Průvodce městem
Nikdy nespící New York

New York je legendou, ikonou všech metropolí, Velkým jablkem, Gothamem a především městem, které nikdy nespí.

1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v New Yorku

Coffee break

Pití kávy se stalo v New Yorku tradiční aktivitou a nejednoho člověka najdete na ulici s papírovým kelímkem v ruce v jakoukoli denní dobu. Posaďte se při svých toulkách městem do jedné ze stovek kavárenských poboček Starbucksu a pozorujte běžný cvrkot Newyorčanů.

Nákupy oblečení

Nakupování v New Yorku je velkým tématem, kterému se věnují cestovatelé i v naší diskuzi. Hlavní lokality, kde dobře a levně nakoupíte nové neokoukané zboží předních módních značek, jsou:

Macy’s na Herald Square je legendární obchodní dům na Manhattanu. Najdete tu doslova vše od obleků, sportovního oblečení, bot až po domácí doplňky. Na recepci si vyzvedněte kartičku pro dodatečnou 10% slevu – budete potřebovat cestovní pas.

21 Century ve Financial Disctrictu dříve proslulo neřízenou hrabárnou posledních kousků za ty nejlepší ceny, které mnohdy atakovaly i hranici 1 $. Dnes je podobných extrémních doprodejů méně a více tu najdete i běžné kolekce.

New Jersey Garden’s je outletové centrum, kam se dopravíte autobusy z Porth Authority. Zpáteční lístek zakoupíte v automatu za 14 $ a jedná se o autobus č. 111 odjíždějící ze zastávky 222. Při vstupu je možné na recepci vyzvednout slevovou knížku za 5 $ – podívejte se na aktuální slevy, zda se pro vás vyplatí.

Fifth Avenue je zřejmě nejznámější nákupní ulicí na celém světě. Najdete zde nejen luxusní butiky značek Prada, Tiffany, Gucci, Armani, Versace, BVLGARI a jiné, ale též běžné módní značky typu Victoria Secret, Michael Kors, Abercrombie Fitch, Hollister, Next, Zara, Victoria Secret’s atd. Rozhodně tuto ulici a obchodní v ní nezatracujte – každý obchod má sekci s výprodeji, kde najdete také kousky se slevou 90–70 %.

Muzejní šílenství

Na území New Yorku se nachází více než stovka muzeí a jinak kulturně či historicky zaměřených organizací. Mnohé z nich znáte, mnohé doporučujeme na mapě míst, která navštívit, ale v žádném případě tu nemáme prostor k vypsání všech muzeí v New Yorku.

Pro snad ucelený seznam navštivte stránku: wikipedia.org/wiki/List_of_museums_in_New_York_City.

Sportovní zápasy

New York a jeho blízké okolí je sídlem největších sportovních klubů napříč sportovním světem. Nenechte si ujít hokejové zápasy New York Rangers s kultovní atmosférou v MSG aréně, kde sídlí také basketbalový klub New York Knicks.

Jmenovat můžeme samozřejmě hokejové rivaly New York Islanders nebo New Jersey Devil’s.

New York Rangers v Madison Square Garden

Světová gastronomie

Ačkoli je New York městem Ameriky, díky své kosmopolitní povaze nabídne gastronomii ze všech koutů světa. Výhodou je, že většinu restaurací vždy vedou původní obyvatelé dané země, a proto mají jídla tradiční autentičnost.

Kdo by ale letěl do New Yorku kvůli pizze či kung pau? Ochutnejte pravou Ameriku!

Jedny z nejlepších hamburgerů ochutnáte ve fastfoodu Five Guys. Éru Elvise Presleyho okusíte v řetězci Johny Rocket’s s rudými koženými sedačkami, obřími mléčnými šejky a samozřejmě skvělými burgery.

Five Guys

Sportovní aktivity v Central Parku

Central Park není jen místem k odpočinku v jinak rušné metropoli, ale i ideálním místem ke sportovním aktivitám. Obujte nové boty značky Nike a uběhněte nějaký ten kilometr napříč parkem. Rozhodně v tom nebudete sami.

Na pláž na Coney Island

Budete-li se pohybovat v New Yorku během letních měsíců a únavná vedra vás nepřestanou pronásledovat, udělejte si výlet na jedinou newyorskou pláž na ostrově Coney Island.

Snadno se sem dostanete metry F a Q a mimo písečné pláže si můžete zařádit v Luna Parku a svézt se na dřevěné horské dráze Cyclone.

Co tady objevíš?

Je sídlem světového finančního trhu, stejně jako hlavním dějištěm politické, kulturní i industriální scény. Nikde jinde nenajdete město, které by dokázalo oslnit z tolika mnoha rozdílných úhlů pohledu. Při pomyšlení na to, že zde žijí obyvatelé více než 180 států světa, tu můžete a budete obdivovat střípky celé škály civilizační kultury.

Zejména díky této rozmanitosti si New York vytvořil vlastní kouzlo, které vás pohltí při každé návštěvě, což je možná i jeden z mnoha důvodů, proč se sem cestovatelé tak rádi vracejí.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
5–10 dní
New York může bavit i měsíc, ale tohle je optimální délka pobytu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
New York je vhodný k návštěvě napříč všemi ročními obdobími.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 1x do měsíce.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu