Občerstvení a letištní salónky zdarma při přestupu

Delší a zpravidla nutné přestupy nás potkávají téměř v každém letenkovém itineráři, a nezáleží na tom, jestli letíte do Evropy nebo daleko za její hranice. Pokud se neřadíte mezi šťastné držitele zlatých a platinových karet frequent-flyer programů nebo neomezeného Priority Passu, strávíte čekání na další let hladoví na lavičkách v letištních halách.

Jelikož cestujeme levně a neradi si ubíráme na komfortu, naučili jsme se využívat různých benefitů prémiových aerolinek, o které se s vámi rádi podělíme v tomto a nadcházejících článcích.

Nyní si řekneme, jak se zdarma najíst či se pohodlně usadit v letištním salónku při středně dlouhém přestupu.

Emirates

Poukaz na občerstvení v podobě plnohodnotného menu získáte u letů s Emirates zahrnujících minimální přestup 4 hodiny na letišti v Dubaji.

Voucher obdržíte při odbavení na letišti, případně si jej vyzvednete na transitní přepážce na Terminálu 3 po předložení letenek. Dostupné restaurace jsou vypsány na zadní straně voucheru.

S platností od 1.12.2016 byla tato služba zrušena.

Turkish Airlines

Poukaz na jídlo získáte za podobných podmínek i u Turkish Airlines - vaše lety musí zahrnovat přestup v Istanbulu na letišti Atatürk minimálně 5 hodin.

Voucher je k vyzvednutí na přepážce Care Point u nástupní brány 215. Během ranních hodin jsou k dispozici pouze snídaně, vouchery na klasické menu se vydávají od 9:00. Uplatníte je ve food-courtu téměř ve všech restauracích.

Singapore Airlines

Voucher v hodnotě 20 singapurských dolarů obdržíte automaticky při přestupu v Singapuru s letenkami vystavenými pod leteckou společností Singapore Airlines. Uplatníte jej v kterékoli restauraci nebo salónku.

Kupón si vyzvednete v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 a 3 po předložení vašich letenek zahrnující přestup se Singapore Airlines, SilkAir, Scoot nebo Air New Zealand. Společně s 20$ voucherem na cokoliv získáváte ještě jeden voucher navíc, který lze uplatnit pouze na nákup v duty-free obchodech.

Každý cestující má nárok pouze jednou na přidělení voucherů - tzn. při zpáteční cestě je již neobdržíte.

Air China

Vstup do salónku zahrnující neomezené občerstvení, internet a sprchy je vydáván cestujícím s Air China, kteří absolvují minimálně 4 hodinový přestup v Pekingu.

Salónek se nachází na Terminálu 3 a může být snadno přeplněný - rezervujte si proto místo předem skrze prodejce letenek.

China Southern Airlines

I s další čínskou aerolinkou můžete bezplatně zavítat do letištního salónku. China Southern Airlines jej však nabízí pouze cestujícím transferujících z vnitrostátního letu, a to za následujících podmínek:

• Přestup mezi 2 vnitrostátními lety minimálně 6 hodin
  • Přestup mezi mezinárodním a vnitrostátním letem minimálně 4 hodiny

Pokud jednu z těchto podmínek splňujete, můžete se těšit na prostorný salónek s neomezeným občerstvením, nápoji, internetem, sprchami i prostory pro spánek.

Korean Air

Volný vstup do salónku Prestige Lounge získáte s letenkami u Korean Air zahrnující přestup v Soulu 6 - 9 hodin. Podmínkou je neexistence dřívějšího možného spoje a letů výhradně operovaných Koreanem nebo linky Praha - Soul s ČSA. Nevztahuje se na tarify Y, O, A, G, T, N.

Voucher pro vstup do salónku si vyzvedněte na informacích v prvním patře.

Nejen tyto, ale i další aerolinky

U tzv. “meal vouchers” bývá problém ten, že nelze nikde předem dohledat oficiální zdroj informace a vesměs je nutné se dostavit na tranzitní přepážku letecké společnosti a individuálně se optat.

Tyto benefity bývají často v roli prémiových aerolinek - například Egypt Air, Qatar Airways či Etihad Airways by měly kupóny rozdávat taktéž.

Pokud víte o dalších aerolinkách nabízejících občerstvení či salónek při přestupu zdarma, napište nám do komentáře, děkujeme.

V příštím článku si povíme, jak zábavněji vyplnit celodenní přestup na některých letištích výlety do měst a s kterými aerolinkami se nemusíte bát nočních přestupů.

Poradí někdo co na JFK přílet 22hod,odlet ráno v 10 hod s Delta airlines?

