New York night

Počasí v New Yorku a kdy sem jet

Počasí v New Yorku

New York se nachází ve vlhkém kontinentálním klimatu, které dopřeje tomuto místu všechna čtyři roční období.

Zatímco na jaře se dá počítat s častějšími přeháňkami, v létě tu zažijete úmorné vedro s teplotami okolo 30 °C, které se zvyšuje betonovými zástavbami. Podzim přináší chladnější počasí bez srážek a během zimy lze počítat s teplotami okolo bodu mrazu.

Rezervujte hotel v NY s mimosezónní slevou

New York díky své poloze poblíž Atlantského oceánu dokáže překvapit, kdy během slunečného lednového dne s teplotami okolo 15 °C se během chvíle přižene sněhová bouře a napadne několik desítek centimetrů sněhu. Děje se tak ale velmi zřídka a případné sněhové kalamity nemají dlouhého trvání – sníh se v ulicích města snadno roztává.

New York během roku

Jaké počasí v New Yorku očekávat podle jednotlivých měsíců v roce?

Počasí v lednu

Lednový New York je tak trochu nevyzpytatelný. Může opravdu hustě sněžit, pršet, foukat ledový vítr od pevniny nebo teplejší od oceánu... Každopádně průměrné teploty se pohybují okolo 4 °C, mráz a sníh není žádnou výjimkou, ale železným pravidlem také ne. 

Bývá často zataženo a zima. Leden je tak ideální měsíc k návštěvě muzeí, kulturních akcí či hokeje. A samozřejmě obchoďáků, ve kterých ještě tak první dva týdny v roce probíhají masivní povánoční výprodeje.

Počasí v únoru

Únor je podle statistik měsícem s největším úhrnem sněhových přeháněk, což přináší šanci zažít New York v romantických bílých kulisách. Těžké kalamity, kdy se hroutí doprava pod nánosy sněhu jsou výjimečné, ale teplé voděodolné boty rozhodně využijete.

Průměrné teploty stoupají zhruba na 5 °C, ale výjimkou nejsou ani mrazy pod -5 °C.

Počasí v březnu

Březen je opět měsícem s velmi nestálým počasí. Stále vás může potkat silné sněžení, ale také neustále slunečné dny s čirým vzduchem a čerstvým větrem. Každopádně teplé oblečení a boty odolné sněhu či vodě budou nezbytností.

Průměrné teploty v New Yorku během března stoupají na 10 °C a sněhové přeháňky ustupují těm dešťovým. Většinou se však jen rychle přeženou vystřídá je polojasná obloha.

Počasí v dubnu

Během dubna skokově rostou teploty na průměrných 16-17 °C a i celkový charakter počasí se mění na dny, které bude příjemné trávit hlavně venku. Vítr už zdaleka není tak nepříjemně studený a i když prší stále víceméně stejně jako ve všech ostatních měsících, jedná se obvykle jen o kratší přeháňky.

Počasí v květnu

V květnu už klepe na dveře léto a teploty běžně stoupají na 23 °C s častým slunečným nebo polojasným počasím. Dny se prodlužují a příjemné počasí přímo vybízí k dlouhým procházkám napříč Manhattanem i po nábřežích řek s krásnými výhledy.

Déšť není nijak otravný, protože většinou sprchne jen na pár minut.

Počasí v červnu

Červnové teploty stoupají běžně nad 27 °C a výjimkou nejsou ani třicítky, které však zmírňuje vánek od moře a časté, byť většinou velmi krátké, přeháňky. Déšť se většinou objevuje v odpoledních a večerních hodinách, takže váš program ve městě nijak zvlášť nenaruší.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejší měsíc v roce s průměrnými teplotami mezi 30 a 32 °C a častými večerními bouřkami. Vzhledem k výškové zástavbě a zastíněným ulicím však ani pobyt při takovýchto teplotách nemusí být nijak extrémně nepříjemný.

Vždycky se navíc můžete zchladit v moři na Coney Island, které mívá teplotu okolo 23 °C nebo zaskočit do stínu stromů v Central Parku.

Počasí v srpnu

I v srpnu se můžete těšit z typicky letního počasí, kdy během dne převažuje slunečná obloha, večer se objevují přeháňky a bouřky a teploty šplhají na hodnoty v rozmezí 27 až 32 °C. Ke konci měsíce je však už cítit ochlazování na příjemnější hodnoty okolo 26 °C.

I srpen je ideální na jednodenní vypnutí u moře na Coney Island.

Počasí v září

Září je stále skvělý měsíc pro pohodový letní výlet do New Yorku. Teploty se stále pohybují na letních 25 °C a počasí je veskrze příjemné polojasné jen s krátkými, byť poměrně častými přeháňkami. V městském prostředí s tolika "vnitřními" zajímavostmi ale déšť opravdu nijak vaší dovolenou neovlivní.

Pořád je možné i koupání v moři, byť teplota vody už klesá a pohybuje se mezi 19 a 23 °C.

Počasí v říjnu

I díky vlivu vlhkého oceánského klimatu, kdy má newoyrská zeleň po celý rok dostatek vláhy, je podzim nádherně barevný. Stromy se začínají barvit od druhé poloviny října do sytých odstínů rudé, zlaté i jasně žluté a taková procházka po Central Parku je nezapomenutelným zážitkem.

Teploty jsou stále velmi příjemné a pohybují se mezi 15 a 20 °C.

Počasí v listopadu

Během listopadu vrcholí barevný podzim, který přetrvává až do konce měsíce. Procházky po newyorských parcích jsou prostě nádherné.

Teploty klesají na průměrných 12 °C a často fouká chladný vítr. Deště je nicméně trochu netradičně nejméně z celého roku, a tak i listopad můžeme k návštěvě New Yorku vřele doporučit.

Počasí v prosinci

Počasí dostává zimní nádech, teploty klesají na 5 až 7 °C a k poměrně častým (ale obvykle krátkým) dešťovým přeháňkám se výjimečně může přidat i sněžení. Bílá zima ale v prosinci tak častá není a ve větší míře přichází obvykle až během ledna.

I když je prosinec měsíc, kdy jsou nejkratší dny, patří k turisticky nejatraktivnějším. New York je známý svoji bohatou předvánoční výzdobou a rušnými ulicemi do pozdních nočních hodin, kdy zůstávají s prodlouženou otevírací dobou v provozu nesčetné obchodní domy.

Tabulka teplot během roku

New York - Kdykoliv pro cokoliv

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
2 °C
únor
sníh
4 °C
březen
přeháňky
9 °C
duben
polojasno
14 °C
květen
polojasno
20 °C
červen
jasno
25 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
27 °C
září
polojasno
23 °C
říjen
přeháňky
17 °C
listopad
přeháňky
11 °C
prosinec
sníh
6 °C

Kdy jet do New Yorku

Do New Yorku lze cestovat kdykoliv po celý rok. Počasí je typicky městské, které známe z domoviny, a proto není nutné kalkulovat s každým stupněm teploty či milimetrem srážek. Když bude zrovna pršet, stačí si vybrat z jedné z mnoha vnitřních atrakcí a čas přečkat v teple pod střechou.

10 nejlevnějších hotelů v NY

K běžné městské turistice je nejpříhodnější čas podzimu, stejně tak i jara, kdy panují venku nejpříjemnější teploty. Každé roční období má však v New Yorku něco do sebe.

Zimy umí potrápit chladným větrem, ale zaujmou bohatou předvánoční výzdobou, přilákají shopaholiky na vánoční nákupy i novoroční výprodeje a když budete mít trochu štěstí, tak se vám New York ukáže v romantickém zasněženém hávu.

Jaro je vhodným obdobím pro návštěvu snad všech míst na světě. Rozkvetlé parky, příjemné teploty a pohodové počasí lákají na dlouhé procházky napříč městem.

Léta můžou být až nepříjemně horká, ale v New Yorku se vždy schováte do stínu mrakodrapů nebo stromů v mnoha parcích. Můžete se tu i vykoupat v moři.

Podzim zaujme nádherně barevnými stromy, příjemnými teplotami a překvapivě nejmenším úhrnem srážek z celého roku.

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.