Průvodce městem

Nikdy nespící New York

New York je legendou, ikonou všech metropolí, Velkým jablkem, Gothamem a především městem, které nikdy nespí.

1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Je sídlem světového finančního trhu, stejně jako hlavním dějištěm politické, kulturní i industriální scény. Nikde jinde nenajdete město, které by dokázalo oslnit z tolika mnoha rozdílných úhlů pohledu. Při pomyšlení na to, že zde žijí obyvatelé více než 180 států světa, tu můžete a budete obdivovat střípky celé škály civilizační kultury.

Zejména díky této rozmanitosti si New York vytvořil vlastní kouzlo, které vás pohltí při každé návštěvě, což je možná i jeden z mnoha důvodů, proč se sem cestovatelé tak rádi vracejí.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
5–10 dní
New York může bavit i měsíc, ale tohle je optimální délka pobytu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
New York je vhodný k návštěvě napříč všemi ročními obdobími.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 1x do měsíce.
Akční nabídky

Praktické tipy do New Yorku

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Spojené státy americké

Zavřít boční panel

Doprava

Jak se nejlépe pohybovat ve měste a okolí

Jak se dostat do New Yorku

Letecky

New York je nejčastěji jediným cílem cestovatelů při cestě přes Atlantik a i proto bude vaším prvním kontaktním bodem s New Yorkem letiště JFK, případně Newark. Letenky za posledních několik let výrazně klesly a není tak problém kdykoli v průběhu roku (vyjma letních prázdnin) sehnat letenky do 12.000 korun. Nabídka je obrovská, proto se zkracuje i doba letu, která v případě přímého letu z Prahy nepřesáhne 9 hodin a v případě letu s jedním přestupem se bude pohybovat mezi 12–15 hodinami.

Letecké společnosti, které nejčastěji uvidíte při svém vyhledávání letenek do New Yorku, budou Air Canada, British Airways, KLM, Air France, Delta Airlines a jiné.

New York a jeho okolí obsluhují 4 nejdůležitější letiště:

Detailně zpracovanou cestu z letiště najdete v jednotlivých odkazech směřujících na naše průvodce letišti.

Autobusem

Alternativní cestou, kterou využijete v případě pobytu v USA, jsou dálkové autobusy a vlaky. Zejména autobusy společností Megabus, Boltbus či Greyhound spojují New York s okolními městy jako Boston, Filadelfie či Washington DC přímými spoji, na něž se v čase předprodeje nabízí jízdenky za 1 $.

Vlakem

Americké vlaky Amtrak pak propojují New York se stejnými městy v okolí za mírně vyšší cenu, ale též při vyšší cestovní úrovni.

Jak se dopravovat po New Yorku

Zapomeňte na to, že byste se v New Yorku obešli bez prostředků městské hromadné dopravy či taxi. Projít pěšky budete moci části Manhattanu, ale nikdy ne celý. V New Yorku využijete nejvíce metro.

Metrem

New York díky své rozlehlosti obsluhuje na 25 linek odlišených mezi sebou písmeny a barvami 24 hodin denně. Mnohé z nich na samotném Manhattanu jezdí společnými trasami a rozdělují se až při cestách do předměstí Bronxu, Queensu či Brooklynu.

Mapa metra web.mta.info/maps.

Ačkoli se zprvu může zdát doprava metrem v New Yorku komplikovaná, brzy ji prohlédnete a po pár jízdách budete jezdit jako rodilý Newyorčan. Stanice jsou přehledně značeny, stejně tak i případné přestupy.

Nutné je si zakoupit kartičku na metro, tzv. Metro Card. Ta samotná je zpoplatněna 1 $ a lze ji používat, respektive dobíjet vícekrát. Jízdné je pak rozděleno na jednorázové či časově zvýhodněné.

Jednorázová sazba činí 2,75 $ a příliš se nevyplatí. Kupte si raději 7denní za 32 $ nebo měsíční za 121 $. Ceny pro děti jsou poloviční.

Při vstupu do metra budete procházet turnikety, kdy vždy kartičku přiložíte a projdete. Při výstupu se již nepípá.

Při cestování newyorským metrem pamatujte na dvě možné komplikace – některé přestupní stanice nejsou přestupní. Musíte opustit metro a znovu projít turniketem. Pokud máte 7denní jízdenku, nemusíte si s tím lámat hlavu. Noční metra jsou často rozdělena na lokální a expresní. Ujistěte se, kam přesně metro jede, abyste svou zastávku nepřejeli a nečekali dlouho na další spoj.

Web dopravního podniku mta.info.

Metro (subway) v New Yorku

Autobusy

Autobusem se po New Yorku příliš nejezdí, alespoň do té chvíle, kdy se bavíme pouze o turistech. Autobusy jsou značeny písmenem a číslem, kdy písmeno značí oblast, v níž autobus jezdí (M = Manhattan, Bx = Bronx, B = Brooklyn, Q = Queens; a S = Staten Island). Číslo pak doplňuje konkrétní linku.

Při nástupu strčíte vaší Metro Card do validátoru, který kartičku načte a zase vrátí.

Mapy jednotlivých linek dle oblastí web.mta.info/maps.

Taxi

Pro New York tolik typické žluté taxíky budou vaším každodenním zátiším v ulicích Manhattanu. Pokud byste potřebovali rychlý a pohodlný přesun, mávněte.

Taxi v New Yorku stojí 3 $ za nástupní taxu a následně 0,5 $ za každých 300 metrů. Platit můžete jak v hotovosti, tak i platebními kartami.

Taxi v New Yorku

Loď na Staten Island

V případě cesty na Staten Island vyplouvá každých 30 minut trajekt, který je zdarma. Plavbu byste měli podniknout i pokud návštěvu Staten Islandu neplánujete. Pluje totiž podél Sochy svobody a naskytne se nejen krásný pohled na tuto sochu, ale zejména pak na celý Downtown Manhattanu.

Po připlutí na Staten Island je možné rychle přeběhnout na další trajekt a do minuty tak odplout zpět. Mnoho lidí poběží s vámi, cestují tak všichni turisté.

Pohled na Downtown

Zavřít boční panel

Ubytování

Kde a za kolik přenocovat

New York je rozdělen do hlavních 5 oblastí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Pro běžného cestovatele je stěžejní lokalita Manhattanu a přilehlé oblasti Queensu a Brooklynu. Platí zde jednoduché pravidlo – čím blíže centru budete, tím hlouběji si do kapsy sáhnete.

Lokality

Manhattan je hlavním dějištěm celého New Yorku a přes svou rozlohu jej můžeme ještě rozdělit na dolní Manhattan, střed okolo Times Square a horní oblast podél Central Parku.

Dolní Manhattan je nejlevnější oblastí na Manhattanu, kde byste se mohli ubytovat. Ve čtvrtích jako Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street najdete pokoje od 1.000 Kč. Nutno však počítat s tím, že dostanete to, za co si zaplatíte. Pokoje jsou tak mnohdy bez oken a některé mají i společné sociální zařízení.

Okolí Times Square láká svou ideální polohou, kdy turistická místa jako Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Centra Terminal a jiné jsou v docházkové vzdálenosti. Nenechte se však zmást – dopravě městskou hromadnou dopravou se stejně při delších cestách nevyhnete. Oblast nabídne převážně kvalitnější hotely s cenami okolo 3.000 Kč za noc a pokoj.

Hotely od jižní hranice Central Parku směrem na sever není příliš nutné zmiňovat. Díky poloze a vyšším cenám bývají často nevýhodné. Najdete zde ale více hostelů či soukromých apartmánů přes airbnb.

Queens máme nejradši, konkrétně lokalitu Long Island City, která je jen 2 stanice metrem od Central Parku a do 10 minut budete až u samotného Times Square. Ceny díky tomu, že se nejedná o Manhattan, klesají, a proto není problém najít 3* hotely okolo 2.000 Kč za noc. Pokud se dokážete odprosit od toho, že nebudete bydlet na Manhattanu, ušetříte bez toho, aniž byste ztratili kvalitu.