Letíme na Madeiru do Funchalu s přestupem v Amsterdamu, kde máme zde 7 hodin času. Je možné a vyplatí se opustit letištní prostor s prohlídkou města ? Jak cestovat do města Amsterdamu ?

Ahoj, za 7 hodin je relativně čas na krátkou prohlídku. O dopravě zde https://www.cestujlevne.com/letiste/amsterdam

Ahoj, chci se zeptat, jak je to s těma TA, v pondělí letím z Tbilisi a příletímdo Istanbulu v 18hod. navazný spoj mi letí až v sedm ráno...je vydávání voucherů nonstop, máte někdo zkušenost? jídlo se pak vyzvedává kde?:) moc díky a šťasné lety:)

Avatar uživatele wendell

Pokud už není pozdě tak pro příště : při přestupu 10 a více hodin je třeba projít přes pasovou a celní kontrolu. V hale se dat doprava a na konci haly vpravo je "Hotel Desk ". Tam předložit palubní lístek a pas a dostanete noc v hotelu včetně transferu tam a zpět a snídaně . Je třeba mít letenku od turkish Airlines a nesmí tam byt dřívější spojení .

Nějaké nové informace, nebo jestli se něco nezměnilo pro China Southern Airlines? :)

Minulý týden jsem měl 10-hodinový přestup v Guangzhou, tak můžu poskytnout info o bezplatném ubytování, které China Southern nabízí při delších přestupech...

Nemáte někdo info o Aeroflotu? :)

Dobry den, chtela jsem se zeptat zda Etihad poskytuje hotel nebo nejakou tour v Abu Dhabi. Pripadne co delat 16 hodin pres den? Dekuji :)

Za mesic letíme s Finnair Tokyo-Praha s 18 hodinovym cekanim v Helsinkách- nevíte, jestli neco nenabizi? Docetla jsem se pouze o slevě na ubytování, které i je tak dost drahé..

Máme s AirChina přestup v Pekingu přesně 3.55 minut, to máme asi peška, že?;-)

1) ano 2) můžete i tak zkusit :-)

Díky;-) Kupovali jsme přes CL. Máme zkust požádat Student Agency nebo přímo Air China?

Vyřizuje se až na letišti v Pekingu, na tranzitní přepážce Air China. Určitě bych to zkusil :)

Avatar uživatele dostal.jaro

Nevím, jestli to ještě má smysl uprovavat, ale u CSA se vstup do salonku dává pouze v Guangzhou. V Pekingu to vypadá že ne. Alespoň podle webu. Na vlastní kůži to pocítím za týden, tak dám vědět.

Určitě dej vědět :) díky.

Avatar uživatele digo

Zdravím, letím přes Dubai na Phuket přestávka 12 hodin. Dají nám Emirates něco? HOtel asi ne.. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele dejdarova

Ahoj, nemáte někdo info k China Easter airlines? čekání na další let cca 10h.díky

Avatar uživatele Radik

Ahoj. Letime s flydubai z Bangkoku a mame v Dubaji mezi lety cas 16 hodin pres noc. Nevite jetli nabizeji hotel nebo nejaky vocher nebo cestu do mesta a zpatky? Bude to zrovna na Silvestra. Dekuji.

Ahoj, flydubai je lowcost, nic takové ti nenabídne. Dnes už ani Emirates :) takže vezměte taxi a jeďte do města po vlastní ose.

Avatar uživatele pavel.mares007

Zdravim, Rad bych se zeptal, jestli nevite zda pri prestupu v Ammanu s Royal Jordanian, kterej trva cca 10 hodin mame narok na obcerstveni nebo hotel. A pokud na hotel, tak bych se rad zeptal zda transport na hotel tam i zpet organizuje letecka spolefnost. Diky

Ahoj, Royal Jordanian nabízí pro přestupy mezi 8 a 24 hodinami hotel zdarma, transfer ani vízum řešit nemusíte :)

Diky moc

Avatar uživatele pavel.mares007

Ahoj, tak nam bylo na letisti (zatim v Bangkoku) receno, ze narok na zadnej hotel nemame, ze by to bylo uvedeny v letence. Je mozny, ze sme o tento narok prisli kvuli koupi pres preprodejce? Konkretne v tomhle pripade pres Pelikan.cz, diky.

Avatar uživatele pavel.mares007

Update Tak nakonec na letisti v Ammanu probehlo vsechno vpohode a celkem profesionalne. Diky za tip.

Avatar uživatele sarmirova.zuzka

Ahoj prosim ta kde si si ziadal ten hotel? letime s Royal a mame 10,5 hodinovy prestup v Ammane..

Avatar uživatele jan.krch

ahojte, chtěl jsem se optat, netušíte, jak je to s Cathay Pacific a dlouhým přestupem v HKG? Máme tam asi 10 hodin, letenka koupená od Cathay, letíme pak s jejich partnerem na Koh Samui (akce byla tu před nějakou dobou:) díky moc honza

Zeptej se :) ale budu spíš sázet na rychlou otočku do HK.

Ahoj, našla jsem tohle- https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.cathaypacific.com/cx/images/NZ/Flyers/Terms_and_Conditions.pdf&ved=0ahUKEwjyz8r2objQAhVCAsAKHRtNAF0QFggiMAE&usg=AFQjCNFaLo04qNvKsiJjzASxl0R9NHbVVQ&sig2=lo9_eq485HHD0RU9RCy2Bw Podle toho to vypadá, že snad nárok máte. Ovšem je to z r.2012, takže už to nemusí být aktuální.

Avatar uživatele m.simek

Nemáte někdo zkušennost s douhým přestupem (6 až 7 hod.) v Ammanu s Royal Jordanian Airlines (kde se natáhnout a event meal voucher)

Pokud vím, tak Royal Jordanian nabízejí pouze hotel při přestupu delším než 8 hodin, o meal voucheru při kratších přestupech bohužel ani zmínka.

Avatar uživatele lojzic1

Ahoj Dave, ted mi prisla na mail zmena casu u letu na Krabi s Qatar Airways. Smerem tam mam cas na prestup 4 hodky, zpatky 6hodin v Doha.Misto puvodnich 2 hodin u obou letu co jsem rezervoval. Mam narok na naky voucher -jidlo,piti v Doha?dekuji za info

Bohužel, Qatar nic při přestupu nenabízí a změna času není důvodem ke kompenzacím.

Avatar uživatele Shari

Qatar mi udělali to samý. Momentálně se o voucher dohaduju. Mají na webu, že na voucher je nárok, když není jiný kratší přestup. A já se snažím trvat na tom, že jsem měla naplánovaný, zaplacený a jimi potvrzený kratší přestup, ale oni mi ho po třech měsících prodloužili svévolně, a tedy když mi udělali delší přestup, ať navalej jídlo. Taky by mě zajímalo, jestli jde letenky v takovém případě stornovat.

Avatar uživatele jana.fabesova

Letíme s Thai airways na Nový Zéland, máme 12 hod přestup v Bangkoku. Máme nárok na nějaké občerstvení či něco dalšího? A co se dá vidět za tu dobu v Bangkoku a vyplatí se vůbec jet do města? Díky za odpoveď.

Z 12 hodin po odečtení přepravy a včasného příjezdu vám zbude zhruba 8 hodin čistého času na Bangkok... To už je srovnatelné s klasickým pobytem ;) Thai vyzkoušejte a dejte vědět, zda něco nabídli, díky.

Avatar uživatele jana.fabesova

Určitě potom dám vědět. Takovou cestu (Mnichov- Auckland) s dlouhým přestupem v Bangkoku absolvujeme poprvé, když nepočítám Karibik s jednoduchým přestupem v Paříži. Mohu mít tedy ještě pár dotazů, prosím? Odbavená zavazadla dostaneme až po příletu do Aucklandu? Jak to funguje na letišti v Bangkoku, když budeme chtít jet do města? Po příletu nepůjdeme k transferovým přepážkám, ale směrem EXIT? Budeme platit nějaké poplatky? A potom půjdeme na check-in k letu do Aucklandu nebo už budeme mít boarding pass z Mnichova? Díky za odpovědi.

Avatar uživatele jana.fabesova

Thai airways při 12 hodinovém čekání v Bangkoku neposkytli žádné občerstvení.

Avatar uživatele Kuba Mantlík

u turkish je to už 5 hodin přestup

Avatar uživatele stanic8

Nevi nekdo co treba British Airways pri prestupu v LHR?

Avatar uživatele ve.cernohorska

Dobrý den, letíme s China Eastern Airlines s dlouhým přestupem v Šanghaji, můžeme něco využít? Děkuji

Budete zřejmě muset zjistit až na letišti.. Dělal jsem obsáhlý průzkum a toto je skutečně vše, co se mi podařilo dohledat. Budu rád za zpětné info.

Avatar uživatele lenka.sobotova18

Jak jste dopadli v Shangai,nas to ceka ted v utery,za info budu vdecna..Lenka

Avatar uživatele dejdarova

Ahoj, mohu poprosit ty, kteří mají už za sebou přestup v Šanghaji o nějaké info?

Avatar uživatele dinav

Moc to sem nepatří, ale chtěl jsem se vas zeptat na nahradu za zpozdeny/odloženy let s Turkama... letel jsem z Asie pres Istanbul do Budapesti s TA a let byl zrusen a letel az další. Povedlo se vam nekomu dostat financni kompenzaci od Turkischu?

Načíst všechny komentáře