzerland, Turkey and United Kingdom.

Aktivní před 35 min

Rok zpět na tiskovce byl tento benefit zmiňován i pro lety z Prahy (s ČSA do Frankfurtu a pak Singapore Airl.). Takže u této společnosti nebude problém.