Obdobou Queensu je pak Brooklyn, který sousedí s dolním Manhattanem. I zde platí, že je vhodnější najít ubytování co nejblíže k hranici s Manhattanem, abyste minimalizovali každodenní dojíždění. Ceny budou obdobné s Queensem.

Ceny

Při výběru ubytování v New Yorku pamatujte na dvě věci:

 • Ceny jsou uváděny bez tax (+ 14,75 %) a městských poplatků (cca 3–5 $ za noc),
 • Ceny v létě budou 2–3krát vyšší než v zimě.

Zároveň doporučujeme ubytování rezervovat co nejdříve, protože poptávka bude vždy vysoká a čím dříve budete rezervovat, tím větší šanci máte na rozumnou cenu.

Jak bylo výše řečeno, dají se sehnat levnější pokoje do 1.500 Kč, ale raději při svých kalkulacích počítejte s 2.000–3.000 Kč za noc. Zkontrolujte ceny na váš pobyt.

Je vhodné si také předem alespoň částečně nastínit itinerář a dle toho vybírat oblast či konkrétní hotel. Nemá totiž význam kvůli deseti ušetřeným dolarům za pokoj denně dojíždět o 30 minut více.

Zavřít boční panel

Co podniknout

Nejlepší výlety a aktivity

Coffee break

Pití kávy se stalo v New Yorku tradiční aktivitou a nejednoho člověka najdete na ulici s papírovým kelímkem v ruce v jakoukoli denní dobu. Posaďte se při svých toulkách městem do jedné ze stovek kavárenských poboček Starbucksu a pozorujte běžný cvrkot Newyorčanů.

Nákupy oblečení

Nakupování v New Yorku je velkým tématem, kterému se věnuje i naše fórum. Hlavní lokality, kde dobře a levně nakoupíte nové neokoukané zboží předních módních značek, jsou:

Macy’s na Herald Square je legendární obchodní dům na Manhattanu. Najdete tu doslova vše od obleků, sportovního oblečení, bot až po domácí doplňky. Na recepci si vyzvedněte kartičku pro dodatečnou 10% slevu – budete potřebovat cestovní pas.

21 Century ve Financial Disctrictu dříve proslulo neřízenou hrabárnou posledních kousků za ty nejlepší ceny, které mnohdy atakovaly i hranici 1 $. Dnes je podobných extrémních doprodejů méně a více tu najdete i běžné kolekce.

New Jersey Garden’s je outletové centrum, kam se dopravíte autobusy z Porth Authority. Zpáteční lístek zakoupíte v automatu za 14 $ a jedná se o autobus č. 111 odjíždějící ze zastávky 222. Při vstupu je možné na recepci vyzvednout slevovou knížku za 5 $ – podívejte se na aktuální slevy, zda se pro vás vyplatí.

Fifth Avenue je zřejmě nejznámější nákupní ulicí na celém světě. Najdete zde nejen luxusní butiky značek Prada, Tiffany, Gucci, Armani, Versace, BVLGARI a jiné, ale též běžné módní značky typu Victoria Secret, Michael Kors, Abercrombie Fitch, Hollister, Next, Zara, Victoria Secret’s atd. Rozhodně tuto ulici a obchodní v ní nezatracujte – každý obchod má sekci s výprodeji, kde najdete také kousky se slevou 90–70 %.

Muzejní šílenství

Na území New Yorku se nachází více než stovka muzeí a jinak kulturně či historicky zaměřených organizací. Mnohé z nich znáte, mnohé doporučujeme na mapě míst, která navštívit, ale v žádném případě tu nemáme prostor k vypsání všech muzeí v New Yorku.

Pro snad ucelený seznam navštivte stránku: wikipedia.org/wiki/List_of_museums_in_New_York_City.

Sportovní zápasy

New York a jeho blízké okolí je sídlem největších sportovních klubů napříč sportovním světem. Nenechte si ujít hokejové zápasy New York Rangers s kultovní atmosférou v MSG aréně, kde sídlí také basketbalový klub New York Knicks.

