1. Fórum
  2. Železniční doprava
  3. RegioJet

RegioJet

Napsal David Eiselt 2013-03-03T09:03:49+01:00 ve fóru Železniční doprava

Po dlouhé době spouští RegioJet mobilní aplikaci pro rezervaci jak železničních jízdenek, tak i autobusových pro Student Agency.

regiojet.cz

Na homepage zaznělo, že Regiojet spustil 12. října 2014 linku Praha - Košice od 250 Kč / jeden směr. Ne každý ví, že je to ideální vstupní bod pro cestování vlakem po Ukrajině a dalších zemích bývalého Sovětského svazi.

Z Košic lze pokračovat na Ukrajinu, např. lůžkový vlak Užhorod - Oděsa je za cca 150 uah, tedy cca 200 Kč (ve třetí třídě), odjezd z Užhorodu kolem 18. hodiny, příjezd do Oděsy po poledni. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jde o velmi pohodlné a kulturní cestování, zvlášť za ty peníze smiley

V Charkově také začíná jedna větev transsibiřské magistrály, prý je odtud lístek levnější než z Ruska (nemám tuto informaci zatím ověřenou).

Odkaz na jednu, v poslední době z mnoha negativních zkušeností se zde protěžovaným RegioJetem.
http://blog.jbrezina.cz/2015/08/regioje ... ublic.html

Jediné co se dá počítat, je neprofesionální přistup personálu a nálepka wifi, na kterou také vždy upozorňuji - člověk to jen nase...

Ale zpoždění, lomcující vagón srovnávat s TGV či smradlavé záchody.. Tak to ne:

- zpoždění je dáno infrastrukturou - dopravce nemění dynamicky jízdní řád, jak by se v tom cestující vyznali? Nebo by snad každý týden měl měnit jízdní řád na úseku, kde bude možná, pokud opraváři plán dodrží, probíhat údržba?

- lomcující vagony jsou dány odchylkou, která se ve východní Evropě měří v milimetrech.. Západní Evropa či Japonsko /J Korea měří v tisícinách milimetrů. Vše je o penězích. Jasně, existují kvalitnější vagony, které více eliminují otřesy, ale z ekonomických důvodů se to nevyplatí, nikomu.

- záchody? Cestující je vždy mají v takovém stavu, jak se chovají. To by musela chodit uklízečka za každým, kdo odejde, protože zapomene spláchnout, ulítne mu něco vedle nebo je jen prase.. To bohužel platí i v letadlech.

Zpoždění má Regiojet stutečně suveréně nejhorší ze všech dopravců. Je to dáno z části skutečně jízdním řádem, pro porovnání: Regiojet má kratší jízdní dobu než expresy ČD při stejných zastávkách, přitom má Regiojet méně výkonné a pomalejší lokomotivy (RJ-140km/h, 3,2MW, ČD-160Km/h, 4MW), k tomu má RJ většinou těžší vlaky. Dalším faktorem způsobující zpoždění RJ je nedostatečné investování do údržby lokomotiv. Statistika zpoždění je veřejně dostupná a je na první pohled jasné, že RJ je jasně nejhorší. Záchody - opět z části o údržbě, jasně bordel na zemi je na cestujících, ale úplně nefunkční záchody z výchozí stanice si nemyslím.

Co se týká stavu vagónů, tak chodové vlastnosti lze značně zlepšit pravidelným soustružením kol i u starých vagónů - opět údržba. U klimatizace je to opět to samé - ostatní dopravci s ní nemají zásadní problémy, takže opět omezené investice do údržby. Trať Praha - Ostrava je ve většině trasy srovnatelná stavem se západní Evropou, zde bych problém neviděl.

Něco ze zákulisí Regiojetu. Jedná se sice o bulvár, ale informace je oficiálně potvrzená.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... enska.html

Jezdim CD:Regiojet 15:1, uznavam, ze co do servisu obcerstveni, je Regiojet velmi kvalitni (zvlaste z pohledu ceny). Ale pokud jde o poruchy typu nefunkcni klimatizace nebo topeni, vede CD na goly 20:0..

Od prosince i na trase Praha-Brno-Bratislava http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... bratislava

Odkazovaný článek je převzat z Idnesu, kde J. Sůra jak je známo zveřejní každou polopravdu a sen pana Jančury. smiley Ve skutečnosti oficiální vyjadření zatím nevyšlo, viz tento článek s vyjádřením SŽDC:

http://byznys.lidovky.cz/idos-priznal-j ... oprava_ELE

Ale vzhledem k současné vládě a (neoficiální) vazbě pana Jančury na A. Babiše bych se nedivil, že se jedná o předzvěst skutečnosti. O tom, zda je to tak správně bych zde asi moc nerozpoutával diskuzi.

nebolo by zle aj tak:)

Sůra byl Jančurův roztleskávač, ještě před tím než Bureš koupil Mafru.To je tak, když se hobby stane povinností... smiley

Pred nejakym casem jsem zacal jezdit mezi Prahou a Ostravou RegioJetem a byl jsem prekvapeny urovni, kulturou cestovani , obsluhou ,obcerstevenim i pripojenim na internet ,, tato doba je bouhuzel uz davnejsiho data a ja zjistuju, ze napriklad Pendolino do Ostravy pro dva lidi jeden s in kartou 25 bez r + koupim z Prahy v predcasnem nakupu za 409 Kc zatimco Regio uz za 190 neni ( jedna cesta) ale je za 215 tedy za 430 in karta samozrejme neplati.. obcerstveni a noviny zhruba ve stejnem rozsahu, Pedolino je o neco rychlejsi na teto trase , internet v Pendolinu funkcni v Regiu potize ,,k dalsimu se vyjadrovat nechci , ale zacinam opet davat prednost CD,

je len dobre ze je konkurencia, este par rokov dozadu sa do prahy nedalo dostat pod 35 euro otocka a zrazu aj autobusmi sa da za polovicu. To iste Kosice-Praha - cisty monopol CD/ZSSK a ked prisiel Leos a Jancura...ej zrazu sa da lacnejsie. A to nehovorim o buse Bratislava-Vieden, kde si Slovak Lines s Blagussom v duopole jazdili 50km za 8 euro az kym neprisiel Regiojet a zrazu su hot tickets za 1 euro a este aj nove autobusy nakupili. Mozme mat na Regiojet a Jancuru akykolvek nazor, ale zial bez neho by sme tu mali ceny 2x vyssie a servis z roku 1996.

Nikdo netvrdí, že konkurence není prospěšná, ovšem záleží v jaké podobě. Železnice je na rozdíl od silniční nebo letecké dopravy více specifická. Nehodlám tu rozebírat Jančuru a jeho férové chování to by bylo nadlouho. Pouze zastávám názor, že pro růst železnice jako takové na trase Praha-Brno apod. je důležitý krátký interval spojů a flexibilita, kdy mohu na stejnou jízdenku jet jakýmkoliv spojem během dne i bez nutnosti předchozí rezervace. Jen tak lze oslovit potenciální cestující z aut. Konkurence ano, ale jen v případě, že budou zachovány uvedené parametry například formou celostátního IDS.

Jinak RJ na mě působí dojmem, že se spíše snaží na***t tam, kde již doprava funguje dobře, než hledat skutečné díry na trhu, kde chybí nabídka a kde by mohl lépe uplatnit svůj provozní koncept. Uznávám ale, že ziskový byznys na železnici v ČR moc provozovat nejde, ostatně i RJ svoje vlaky dotuje z jiných aktivit.

Jako příklad, kde chybí kvalitní kvalitní spojení je Wroclaw. Není letecké spojení, není dálnice, přesto spojení nic moc. Přitom by asi nebyl problém se dostat s jízdní dobou z Prahy pod 4 hodiny. A že by zde nebyla poptávka si rozhodně nemyslím.

tak na Slovensku uznavam RegioJet najma na trase Bratislava-Dunajska Streda-Komarno ... jednokolajka, ktoru ked obsluhovali statne zeleznice, tak stare poloprazdne vagony chodili v urcitych casoch len raz za 3-4 hodiny.. a teraz? v spicke pomaly kazdy pol hodinu a su natrieskane. Ano, je to na statom dotovanej trati, ale to boli aj statne vlaky. Takisto zacali robit pripoje busmi na svoje "intercity vlaky" na vychodnom Slovensku, nieco dovtedy nevidane smiley

vlak na tejto trati mi setri kopec nervov pri ceste do prace a z prace, o ktore by som inak prisiel v kazdodennych zapchach. Este aby na regiojet platila elektricenka a bude to dokonale.

Dopravu kolem velkých měst bude vždy někdo objednávat a na něm bude záležet jaké parametry si zvolí, viz. příklad Bratislava-Dunajska Streda-Komarno. Nikdy nebude záležet na samotném dopravci jak často a s jakou kvalitou souprav bude jezdit. Podívejte se na dopravu kolem Prahy. Prakticky všude jezdí nové patrové soupravy, ve špičkách každých 10 min. Provázání s tarifem MHD také funguje. To samé kolem Brna - IDS JMK. Je smutné, že na Slovensku to trvalo tak dlouho a ještě to není úplně dotažené.

mikir: Za 4 hodiny by se to asi stihnout dalo. V současnosti Praha - Ústí n.O. se zastavením v menších městech za 1:30, při zastavení v Pardubicích 1:20. Ústí n. O. - Letohrad - trať letos prošla opravou, takže méně než 15 minut (bezzastávkový vlak v r. 2010). Letohrad - Miedzylesie 45minut (r. 2010, stav trati stejný, zastávky: Jablonné, Lichkov). Co se týká trati v Polsku, tak jsem po ní několikrát jel a na polské poměry byla ve slušném stavu - rychlost okolo 100km/h, více jak z poloviny dvoukolejná. V součastnosti zde jezdí jen zastávkové vlaky, nejrychlejší vlak Miedzylesie - Wroclaw (130km) s 24-ti mezilehlými zastávkami má jízdní dobu 2:14h, v roce 2006 jezdil rychlík (nevím ale kolik měl zastávek) za 1:57h. Při zastávce v Klodzko Miasto (nevím jestli by další zastávky v Polsku měly smysl) by byla reálná doba jízdy 1:40-1:50h. V součtu to dá dobu jízdy 4:00h - 4:20h podle počtu zastávek a to jsem zejména v úseku Ústí - Miedzylesie dal dost velkou rezervu.

Netuším jak by to bylo rentabilní jezdit komerčně, ale když to srovnáme s podobně vzdálenými městy Praha - Linz, kde je rychlejší spojení po silnici, než do Wroclawi a přesto stát objednává 4 páry vlaků denně s dobou jízdy 4:50h (od prosince ale zrychlí na 4:05h). Myslím, že Wroclaw je významnější město, než Linz a že aspoň 2-3 páry vlaků denně by si zasloužila.

Osobně moc nerozumím, proč by se Regiojet neměl zkusit na...t kam chce a ať je Jančura jakýkoliv, jednu věc mu nelze v žádném případě upřít a to je zásadní změna úrovně a kultury cestování busem a následně na železnici. Konkrétně na železnici donutil ČD přestat se chovat k cestujícím jako k dobytku, který snese prakticky cokoliv, jelikož nemá alternativu a začít se chovat jako k zákazníkovi (a nejvíc mně na tom vadilo, že to bylo za peníze nás, tedy daňových poplatníků). Najednou se dalo jezdit za víc než polovinu ceny na úplně jiné úrovni a troufám si říct, že toto je plně důsledek konkurence, která příšla s příchodem RJ a následně LE.
A co se týče trasy Praha - Brno, vzhledem k tomu, že RJ umožňuje bezplatné storno jízdenky myslím do 15 minut před odjezdem (na rozdíl od ČD), tak se dá přežít to, že lístek na RJ nelze použít na ČD a naopak a osobně bych s tím neměl naprosto žádný problém.

Stejně je v exponovanou dobu (pátek odpoledne z Prahy...) problém jízdenku vůbec sehnat

Ahoj, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si akční jízdenku Regiojetem z Prahy do St. Gallen, ale potřeboval bych vystoupit už v Mnichově, kudy spoj projíždí. Posílal jsem dotaz na informace Regiojetu, kde mi paní odpověděla, že vzhledem k tomu, že se jedná o akční jízdenku za zvýhodněnou cenu, není možné ji ani stornovat ani změnit nástupišťe a musíme vystoupit až v St. Gallen. Myslíte si, že by byl problém vystoupit už v tom Mnichově (budeme mít jen malé batohy, které si vezmeme s sebou na "palubu," takže ani nebude třeba otevírat zavazadlový prostor). Předpokládám, že shánět se po nás nikdo nebude. Díky za odpovědi

Ahoj, jen to řekni slečně, aby na vás nečekali a nesháněli se po vás. Držet vás v autobuse nebudou. Zpět nastoupit nepůjde.

Ale dával by som si pozor na to, aby tam niekto vôbec plánoval nastúpiť alebo vystúpiť. Ak nemajú predané žiadne lístky, tak tam vôbec nemusia zachádzať a neplánovane sa môžete dostať až do Švajcu smiley. Naposledy napríklad poloprázdny Regiojet na linke Bratislava - Budapešť vôbec nezachádzal do Gyoru, kde mal plánovanú zastávku.

Vlakové spoje využíváme často při zajišťování dopravy našich klientů a jen párkrát do roka pro naši potřebu. Z dřívějších zkušeností jsme vždy preferovali společnost Regiojet, ale po našem posledním zážitku letos v květnu jsme to přehodnotili.

Regiojet jsme považovali za nejlepšího vlakového dopravce u nás, kterému jsem od začátku fandil, se servisem a přístupem srovnatelným s firmami na západ od nás.

V posledních letech se zjevně změnila jejich firemní politika a teď na zákazníka neberou ohledy.

Cesta Hranice-Praha a zpět.

Při procházce vlakem na cestě do Prahy jsme zaznamenali zápach z toalet v prostorách pro cestující v Low-cost voze, kde jsme měli původně lístky na cestu zpět.

I proto i faktu, že jsem měl narozeniny, jsme se rozhodli, že si na cestu zpět dopřejeme to nejlepší - Business.

Po příjezdu do Prahy jsme s vytištěným zpátečním lístkem na vlak zašli na pobočku RegioJetu a požádali lístek na cestu zpátky upgradovat na nejvyšší možný level - tedy Business třídu.

Pracovnice nám řekla, že formálně to lze pouze zrušením původního a zakoupením nového, a že nám to zajistí.

Zaplatili jsme tedy novou částku a se zbrusu novými Business lístky jsme se těšili na komfort následující den.

Po nastoupení do 15 minut zpožděného vlaku na zpáteční cestu jsme zjistili, že na našich sedadlech jsou již jiní cestující se stejnými čísly na jejich jízdenkách!

Všimla si nás stevardka, která se nás ujala velmi hezky. Omluvila se za nedopatření a našla nám místo ve vlaku. Nás jako její cestující zaopatřila, získala čas na řešení situace a nehledala vinu mezi kolegy nebo u nás. Zajistila vše potřebné a neměla problém svízelnou situaci vysvětlit a řešit bez ukazování prstem. Slíbila, že za námi pošle vedoucí vlaku, která to s námi dořeší.

Měli jsme štěstí, že jsme nenarazili na vedoucí vlaku ihned po nastoupení. Ta nás totiž označila za černé pasažéry. Se způsobem sdělování informací si příliš nelámala hlavu.

Museli jsme si koupit nové lístky. Ve vlacích bohužel nejde platit kartou a veškerá hotovost, kterou jsme u sebe měli, nestačila o pár desítek korun na zdražené lístky kupované ve vlaku. Dotyčná nad námi stála jako gestapo a slovy "no hledejte, hledejte". Nakonec jsme našli způsob a to zakoupení několika stanic přes internet, ale nebyla to příjemná zkušenost.

Podle tvrzení vedoucí vlaku máme zkusit "hodit vinu" na její kolegyni na pobočce.

Nemám zájem házet vinou a čekali jsme profesionální dořešení situace v následné komunikaci. Dle vyjádření Regiojetu jsme pochybili my, protože "Podle znění smluvních přepravních podmínek společnosti je každý cestující povinen provést kontrolu každé zaplacené jízdenky."

Ve výsledku jsme nedobrovolně za jednu cestu s Regiojetem v nepříjemné atmosféře zaplatili cenu jako za cestu autem.

Vzhledem k jednání již nebudeme RegioJet jako dopravce vyhledávat, ani pro svou občasnou osobní dopravu, ani při sjednávání služebních cest pro naše obchodní partnery.

Není možné, aby každý cestující (třeba i cizinec) přebíral zodpovědnost za personál dopravní společnosti.

🔥HOT! 🔥


Uterni jizdenky do nebo z Krakova po cele prazdiny jsou u Regiojetu dostupne v nejlepsich cenach, tady 1,50€ pro vsechny z Ostravy, 5,20€ pro studentov z Kosic (v LIBOVOLNEJ TRIDE!) a taky za 2,20€ pro studentov z Prahy a nebo 4,50€ (standart pro dospele nebo vyssi tridy pro lidi ze slevou). 

Ale pozor! :

Sleva plati JEN v eurach a JEN v utery, a sice tech jizdenek ne bude moc.

A samozrejme stejne ceny platia aj od Pardubic, Olomouce a dalsich stanic na trati.img-20190516-105246.png
img-20190516-113012.png

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!