Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s kreditní kartou od ČSOB? Jde mi o to jestli je možné v Praze v mastercard lounge na terminál 1 vstoupit do salónku v rámci mastercard elite program a současně pro manželku použit moji tu samou kartu vstup na LoungeKey

0 Citovat

Jde.

1 Citovat

ale bude to bráno jako vstup hosta a tím pádem né v rámci zdarma vstupů na lounge key ne? ... protože se nebude shodovat jméno na lounge key a letence

0 Citovat

já mám třeba neomezený lounge key (3 různé jména držitelů, ale vždy jen pro držitele a bez hostů) a neprošlo mi vzít někoho jiného na cizí lounge key

0 Citovat

Jo, bude to host na Lounge Key vstup-zdarma. 
Nevite, jaky podminky tam maji deti? Kdyz mame jako rodice mc world elite

0 Citovat

do 4 rokov zdarma

0 Citovat

V MC Lounge jsou deti zdarma jen do 3 let. Dle stranek letiste i MC.

0 Citovat

ja som vienna lounge myslel, tam 0-3 zdarma, teda do dovrsenia 4 rokov. ale asi nekontroluju ked 5 :))

0 Citovat

Jo, mas recht. Asi jsem se dneska poradne flaknul do hlavy :-D

 

Ale mam zajimavou informaci hlavne pro drzitele Visa Gold, Infinite a Platinum:

https://www.visa.cz/cs_cz/visa-o...nge/149324

Ne kazdej vi, ze by mohl vyuzit separatni bezpecnostni kontrolu na T2. A zvyhodnene vstupy do lounge.

1 Citovat

Ahoj vsem. Chtel jsem se zeptat ohledne salonku na CDG. Letime na Mauritius s AF/MK s prestupem 4h. Nasel jsem ze na CDG je v ramci Key Lounge jeden salonek na terminalu 2E, ktery prave vyuzivaji AF 

0 Citovat

Standa 009 napsal(a):

Ne kazdej vi, ze by mohl vyuzit separatni bezpecnostni kontrolu na T2. A zvyhodnene vstupy do lounge.

A můžu jen projít s VISA Infinite kartou přes tu security, aniž bych vstupoval do salonku? Případně dá se s sebou někoho protáhnout?

0 Citovat

Povinnost jit do salonku neni. S kartou Erste neni problem protahnout bezpecnostni kontrolou i dalsi lidi. Tak snad to bude stejne.

0 Citovat

kubam napsal(a):

A můžu jen projít s VISA Infinite kartou přes tu security, aniž bych vstupoval do salonku? Případně dá se s sebou někoho protáhnout?

Před rokem jsem chtěl jít na lounge key s ČSOB kartou do v Erste salonku a na security mě vyhodili, že je to jen pro Erste. Když si koupíte vstup s Visa, tak vás pustí, ale jinak těžko.

0 Citovat

Na tom odkazu, co jsem daval vyse se pise, ze nabidka plati od 1. ledna 2022. Do te doby byla ta security pouze pro klienty Erste a jeste predtim i pro klienty Rb. Jenze asi se to ted zmenilo, viz odkaz.

0 Citovat

Mohl by někdo nastínit v čem všem je výhoda projít security díky Infinite?

0 Citovat

Obvykle tam není žádná fronta a z mojí zkušenosti se chovají nadmíru slušně :)

0 Citovat

Ano, dříve ještě když jsem tam chodil s Erste, tak naprosto bez front a milejší než na normální kontrole dole, ale rozhodně bych kvůli tomu nic neplatil

0 Citovat

Můžu potvrdit, letos jsem na Erste kartu zatím využil dvakrát. Vždy bez front (maximálně jeden, dva lidi přede mnou). Plus mnohem příjemnější security personál. Za samotnou bezpečnostní kontrolu se samozřejmě ten poplatek nevyplatí. Jedině i s využitím salonku. 

0 Citovat

Klienti Erste jsou v klidu. Kdo si KOUPÍ salónek se zmíněnou nabídkou, také projde. Můžete potvrdit či vyvrátit, zda lze projít přes security jen s VISA Infinite kartou (ne Erste) bez dalšího placení?

0 Citovat

Ahoj, nejde to, teď mě tam s Visa Infinite od CSOB otočili. Prý jen s ERSTE a nebo s potvrzením z Fast track salonku. 

1 Citovat

[citace="Daniel _1"]

:) vím, že je salonek do 22 a ráno od 4.30... jen jestli má někdo zkušenosti s přístupem "den předem" a "opakovaným" hned další den na jeden let ..... večer a ráno... myslím, že by to neměl být problém, ale šlo mi o osobní zkušenost... je to asi třeba vyzkoušet..:)

teď se dívám, že jsem zapomněl napsat jak to dopadlo.. nakonec jsme přišli na letiště den předem cca 14 hodin před odletem - při security nás to na letenku nepustilo - byl tam ale stánek, kde byl Slovák a ten nás pustil manuálně..nevěděl ale jak dlouho před odletem se dá už jít k odletům..salónek jsme byli od cca 17.30 do 22 (zavíračka), nikdo neřešil, že jsme delší dobu. ráno ve 4.30 na snídani a sprcha. taky nikdo neřešil (ani banka), že jsme byli i minulý den.. při příletu rychlá večeře a odjezd... tím, že se neukazuje letenka a většinou se vystupuje "z rukávu", tak Vídeň super.. ptal jsem se i obsluhy vienna lounge jestli, když mám dvě různé MCWE od jiných bank, můžu vzít někoho dalšího - prý se to dělá často a v pohodě...

2 Citovat

sishuow napsal(a):

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s kreditní kartou od ČSOB? Jde mi o to jestli je možné v Praze v mastercard lounge na terminál 1 vstoupit do salónku v rámci mastercard elite program a současně pro manželku použit moji tu samou kartu vstup na LoungeKey

 

dnešní čerstvá zkušenost. Sám jsem šel jako majitel karty v rámci mastercard a manželka na můj loungekey, dokonce mi to paní na recepci sama tuhle možnost nabídka. Bez problému. 

0 Citovat

[citace=“tomasvlasak”]

 

Jak máš neomezený loungekey? U ČSOB  vidím 4 v roce.Jestli se nepletu tak u Erste je 6 a koupit se to nedá 

1 Citovat

přes crypto.com platební kartu ... ale ono to není tak úplně sranda, jen kvůli salonkům to nedává smysl, kdyby to někoho víc zajímalo, tak asi spíš ve zprávách (doporučující kod s bonusem pro oba a více info) ... ale ve zkratce je to podmíněno 3500 euro "zablokovaných" v kryptoměně a kdybys chtěl neomezený loungekey + 1 host, tak 35 000 euro (deposit v kryptu blokovaných na 6 měsíců, cena může jít nahoru i dolů, takže teoreticky lze přijít o vše nebo mít trojnásobek)

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

[citace="Daniel _1"]

:) vím, že je salonek do 22 a ráno od 4.30... jen jestli má někdo zkušenosti s přístupem "den předem" a "opakovaným" hned další den na jeden let ..... večer a ráno... myslím, že by to neměl být problém, ale šlo mi o osobní zkušenost... je to asi třeba vyzkoušet..:)

teď se dívám, že jsem zapomněl napsat jak to dopadlo.. nakonec jsme přišli na letiště den předem cca 14 hodin před odletem - při security nás to na letenku nepustilo - byl tam ale stánek, kde byl Slovák a ten nás pustil manuálně..nevěděl ale jak dlouho před odletem se dá už jít k odletům..salónek jsme byli od cca 17.30 do 22 (zavíračka), nikdo neřešil, že jsme delší dobu. ráno ve 4.30 na snídani a sprcha. taky nikdo neřešil (ani banka), že jsme byli i minulý den.. při příletu rychlá večeře a odjezd... tím, že se neukazuje letenka a většinou se vystupuje "z rukávu", tak Vídeň super.. ptal jsem se i obsluhy vienna lounge jestli, když mám dvě různé MCWE od jiných bank, můžu vzít někoho dalšího - prý se to dělá často a v pohodě...

To je známá věc, že vstup do salonku projde večer i ráno. Dle mých zkušeností to vypadá na vstup na security přes boarding pass do 12 hodin před odletem.

0