Jmenovat můžeme samozřejmě hokejové rivaly New York Yankees nebo New Jersey Devil’s.

New York Rangers v Madison Square Garden

Světová gastronomie

Ačkoli je New York městem Ameriky, díky své kosmopolitní povaze nabídne gastronomii ze všech koutů světa. Výhodou je, že většinu restaurací vždy vedou původní obyvatelé dané země, a proto mají jídla tradiční autentičnost.

Kdo by ale letěl do New Yorku kvůli pizze či kung pau? Ochutnejte pravou Ameriku!

Jedny z nejlepších hamburgerů ochutnáte ve fastfoodu Five Guys. Éru Elvise Presleyho okusíte v řetězci Johny Rocket’s s rudými koženými sedačkami, obřími mléčnými šejky a samozřejmě skvělými burgery.

Five Guys

Sportovní aktivity v Central Parku

Central Park není jen místem k odpočinku v jinak rušné metropoli, ale i ideálním místem ke sportovním aktivitám. Obujte nové boty značky Nike a uběhněte nějaký ten kilometr napříč parkem. Rozhodně v tom nebudete sami.

Co vidět a navštívit v New Yorku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v New Yorku

Zavřít boční panel

Socha svobody

Symbolem New Yorku, ale i celé Ameriky, je Socha svobody. 46 metrů vysoká socha stojící na 47 metrů vysokém podstavci připomíná přátelství a pomoc, kterou Francie v roce 1776 vyjádřila podporu americkým osadníkům v boji za nezávislost nad Velkou Británií. Symbol svobody stojí na ostrůvku Liberty Island pod Manhattanem od roku 1886 a dnes je jednou z celosvětově nejvyhledávanějších turistických atrakcí.

K Soše svobody na Liberty Island se dostanete při zakoupení vstupenek pouze na webu statuecruises.com, které zahrnují i lodní přepravu z přístavu v Battery parku. Na výběr jsou 3 varianty:

 • Reserve Ticket za 18,5 $ zahrnující vstupy na Liberty Island a Ellis Island,
 • Pedestal Reserve Ticket za 18,5 $ zahrnuje navíc vstup do podstavce Sochy svobody. Počet vstupenek je omezen a vyžaduje včasnou rezervaci,
 • Crown Reserve Ticket za 21,5 $ vám umožní navíc vstup do korunky.

Lodě vyplouvají z Battery parku každých 15–20 minut od 8:30 do 16:00.

Pokud se vám nechce platit, Sochu svobody uvidíte z několika desítek metrů také při plavbě na Staten Island. Loď vyplouvá každých 30 minut ze Staten Island Ferry (asi 5 minut od Battery parku) a je zdarma.

Zavřít boční panel

Central Park

Nejznámější městský park na světě se nachází v horní polovině Manhattanu od 59. do 110. Street a představuje zelený ráj uprostřed mrakodrapové zástavby, který je od roku 1963 národní historickou památkou.

Najdete zde několik uměle vybudovaných jezírek a jezer, mostů, spousty kilometrů chodníků, dva bruslařské stadiony a dokonce newyorskou zoo.

Celoročně tu narazíte na desítky běžců, cyklistů a bruslařů. V zimě není výjimkou sáňkování.

Park si zahrál v několika filmech, z nichž nám všem jistě utkvěly v paměti scény z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

Pokud vás zmůže městský styl New Yorku, odpočiňte si v této oáze klidu.

Zavřít boční panel

Rockeffeler Center

Rockeffeler Center nemůžete minout, je doslova povinností se tu při každé návštěvě zastavit. Nejedná se totiž o jednu turistickou památku, ale rovnou několik. V rozsáhlém komplexu 19 budov tu najdete:

 • Top of The Rock Observation Deck,
 • The Channel Gardens,
 • NBC Studios,
 • Radio City Music Hall,
 • Zimní kluziště u sochy Promethea,
 • Vánoční strom během Vánoc.

Nejdůležitějším je samozřejmě vyhlídka Top of The Rock, na níž se dostanete každý den od 8 do půlnoci. Vstup stojí 34 $ + taxy, tedy 37,02 $. Za dalších 15 $ si můžete přikoupit verzi „ Sun & Stars“, při níž máte druhý vstup během téhož dne navíc. Podívejte se na nezapomenutelné výhledy během dne i pod rouškou noci.

Lístky není nutné objednávat předem alespoň do té doby, kdy byste chtěli na exponovaný čas okolo západu slunce. Nákup učiníte na: topoftherocknyc.com/buy-tickets.

NBC Studios nabízí prohlídky do zátiší jedné z největších televizních společností na světě. Hodinové prohlídky se konají ve všední dny od 8:20 do 14:00 a o víkendech od 8:20 do 17:00. Cena činí 33 $ + taxy a doporučuje se objednat lístek předem na: thetouratnbcstudios.com,

Radio City Music Hall je koncertní sál, který pravidelně dělá zázemí nejznámějším šou a vystoupením. Aktuální kalendář akcí najdete na stránkách: radiocity.com/calendar.

Zbylé tři atrakce si prohlídněte zdarma. Zahrady kolmě směřují k zimnímu kluzišti. To má svou neopakovatelnou atmosféru zejména v období vánočních svátků, kdy je zde vystaven nejznámější vánoční strom New Yorku, který si zahrál v několika filmech.

Zavřít boční panel

Metropolitní muzeum umění

Metropolitan Museum of Art nebo zkráceně The MET, jak můžete často mezi Newyorčany slyšet, se nachází na východním kraji Central parku již od roku 1870. Vystavuje světoznámá díla největších umělců a ročně projde branami Metropolitního muzea umění na 5 milionů turistů.

Vstupné je dobrovolné, tedy i zdarma.

Dostanete se sem metrem číslo 6 zelené barvy, kdy nejbližší zastávkou je 86 St Lexington Av. nebo od Přírodovědného muzea, které leží na druhé straně Central Parku autobusem linky M79–SBS jezdící ze zastávky E 79 St/5 Av (MET) na zastávku Columbus Av/w 80 St (AMoNH).

Zavřít boční panel

Americké přírodovědné muzeum

Rozsáhlá budova American Museum of Natural History se nachází u východní strany Central Parku a je definitivně jednou z mustsee atrakcí v New Yorku.

Komplex 25 budov ukrývá skvosty jako kompletní kostry mamuta či tyrannosaura rexe, model velryby v životní velikosti, 31 tun vážící meteorit či projekce americké přírody.

Vstupné je dobrovolné, tedy i zdarma.

U muzea je stanice metra modré linky A a C a oranžové linky B. Od Metropolitního muzea umění, které je na druhé straně Central Parku, jezdí autobus linky M79–SBS ze zastávky E 79 St/5 Av. (MET) na zastávku Columbus Av/w 80 St (AMoNH).

Zavřít boční panel

Times Square

Times Square bychom mohli popsat jako obyčejnou křižovatku ulic Broadways a 7. Avanue se spousty světelných reklam a sídlem největších firem světa. Moc lidí by nám ale nerozumělo.

Dnes je totiž Times Square díky své jedinečnosti a vlastnímu koloběhu života ikonou New Yorku a definitivně patří mezi 10 nejdůležitějších turistických zastávek při vaší cestě New Yorkem.

Kdo nemá selfie z Times Square, v New Yorku jako by nebyl…

Zavřít boční panel

Madison Square Garden

MSG je multifunkční sportovní hala, kde se pořádají zápasy NHL a NBA, utkání boxu, wrestling, koncerty a spoustu dalších vystoupení.

Nemusíte být fandou sportu proto, abyste se na nějaký zápas v MSG aréně šli podívat. Takřka povinností jsou zápasy domácích New York Rangers v hokejové lize a New York Knicks v basketbalové lize. Lístky na zápasy i koncerty zakoupíte např. na: ticketmaster.com.

Zavřít boční panel

New York Public Library

Newyorská národní knihovna představuje jednu z nejdůležitějších veřejných knihoven světa, která spravuje na několik milionů knižních publikací a vědeckých prací.

Prostory knihovny jsou otevřeny veřejnosti denně většinou od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma. Nenechte si ujít honosné prostory jedné z největších knihoven světa, které jistě znáte z některých filmových scén.

Knihovna se nachází v Bryant parku na 42. St a 5. Av.

Zavřít boční panel

Brooklynský most

Pokud byste měli jmenovat jeden jediný most, který spojuje Manhattan s okolím, byl by to právě ikonický Brooklynský most, jehož otevření proběhlo již v roce 1883.

Visutý most měří necelý půl kilometr a spojuje Downtown Manhattanu s Brooklynem. Lze jej pěšky přejít, většina cestovatelů však zakončí svou cestu u prvního pilíře, odkud je krásný výhled na zástavbu mrakodrapů.

V okolí je mnoho stanic metra a lze odtud dojít pěšky přes Finanční distrikt až k Battery parku či Památníku 9/11.

Zavřít boční panel

World Trade Center

Světové obchodní centrum je jedním ze znaků Manhattanu. Místo, kde se odehrály nejhorší teroristické útoky 21. století, při nichž došlo dne 9. září 2001 ke zničení proslulých Dvojčat – dvou mrakodrapů.

Dnes je WTC nejen obchodním centrem, ale především památníkem a připomínkou toho, že svobodu je třeba bránit.

Na jednom místě tak najdete například mrakodrap One World Trade Center (1 WTC) s vyhlídkou One World Observatory. Vstup je nutné dopředu rezervovat na přesný čas na webu: oneworldobservatory.com.

Dále nemůže chybět Památník 9/11 (Memorial 9/11) společně s muzeem a nové obchodní centrum Westfield World Trade Center, které je zajímavým architektonickým kouskem, který vás bezesporu ohromí svou velikostí a prostorností.

Zavřít boční panel

Chinatown

Pokud jste ještě nikdy nebyli v Číně a rádi byste si návštěvu odbyli v rychlé návštěvě malé Číny, vydejte se do čtvrti Chinatown. Na soustředěném území žije asi stovka tisíc přistěhovalých Číňanů, kteří si čtvrť přizpůsobili po svém. Čínské restaurace, trhy a především spousta podivných pachů a samozřejmě Číňanů.

Obdobně můžete najít i Little Italy, Koreantown či dokonce Československou čtvrť v brooklynském South Slope.

Zavřít boční panel

Hotel Plaza

Fenomenální hotel Plaza, který proslul reklamní znělkou „Nejelegantnější hotel v New Yorku. Hosté největší osobnosti Ding Dang Dong bydlí ve světově proslulém hotelu Plaza. Nejatraktivnější newyorský hotel.“ ve filmu Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku.

Nakouknout můžete do hotelového lobby, a pokud nechcete utratit okolo 15.000 Kč za noc, hotel si užijete jen zvenčí.

Zavřít boční panel

Coney Island

Budete-li se pohybovat v New Yorku během letních měsíců a únavná vedra vás nepřestanou pronásledovat, udělejte si výlet na jedinou newyorskou pláž na ostrově Coney Island.

Snadno se sem dostanete metry F a Q a mimo písečné pláže si můžete zařádit v Luna Parku a svézt se na dřevěné horské dráze Cyclone.

Zavřít boční panel

Financial District

Městská čtvrť Financial District se účastnila mnohých filmů nejen s finanční tématikou – nejnovějším kouskem, který Financial Disctrict proslavil, byl bezesporu film Vlk z Wall Street.

Oč jde? V malé čtvrti sídlí nejdůležitější finanční instituce jako newyorská burza New York Stock Exchange federální banka Federal Reserve Bank of New York a samozřejmě ikonická je i ulice Wall Street.

V jihu čtvrti u parku Bowling Green najdete bronzovou sochu býka zvanou Charging Bull. Symbolizuje sílu amerického lidu a je jednou z nejvíce fotografovaných atrakcí ve Financial Districtu.

Býk na Wall Street

Zavřít boční panel

High Line Park

Veřejný park High Line je vystaven na bývalé železniční trati nad úrovní země. Nachází se mezi Gansevoort Street a West 34th Street a mezi 10. a 12. Avenue.

Mnohým cestovateli je výrazně doporučován, proto byste si procházku v tomto parku neměli nechat v žádném případě ujít.

Otevírá se v 7 ráno a po většinu roku je otevřen do pozdního večera až do 22.–23. hodiny, v zimě zavírá v 19 hodin. Vstup je zdarma.

Zavřít boční panel

Macy’s

Ať jste, nebo nejste shopaholikem, v newyorském obchodním centru Macy’s na Herald Square se stoprocentně stavte.

Jeden z ikonických nákupních domů nabídne na 10 pater nejrůznější módy. Chybět nebudou ani významné výprodeje, hledejte stojany v koutku s cedulkou 70–90 % OFF.

Zavřít boční panel

Grand Central Terminal

Vlakové nádraží s největším počtem nástupišť na světě (44) byste neměli minout. Jeho architektonické řešení je majestátní a vnitřní prostory vás jistě uchvátí. Návštěva zabere pár minut.

Nachází se jen 3 avenue od sídla Organizace spojených národů.

Zavřít boční panel

Organizace spojených národů

Navštivte zemi nikoho, ale zároveň všech. Na ploše 73.000 m2 se nachází Budova OSN a místo, které nepatří žádnému státu, nýbrž všem 193 členským zemím.

Návštěvní centrum s exhibicí fotografií a seznámení s prací OSN je přístupné zdarma. Organizované prohlídky si rezervujte předem na: http://visit.un.org/content/plan-your-visit.

Před Budovou OSN si prohlédněte dva památníky – Nenásilí v podobě revolveru se zamotanou hlavní a Překovejte meče v pluhy.

Zavřít boční panel

Guggengheimovo muzeum

The Solomon R. Guggenheim Museum je nejznámější galerií moderního umění, převážně abstraktního směru.

Vymykající se, nevšední a provokativní budova muzea se nachází na rohu 5. Avenue a 89. Street a nabídne stovky děl moderního umění předních velikánů, mezi nimiž nechybí sám Gugengheim, Cézanne, Vincent van Gogh nebo Edouard Manet.

Mimo čtvrtky je muzeum otevřeno od 10:00 do 17:45 a vstupné činí 15 $.

Počasí a sezóny v New Yorku

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
New York
Kdykoliv pro cokoliv

2 °C

4 °C

9 °C

14 °C

20 °C

25 °C

28 °C

27 °C

23 °C

17 °C

11 °C

6 °C

Počasí

New York se nachází ve vlhkém kontinentálním klimatu, které dopřeje tomuto místu všechna čtyři roční období.

Zatímco na jaře se dá počítat s častějšími přeháňkami, v létě tu zažijete úmorné vedro s teplotami okolo 30 °C, které se zvyšují betonovými zástavbami. Podzim přináší chladnější počasí bez srážek a během zimy lze počítat s teplotami okolo bodu mrazu.

New York díky své poloze dokáže překvapit, kdy během slunečného lednového dne s teplotami okolo 15 °C se během chvíle přižene sněhová bouře a napadne několik desítek centimetrů sněhu. Děje se tak ale velmi zřídka a případné sněhové kalamity nemají dlouhého trvání – sníh se v ulicích města snadno roztává.

Sezóny a kdy vyrazit

Do New Yorku lze cestovat kdykoliv po celý rok. Počasí je typicky městské, které známe z domoviny, a proto není nutné kalkulovat s každým stupněm teploty či milimetrem srážek.

K běžné městské turistice je nejpříhodnější čas podzimu, stejně tak i jara. Vzhledem k vysokým teplotám a cenám se vyvarujte letním měsícům. Naopak komu nevadí nižší teploty, uvítá i nízké ceny během zimy.

Skvělé akce do New Yorku

ušetříš až 17%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 31%
Akce starší 2 týdnů
16 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu