Letecky

New York je nejčastěji jediným cílem cestovatelů při cestě přes Atlantik a i proto bude vaším prvním kontaktním bodem s New Yorkem letiště JFK, případně Newark. Letenky za posledních několik let výrazně klesly a není tak problém kdykoli v průběhu roku (vyjma letních prázdnin) sehnat letenky do 12 000 korun. Nabídka je obrovská, proto se zkracuje i doba letu, která v případě přímého letu z Prahy nepřesáhne 9 hodin a v případě letu s jedním přestupem se bude pohybovat mezi 12–15 hodinami.

Letecké společnosti, které nejčastěji uvidíte při svém vyhledávání letenek do New Yorku, budou Air Canada, British Airways, KLM, Air France, Delta Airlines a jiné.

Přečtěte si naše podrobné tipy a rady, jak nejlépe koupit letenky do New Yorku.

New York a jeho okolí obsluhují 4 nejdůležitější letiště:

  • New York John F. Kennedy, kam létá nejvíce letů z Evropy,
  • New York Newark je letištěm za New Jersey s dobrou konektivitou na Manhattan,
  • La Guardia, kam přiletíte, pokud budete přestupovat v USA či Kanadě,
  • Newburgh je nově využíváno nízkonákladovými aerolinkami jako Norwegian.

Detailně zpracovanou cestu z letiště najdete v jednotlivých odkazech směřujících na naše průvodce letišti.

Autobusem

Alternativní cestou, kterou využijete v případě pobytu v USA, jsou dálkové autobusy a vlaky.

Zejména autobusy společností Megabus, BoltbusGreyhound a nově i Flixbus spojují New York s okolními městy jako Boston, Filadelfie či Washington DC přímými spoji, na něž se v čase předprodeje nabízí jízdenky za 1 USD či dokonce zdarma. Obvykle se předprodeje začínají objevovat vždy 2 měsíce před plánovaným termínem.

Zastávky jednotlivých společností se liší a stejně tak se liší i u konkrétní společnosti v závislosti na obsluhované lince. Informaci odkud z Manhattanu autobus odjíždí zjistíte vždy při koupi jízdenky do / z New Yorku.

Vlakem

Americké vlaky Amtrak pak propojují New York se stejnými městy v okolí za mírně vyšší cenu, ale též při vyšší cestovní úrovni. Navíc, kdo by nechtěl vystupovat třeba na fenomenálním nádraží Grand Central Terminal?

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu