New York je častým cílem cestovatelů ať už mířících do Ameriky přímo z Evropy, nebo během svého roadtripu po Americe. Podívejte se na všechny možnosti, jak se dostat do New Yorku.

Letecky z Evropy

Pokud letíte na východní pobřeží Ameriky, pravděpodobně bude vaším cílem jen a pouze New York. I proto sem denně směřují desítky letů od všech možných aerolinií ze všech možných větších i menších letišť včetně Prahy a Vídně.

Letiště v New Yorku

Do New Yorku se létá z Evropy na 2 letiště, a to:

Občas naleznete lety i na letiště La Gardia. Sem se ale létá jedině po přestupu v USA nebo Kanadě. Čtvrté letiště, se kterým se při vaší cestě do New Yorku můžete setkat, je letiště Newburgh, které je využíváno nízkonákladovými společnostmi a od New Yorku je vzdálené přes 100 kilometrů.

Přímé lety do New Yorku

Přímý let do New Yorku je jistě pohodlnou volbou. Doba letu mnohdy netrvá ani 9 hodin, avšak uspořený čas je vykoupen cenou. Oproti letenkám s přestupem bývá přímý let dražší o 20 až 30 %.

Přímé lety z Prahy zakoupíte s předstihem za 12 až 14 tisíc korun. Jedná se o lety bez zavazadel, které je případně nutno dokoupit. Z Prahy se létá do New Yorku sezónně zhruba od května do října. Z Prahy do New Yorku létá United a Delta.

Lepší situace je s odlety z Vídně, kde se ceny pohybují okolo 400 EUR a létá se celoročně každý den na obě newyorská letiště JFK i Newark. Z Vídně do New Yorku létá aerolinie Austrian.

Lety do New Yorku s přestupem

O dost bohatší a levnější nabídku najdete, pokud poletíte s jedním přestupem. Doba letu se prodlouží minimálně o 4 hodiny, ale letenky budou o třetinu levnější.

Obvyklá cena letenek s přestupem je dnes okolo 9 tisíc korun při koupi ve vhodnou chvíli. V akcích ceny klesají i k 6 tisícům a přes prázdniny a termíny s vyšší poptávkou se pod 14 tisíc nedostanete.

Do New Yorku s přestupem poletíte nejčastěji s aeroliniemi Air Canada, British Airways, KLM, Air France, Delta Airlines, Lufthansa, Swiss, Aer Lignus, Singapore Airlines a jiné.

Autobusem

Alternativní cestou, kterou využijete v případě pobytu v USA, jsou dálkové autobusy a vlaky.

Zejména autobusy společností Megabus, BoltbusGreyhound a nově i Flixbus spojují New York s okolními městy jako Boston, Filadelfie či Washington DC přímými spoji, na něž se v čase předprodeje nabízí jízdenky za 1 USD či dokonce zdarma. Obvykle se předprodeje začínají objevovat vždy 2 měsíce před plánovaným termínem.

Zastávky jednotlivých společností se liší a stejně tak se liší i u konkrétní společnosti v závislosti na obsluhované lince. Informaci odkud z Manhattanu autobus odjíždí zjistíte vždy při koupi jízdenky do / z New Yorku.

Vlakem

Americké vlaky Amtrak pak propojují New York se stejnými městy v okolí za mírně vyšší cenu, ale též při vyšší cestovní úrovni. Navíc, kdo by nechtěl vystupovat třeba na fenomenálním nádraží Grand Central Terminal?

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu